bugün

istanbul , izmir ve adana dır.

Ankara toplama olduğu için es geçilmiştir.
abd ve akp'dir.

çok netim bu konuda...
Günah kabul edenlerinde, etmeyenlerinde faiz' den tatlı para kazanmalarıdır.kısacası; kapitalizmin dayanılmaz hafifliğidir.
anayasanın ilk üç maddesidir. başbakan hazretleri onları da kaldırmayı kafasına koyarsa bu sefer 24 saat konuşmak bile yetmeyebilir.
şimdilik s.kilecek daha güzel yerlerimiz olmasıdır. onlar bi bitsin elbet kulağımızın arkasına da getirecekler sırayı.
(bkz: gençlik)
cumhuriyet rejimidir efenim.

edit: ne akp li ne de kemalistim (bkz: bakkalım ben bakkal).
akıllı insanlardır.

edit:

iki dakika düşündükten sonra açıklama gereği duydum.

birincisi şeriat düzenin hali hazırda hiçbir devlette düzgün bir şekilde uygulanamaması. buna insani hırslar, bencillik ve kendini beğenmişlik gibi nedenler sebep olur.

ikincisi 21. yüzyılda bu tarz bir düzenin oldukça saçma olması. dünya'nın oldukça sınırları kaldırmış bir düzeni var artık. hal böyleyken iki insanı farklı yasalarla yargılamak ve insanlık dışı cezalandırmalara başvurmak oldukça kötü bir durum olurdu.

üçüncüsü türkiye'de müslümanım diyen kitlenin yaklaşık %90'nından fazlasının zaten farzları yerine getirmemesi. böyle bir durumda da insanların kalkıp vay efendim biz şeriat istiyoruz demelerini bekleyemezsiniz. kimse kendini durup dururken cezalandırmak istemez.

daha da fazla sebepler verilebilir ancak, 2012 yılında kim ne derse desin dini yasa belirleyici olarak görmek tam anlamıyla ülkeleri geri götürecektir.
ne rejimdir nede halkın bir bölümündeki olmazsa olmazı olan laiklik anlayışıdır. eğer bu hedeler şeriata engel olsaydı iranda bugün bırakın mollaları, sokakta kara çarşaflı bayanlara, sarıklı-şalvarlı ayılara rastgelmek çölde kutup ayıları ile karşılaşmak kadar imkanlı olurdu. bugün türkiyede şeriat yoksa anayasadaki 2. ve 4. maddeler sayesinde yoktur. yeni gelecek anayasada 4.maddeye başka bir maddeden şeffaflık kazandırıldığı vakit şeriat bir yana yedekde ısınan nur halifeliği de sahadaki yerini alacaktır.
şeriatın devlet düzeni olarak gelmesinin bi anlamı yoktur; gerek de yoktur. şeriat insanların kalbine gelmelidir.

edit: bu lafım şeriat isteyenlereydi. onlar eksilesin yani yanlış olmasın.
türk ordusuydu, artık ordu taraflı olduğuna göre şeriat yakında beklenendir. şeriat kötü bişey değildir ama baştakilerin arabistanda olduğu gibi şeriyatı kötüye kullanacağı aşikardır, allah affetsin ama bu sebepten ötürü istemiyorum.
şeriat 1400 sene önce gelmiştir zaten. kelime manası olanakta kurallar demektir. sen ister uygularsın ister uygulamazsın... yani istesen de elinden tutup getirebileceğin, ital edip kullanabileceğin şeriat diye birşey yoktur.....
sadece insanları korkutmak için üretilmiş paranoyalar ve bunları kullanan paranoyaklar vardır....
ekşi sözlüktür...
söylemeyeceğim engeldir.
söyleyeyim de engeli kaldırıp, şeriatı getiresiniz ha !
kapitalizmdir.
(bkz: esra ceyda kardeşler)
bu ülkede ve öncesinde kemalistlerin bildiği anlamda şeriat hiç olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. bari tarihin arka odası var televizyonda onu izleyin kitap neyin okumayacaksanız...
allah koruyordur.
hakiki şeriati öcü zannedenlerin yaygaralarıdır.hiçbir islam ülkesinin yıkılmasının sebebi şeriat rejimi değil şeriatin gerçek anlamıyla uygulanamamasıdır.
hala atatürk'çü düşünme sisteminin kırıntılarının varolmasıdır.
(bkz: yarak afedersin)
kimse şeriatı istemiyor ama adam gibi adamlar bunu açık açık söylüyor bazı kesim ise ılımlı ılımlı istemiyor.
Yahudi ve masonların kurduğu yeni dünya düzenidir. Fakat hak gelip batıl zail olacaktır.
Şeriatınızı edeyim şerefsiz onun bunun dölleri pislikler. Sizden daha iyi batıl mı var lan yazık.