bugün

Nasil bilmiyorlar oğlum hepsi tek bir cümleyle bu isi bitirir.

-ar yu seks?
aç reklamlar.

benim öğrencilerimin içinde bulunmadığı oran

kapat reklamlar.
Eline alıp kitap okumayan toplumdan yabancı dil beklemek.
Ultra lüks hayaller.
12 sene dil eğitimi alındığı halde bir yabancı dil öğrenilemiyorsa ve bu oran %95 lerdeyse bu suç toplumun değil eğitim sisteminin boklugundandır. Asgari ücretle çalışan milyonlarca üniversite mezununun 3 maaşını verip 2 aylık kursta saçma sapan taktiklerle ingilizce öğrenmeye çalışmaması, toplumun değil ülkede ki refah seviyesinin bokluğundandır. Ülkede ki refah seviyesinin boklugu da kusura bakmayın ama üretim yapmayan biz toplumun salaklığındandır. her köşe başı çiğköfteci, her köşebaşı dönerci, burgerci. sürekli tüketim, sürekli yemek hem de üretmeden. güzel ülkemizin dünyada en çok bilinen güzelliği turkish kebab der onunla övünür dururuz. Biz de böyle delikanlıyız.
yapılan işi anlatabilecek terim bilgisine, derdini güzelce anlatacak, sevgiliniz var ise tartışma esnasında o gergin ortamda kendinizi ifade edebilecek kelime hazinesine sahip olunmasının yeterli olduğunu düşünüyorum yoksa burada aksan filan kasmayın efendim, bakınız ruslara! üstüne basa basa rus olduğunu belli ede ede konuşuyor ya da bir amerikali, avustralyali ya da hintli ingiliz aksanına kasıyor mu aksanınız sizsiniz "go ahead lan"... bizim ülke aksanını da seviyorum zaten *
yeni nesil gene çatpat biliyor. hem avrupada da herkes süper ingilizce biliyor diye bir şey yok.

yallah amerikaya.
Normal şeydir.
ne kadar tüm gramer'e hakim olunursa olunsun pratik yapılmadığı sürece zaman içerisinde unutulacaktır.toplumun 12 yıl ingilizce gördük konuşamıyoruz dediği durum grameri öğrendik ama pratik fırsatı bulamayınca zamanla unuttuktur.