bugün

Özellikle hastanelerde hissedilendir.
herkes bir katakulli pesinde.
Çoğu insan saati geçirmeye bakıyor.

Ve nedense bu görüldüğü halde kimse ses çıkarmıyor.

Çalışan hep çalışıyor, yatan hep yatıyor.
Çoğu yer çürük.

Bir keyfiyet, bir vurdumduymazlık..
işsizim kötü durumdayım der, iş verirsin. Maaşım az geliyor demeden zam yaparsın. Onu refaha istediği hayata ulaştırırsın Ama en büyük ihaneti hiç olmadık zamanda sen yaşarsın.
insan evladı çiğ süt emmiş maalesef.
balık baştan kokar

yukarı bakıyor

aynısını yapıyor

memleket

çalan ama namazını hiç aksatmayan

rüşvet yiyen ama orucunu hiç yemeyen

hayvan yatağına döndü.
insanlara iyi eğitim verilmediği için.
insanlar hakettiği değeri hem maddi hem manevi alamadığı için bu durumda yaşam kalitesi düşük olan insanlardan ne beklenir yuhhh
yüzde 60 iş veren/amir/yönetici tiplemeleri yüzündendir. bizim ülkemizde çalıştığın yer tam olarak kurumsal olamamış ise bu seni denetleyen iş veren/amir/yönetici sen iyi çalıştıkça gözünde seni "eşek" gibi canlandırmaya başlıyor. normalde atıyorum günde yapman gereken 3 iş varsa ve sen özveri gösterip 4 tane yapıyorsan ertesi gün senden 5 iş beklemeye başlıyorlar. bak yapman gereken iş sayısı aslında 3 ( üç ) sen vaktim var boşa gitmesin hem iş yürüsün deyip 4 ( dört ) iş yapıyorsun ama bu çakallar bu sefer senden 5 ( beş ) iş yapmanı bekliyorlar. dolayısı ile bu ülkede fazla cevval fazla çalışkan fazla zeki fazla da ahlaklı olmayacaksın.

kalan yüzde 40 da zaten her birimizin içerisinde olan "bezgin bekir"er dolayısı ile oluyor zaten..
bir güruh yarattılar

namazı gıl direk cennede gideceeeen

herif kıldık namazı

cennette yerimizi nasolsa rezerve kafasında

burada ki işi de kafasına göre

çalıyiiiii ama namaz gıliyiiiiiii.
Liyakat esaslı atama olmadığı sürece ülkenin yüksek yerlere geleceğine inanmak zor. Çocuk kandırmaya devam!
evet türkiye'de insanların 9/10'u işini iyi yapmıyor. iyi yapmıyoru geçtim en küçük birimde en ufak yetkisi olan biri bile bunu kötüye kullanıyor. sebebi de hiç "parası az, geçim zor, milletin psikolojisi bozuldu hülooğğ" falan değil. ben kendimi bildim bileli bu böyle her zaman böyleydi. insanlar kalitesiz burada. hiç neden üretmeye de gerek yok aslında direkt "bizde ortam böyle yarrraamm" durumu söz konusu. işini yapan insanlar çok azınlıkta. özellikle herhangi bir devletten maaş alma durumunda tamamen salla başı al maaşı havaları mevcut. sorsan hepsi cennetlik, sorsan hepsi iyi insandır. girmedikleri kul hakkı almadıkları ah yoktur. benim de hakkıma çok girdi bazı kişiler, yetkililer helal etmiyorum. iki elim yakanızda. neyse uzatmayacağım.