bugün

Şaşırmadınız değil mi?

Durmak yok yola devam!?!?!?!

Özellikle gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucuların topluma verdiği zararı yetkililerin taktığı yok.

Şimdi biri çıkar kemalistler yaptı der. Bir başkası fetöcüler der.

En büyük uyuşturucu bu çomarların aldığı gaz orası ayrı.
daha çok yolumuz var. neden dünya birincisi değil?
(bkz: akp dönemi)
bi laf vardı hani;

"millet 100 liralık kokaine ölüyo, bizim kamiller 10 liralık bonzaiye."
bi uyuşturucu içmeyi bile bilmiyorsunuz ben mi öğreteyim?
istikrarla ilerliyoruz.
Türkiye avrupa da mı amk ?
Bir şişe bira 8 lira olursa 5 liralık hapa uzanır gençlik.
şaşırtmamıştır. çünkü çocuklar, gençler mutsuz, umutsuz. ebeveynler keza öyle. kendini değersiz, umutsuz, mutsuz insanların kaçışıdır bağımlılık.

yalan dolan bir muhafazakarlık pompalamakla olmuyor bu işler.
biri Türkiye avrupada mı? diye sormuş inanabiliyor musunuz?
Uyusturucuyu yasakliyoruz deseler uyusturucuma dokunma diye sokaklara dokulursunuz.
iktidar bizi her konuda ilk 10 a sokacak 2023 e kadar. seks işçiliği olsun, uyuşturucu ticareti olsun, vergi ülkesi olsun...
Bonzai diye bir uyusturucunun varlığını ilk ne zaman duydunuz?
Ben bir kaç yıl önce olay ayyuka çıktığında duydum.
O zamana kadar açık açık vitrinlerine "bonzai gelmistir. " yazan dükkanların minyatür japon ağacı sattığını sanıyordum.
Dolayısıyla bu ülkede bonzai kullanımı, bu maddenin zararları saklanarak, satışına göz yumularak resmen desteklendi.
(bkz: akp zamanında olmuştur)

Şaşırdık mı?

Bu ülkede işe yarar sürdürülebilir kaynakları (ki en değerlisi gençlerimizdir) tamamen yok edinceye kadar durmayacaklar.
kadın cinayeti,tecavüz,uyuşturucu ölümleri ve çocuk sikmede birinciliği kimseye kaptırmıyoruz elhamdurullah.
çok basit. Türkiye'de aşırı derecede merdiven altı kimyasal uyuşturucular mevcut. Bonzai'nin orjinali öldürmez. Labortuvar ortamında üretilir. Ama türkiye'de esrar maddesi yada ona benzer bi maddenin üzerine sinek ilacı,çamaşır suyu gibi çeşitli kimyasalla karıştırılarak piyasaya bonzai diye satıyorlar. Bonzai nin orjinal paketleri var,internetten bakın nasıl olduguna. işte bunlar da kimyasal ama merdiven altı değil. Her türlü kimyasal uyusturucuya karşı devletin büyük önlem alması lazım. Gerekirse doktor kontrolü ile esrar serbest bırakılacak ama kimyasal herşey yasak olacak. bu olay devlette bitiyor beyler.
Kalitesiz, sentetik, kısa yoldan kafa bulacakları kimyevasallara yöneldiklerinden mütevellit gerçekleşendir.
Bazı istisnalar dışında Maddi durumlarının kötü oluşu ve kimse farkında olmasa da toplumsal kaos hali bu durumun tuzu biberi oluyor.
Uyuşturucu dünya üzerinde engel olunması mümkün olmayan bir ağ.
Şahsi fikrim ki begenmeyip eksileyenler olabilir:
yasal olarak bazı türev uyuşturucular kontrollü, kotalı verilebilir.
Hastane önüne jeepini park edip yeşil kartiyla tedavi olan insanlar varsa (ki var) eğer.
Bittabi bu insanlar tespit edilebilir. Oradan açılacak fonla bu tür vakkalar; hiç degilse azalır.
Çünkü tam anlamıyla bitmeyeceğini
Zaten biliyoruz. Gereken Sadece kontrollü bir süreç.

Bunu dandirik kamu spotlarıyla saglamak mümkün değil.
Aslında bu duruma mudahil olmama ya da son çare olarak gozlemleme politikasi var şu an.
Maltusculukun dik alası.

Sonra kültürel başarı yok,
Sportif başarı yok,
Eğitim başarısı yok,
Diye bogurenler oluyor.

Haklılar da..

Ee birinci olmuşuz

Konfetileri patlatalım o zaman

Duduf dud duduf.