bugün

türkiyenin doğusu kürtlerindir lafından daha saçma olamaz.*
türkiye; türkiyede kardeşçe yaşayanındır!!

diğerleri analarını da alıp gitsinler lütfen.

not: anaları kardeşçe yaşıyorsa kalsın elbet.
o yapmacık reklam kokan tripleri ne için attığını anlamadım zira gayet doğru ''türkiye türklerin'' sözü saçmalığın daniskasıdır resmen ayrımcılık yaratan kutuplaşmalara mahal veren bir bütünleştirici değil ayrıştırıcı bir sözdür.ulan kürdü lazı demez mi biz niye bu ülkede yaşıyoruz neyiz biz diye sormazlar mı?şunu herkesin ayrıca bilmesi gerekir kimse kökeninin nereden geldiğini bilemez o yüzden çok iddialı olmayalım ırk konusunda.
1948'den bu yana Hürriyet gazetesinin logosunun altında duruyorken hiçbir sorun yoktu. Ve sanırım kimse de bunun farkında değildi. Şimdi öyle bir duruma geldik ki söyleyen asılıyor, destekleyen kesiliyor.

inadına değil gerçeği ile TÜRKiYE TÜRKLERiNDiR
(bkz: türkiye aborijinlerindir)
(bkz: türkiye burkina fasolularındır)
bilakis gerçektir. *
(bkz: almanya almanlarındır saçmalığı)
(bkz: ya kimin yarraam)
spikerin tribine çok güldüm lan.
böyle bi havalar bi şeyler..
sanırsın ülkeyi kurtardı.
evet türkiye türklerindir sözü bi saçmalıktır.
bunu söyleyen de ırkçı, faşist biridir.
taraf bir ara 1 liradan satılıyordu, sermayeye ve dış güçlere teslim olmamak için daha ucuz fiyat olmaz diyorlardı ne olduda zaman gazetesinin basım evinde basılmaya başlandı malum cematlerin eğitim organlarından reklam almaya başladı ve fiyatını düşürdü. kimlere teslim oldu bu gazete? dolayısıyla yazana değil yazdıranlara bakmakta fayda var. cemaattekilere zaman gazetesi yanında taraf gazetesini almayı tavsiye eden hangi cemaat? yoksa; laf söyledi bal kabağı kim takar taraf gazetesini.
türkiye'de yaşayan laz, kürt vs. ırklar için de geçerli olan söylemdir. fakat kesinlikle saçmalık değildir. türkiye'de yaşayan herkesin kökeni tabi ki türk olamaz. önemli olan bu ülkenin içinde yaşayanların da türk olarak adlandırılmasıdır. yani bu sınır içinde yaşayan tüm ırklar türk olarak kabul edilmelidir. bu kökenle/ırkla alakalı değil, birlikte bir millet oluşturmanın bilincinde olmayla alakalıdır. ancak bu bilince tamamıyla sahip olunduğunda iç ve dış unsurların bölücülük faaliyetleri fark edilebilir. aksi takdirde zaten şu an yaşanan olaylar ve daha fazlası gerçekleşir.
özet olarak; kürt milliyetçiliği, laz milliyetçiliği diye kavramlar yoktur.çünkü bu ırklar bir milliyet oluşturmaz. bu sebeple bu ırkların da içinde barındığı türk milliyetçiliği vardır. bunun sebebi de zor kazanılan ve elde tutulan toprakların türk toprakları olmasıdır. önemli olan milli bilinç diyorum ama kime diyorum...
(bkz: nerede bu etnik kökenler)
bazı asalak, beyin yoksunu, anlamakta güçlük çeken, anlatmaya çalışsan da fikrini değiştiremeyeceğin koyunlar tarafından "Türkiye türklerin değildir, bu sınırlar içinde yaşayan bütün insanlar.." diye saçma salak devam ettirilen olaydır.
Türkiye türklerindir. Türk-iye, bunu daha nasıl açıklayabilirim bilemiyorum. Bu ülke içerisinde yaşayan, bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkede çalışarak para kazanan her ırk türktür ve kendisine türk demek zorundadır. ben kürt'üm türk değilim diye bir saçmalık olamaz. Bunlar birbirlerinden tamamen bağımsız şeylerdir. Buradaki türklükten kasıt bir ırkçılık söylemi değil, belirli bir ülke içerisinde yaşayan bir millet söylemidir. o yüzden o çerkez, o kürt, o laz diye bir ayrım söz konusu değildir. türkiyede yaşıyorsan, türksün arkadaşım, fazla oranı buranı yırtmanın alemi yok.
bir laz olarak, türkiyede yaşadığım için kendimi türk olarak nitelendirmek zorunda hisstmediğimden gayet saçmadır. türkiye türkiyede yaşayanlarındır.
reel manada doğrudur, türkiye hiçbir zaman türklere bırakılmamış önemli bir ülkedir. Biz de bizimdir diye avutur dururuz kendimizi yıllarca. Türkiye herkesi birbirine düşüren yahudilerindir cümlesi da az iç acıtıcıdır.
ya kimin olacağıdı denilebilecek cümle. a.k herkes kendi vatanını milletini ayakta tutmak için çabalar biz ise ülkenin gerçek sahiplerini dışlamak için çabalarız. osmanlı zamanında devşirmeler çileden çıkattı celaliler, türk aslanlarını. şimdi de siz çıkartacaksınız. türkiye türklerindir kardeşim. anadolu türklerindir. siz türklükten ne anlıyorsanız anlayın. kafanızı sokmuşsanız kumun içine yıllardır anlatılan millet mefhumunu anlamıyorsanız çok da tın.
(bkz: türklüğün sorgulanma süreci)
"türkiye'nin doğusu kürtlerindir" saçmalığıyla aynı şeydir.
türkiye türklerindir, yani bizimdir, kendini türk hisseden ve bundan gurur duyan herkesindir. ne mutlu türküm diyene.
türkiye türklerin oldduğu için adı 'türk'iye dir zaten.
(bkz: göte girecek olan sözler)

(bkz: ben olsam yakardım)

edit : bas ekşiyi adım alperen zaten koymaz o kadar...

önce türklerin değil olacak
sonra kimsenin değil
sonra türkiye başkalarınındır...

hadi bakalım faşist olan benim , o zaman da bunu hatırlatırlar adama.
Dünya üzerinde hiçbir zerre toprak yoktur ki, herhangi biri ya da birilerine ait olsun.
(bkz: türkiye türkiyelilerindir)
(#12141411)
türkiye türklerindir sözüne türk olmadığı için içerlenen canlı söylemi. biz türkiye türklerindir sözünü savunuyoruz. bunu diyeni veya savunanı veya başbuğ atatürk'ün türkiye türklerindir sözünün aksini iddaa edenleri de meydanlara davet ediyoruz. bir tarafları yiyorsa tabi, ağababaları iç savaş ilan ediyordu ayın on beşinde güya. dört gözle bekledik ama fos çıktı her zamanki gibi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar