bugün

(bkz: fişle beni pakize)

başıma kalmış olan başlıktır. türkiye ye siyasi dini ve toplumsal açıdan aslında her açıdan zarar veren görüşlerdir.

ben açmadım.
vatanın bölünmez bütünlüğüne kast etmiş, belli bir kesime fayda sağlamayı amaç etmiş her türlü görüş.
Türkiye denen ülkenin tam olarak vasfının tarif edilmesinden sonra cevap verilebilecek durumdur.

Milliyetçi Türkiye?
Müslüman Türkiye?
Kemalist Türkiye?
Liberal Türkiye?

vs.
vs.

Bizim bir millî ideolojimiz yok beyler ne zararı?

Edit: başlık başımıza kalmış, o da güzel.
Müslüman Milliyetçi Kemalist Türkiye Cumhuriyeti.
çok radikal olduğu sürece hangi görüşün olduğunun önemli olmadığı görüştür.
Türkiyenin savaşmadan türlü oyunlarla toprak kaybedeceğini zanneden haşeratların düşünceleri.
ülkeye tek taraflı, at gözlüğü ile bakan görüşler.
10 yildir bilim arastirmanlarinla degil de , elalemin orasiyla burasiyla ugrasan görüslerdir. Her türlü Radikal görüs Türkiyeye zarar vermektedir.
1.bölücülük
2.sosyalistlik
3.dini siyasete malzeme etmek
mhpnin aşırı milliyetçi görüşleri ve chpnin atatürk hala hayattaymış gibi 1930 larda kalmış dünya ideolojileridir.
... hareketidir.
muhattabını düşman olarak görmek, haklı olabileceği ihtimalini unutmuş olmak. ve nefret içerikli görüşler.
kimlik bulma merakı insanlara ve türkiyeye çok fazla zarar vermektedir. sanırım böyle yaparak bir boşluğu doldurmaya çalışıyor insanlar. durup dururken bir taraf olmaya çalışıyorlar. aslında kardeşiz hepimiz.
Birbirine hoşgörüyle bakmayan her görüş...
herhangi bir görüşün zarar verebileceğini öne sürmek mesela.

zarar veren eylemler denilseydi bir derece anlaşılabilirdi ki o zaman da türkiye için genel geçer bir görüş iddiasında bulunulması gerekirdi böylece o görüş çerçevesinde zarar veren eylemleri konuşabilirdik.

anayasada bile türkiye tek bir görüşe göre tanımlanmamıştır neyin kafasını yaşıyorsunuz.

eklemece editi: ırkçılık bir görüş değildir, faşizanlık da bir yöntemdir bana göre.
faşistlik tamamen.

dip not : kürt milliyetçiliği de ekürisidir.
bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık.
Özgürlük getiriyorum diye saçma sapan isler yapıp herseye rant uğruna karışan görüşsüz. Din sömüruculeri...