bugün

illa biz hristiyanız diyorsunuz allah akıl fikir versin.
size doğru yolu gösteriler ama hiçbiriniz bilmiyorsunuz.
serseri haydut olmaya yöneliyorsunuz ahlaksız olacağız diyorsunuz.
Ne dindarlaşması gittikçe ateistliği dibine kadar yaşıyoruz yapılan baskılar yüzünden.
(bkz: hepimiz ateistiz)
anladık be abicim yav başlığı hortlatıp durmayın.
Türkiye tarihi boyunca bu din, böyle riya görmedi. Dindarlaşacakmış bir de, peehh...
Çünkü o dinci. Dinci ve dindar arasında fark var her der spiegel.
O yüzden ateist sayısında artış oldu. Baskı ile hiçbir sonuca varılmadığı, sadece insanlara acı veren bir uygulama olduğu daha kaç kez yaşanılarak öğrenilecek acaba?
Yıl olmuş 2019 hâlâ 1400 yıllık hurafelerle uğraşıyoruz. inançlı biri olmama rağmen ben bile bunaldım artık.
lütfen şuna söyler misiniz? (der spiegel)
124000 peygamberle dindarlaşmayan insanları
sn cumhurbaşkanımız nasıl dindarlaştırsın.
el insaf yahu.
Zaten dinden soğumanın sebebi o, cümlede bir tutarsızlık var.
doğrudur.herkes ateist amq.
görsel
Kesinlikle doğru değildir. Mesela ben artık oldukça dindar bir hristiyan oldum. Spiegel i kınıyorum yanlış haber yaptığı için. Evet
e yani... hiç kimseye zorlamayla, baskıyla dini sevdiremezsiniz. malesef akp hükümetinin saçma sapan politikaları yüzünden ülkede ateist ve deist sayısı arttı. fakat, parti politikilarına tepki olarak felsefi bir tavır benimsemek de ayrı bir saçmalık. evet, akp dini kullanan bir parti ve bu çok rahatsız edici; evet, akp seçmeni kalitesiz ve cahil... fakat bu duruma tepki olarak ateist ya da deist olmanız, sizin de kalitesiz ve cahil olduğunuzun bir göstergesidir.

rte ya da akp yüzünden dindarlarşan insan muhtemelen ikiyüzlüdür. böylesi yalakalardan midemiz yeterince bulandı zaten. aynı şekilde, rte ya da akp yüzünden ateist/deistleşen insan da kaliteli değildir.

özet: felsefi pozisyonumuzu kişilere ya da olaylara göre değil, fikirlere göre belirleyelim.
doğrusu; türkiye malum şahıs sayesinde dindarlaşmıyor.
Recep Tayyip Erdoğan ın bana en büyük faydası beni dinden çıkarması oldu. Onun sayesinde dinin yalan olduğunu idrak ettim.
Fakat çok ciddi şekilde muhafazakarlık artıyor.
Türk halkı dindarlaşınca almanlar islâma mı girecek? Hristiyanlığı bölmüş faizi hak saymış bu nedenle materyalist hristiyanlığı getirmiş prostestan martin luther'in ümmeti mi bizi eleştiriyor?

Ulan siz önce kendinize bakın be. Sana ne benim mümin kardeşimin dindarlığından pis alman? Bu memletin akşamcısı bile meyhâneden kalkar vatan kurtarır. Sen mi tayin etcen benim milletimin imanını dindarlığı? Sana mı kaldı sorgulamak dunkoff?
Doğru söylüyor dindarlaşmıyor, yobazlaşıyor.
Bu ülke ye ne şeriat gelir ne komünizm gelir böyle geldi böyle gidecek.
Siyasal islamda dindarlik menfaate dayalidir ondan.
Atatürk'le bir ilgisi yok, bilgiye ulaşımın artması insanların islamın ne kadar saçma bir sistem olduğunu daha iyi kavradı. Müslüman olduğunu iddia edenler de zaten sadece islam kültürünü sürdürüyor. islamın tüm yargılarını kabul eden çok küçük bir kesim, Türkiye'nin en fazla %3'ü
Şimdi ben tam anlayamadım.bu durumda kemalistlik dinsizlikmi oluyor.