bugün

türkiye'yi bir abd projesi olan akp-pkk ittifakı ile parçalayan ve ekonomisi, siyaseti ve hadım edilmiş savunmasıyla tam bir sömürge haline getiren yahudi madalyalı bop eşbaşkanlarının din istismarlarına ve türlü yalanlarına kanan cahillere acıyan, ama sonuçta hainlere destek verenleri de hain olarak değerlendiren bilinçli kafalardır.

artık bu ülkenin, kendisine karşıt olanlara hayat hakkı ve ihanette sınır tanımayan gerici -işbirlikçi totaliterlere ve onlara bilerek veya bilmeyerek destek verenlere tahammülü yoktur.
yazarın en doğru önermesi en son cümelesidir ki tartışalacak hiç bir gelişme yoktur aksine çağ dışılığa doğru inanılmaz bir gerileme vardır. bunu da ben tartışırım.
akp gençlik kollarına kapak atmaya çalışan fem yurdu kökenli post islamic nerd başlığı. başka ne diyeyim.

telekinezi, hüloğ!
türkiye gelişmiş mi? ciddimisiniz? gözlerime inanamıyorum gerçekten. gün geçtikçe daha da kötüye giden bir ülkeye " gelişiyor, gelişmiş " gibi kelimeler kullanmak ne kadar da mantıklı.
"0n yıl önce şöyleydi, şimdi böyle" zırvasından çok sıkıldım. başbakan ve akp lilerin bu kıyasları gerçekten kabak tadı vermeye başladı.

bende kendimce bir kıyas yaptım.

on yıl önce iletişimde 51 10 cep telefonları vardı. en yüksek teknolojideki cep telefonu nokia 82 10 denen telefonlardı. mesaj atabiliyorduk, konuşabiliyorduk ve oyun oynayabiliyorduk. bu kadar. ekran siyah beyazdı. sesleri bile monofobikti. telefondaki yılan oyunu o zamanların en ünlü oyunuydu. şimdiki 4s 5s leri filan anlatmıyorum.

on yıl önce bir dedikodu vardı. "her evde bilgisayar olacak" diye. bilgisayar deyince tüplü ekranı olan, bir sayfayı 3-5 dakikada açabilen, maksimum 16 cigabayt hafızalı masaüstü bilgisayarlar. diz üstü bilgisayarlar hayal bile değil o zamanlar. o zamanın teknolojisindeki bilgisayarları şimdi görünce, antika eşya görmüş gibi oluyor insan.

on yıl önce plazma denilen televizyon neredeyse yoktu. bütün televizyonlar tüplüydü. şimdiki canlı görüntü kaliteli, full hd led tvler hayal bile değildi.

on yıl önce tüneller dinamitle patlatılarak açılabiliyordu. iş makineleri harfiyatı alıyordu. resmen herşey manuel yapılıyordu. dünyanın en zor işlerinden birisiydi tünel kazmak. almanlar tünel delme makinesini yeni icat etmişlerdi. günde 350 metre delebilen ve tünel konusunda çığır açan o makine dünyada iki-üç taneydi. şimdi sadece istanbul da birkaç tane var.

10 yıl önce en iyi araba wolsvogen passat tı. o zamanların mucizevi arabası olarak görülürdü. özelliği klimasının çok iyi olmasıydı. hidrolik direksiyonu da vardı. şimdiki en ucuz arabalarda bile bu özellikler var. şimdi elektrikle çalışan arabalar. arabalardaki cps denilen sistem, en kuytu yolları bile tarif ediyor. hız sabitleme vb. gibi özelliklerden hiç bahsetmiyorum.

bu değişiklikler, 10 yıldır dünyada olan ve aklıma ilk gelen değişiklikler. daha bir sürü örnek verilebilir. şimdi bu değişikliklere bakılarak bir kıyas yapalım. bu akp hükümeti, dünyadaki bu gelişimin 10 da 1 i kadar türkiye yi geliştirmişmi?
ileri demokrasiye gittim donucem.
(bkz: çabuk gelişti dikkat edersen)
örümcek hisleriyle hep yanıltmış örümceklerdir.
örümcek demişken. (bkz: ankebut suresi)

(bkz: feyz al) canım.
Bılmem kac kat gelısmıs turkıye en basından berı.

En buyuk orumcek kafayı koy o donem ulu onderın yerıne. Bak bakalım buyuyor mu ıcıne mı kacıyor dedırten orumcek kafalılardır.
bölünmek için çok gelişti evet. artık bölücüler rahatça özerklik kelimesini telaffuz edebiliyorlar. sözde asayiş birimleri yol kontrolü yapabiliyorlar. yakında göt kılları da gelişecekmiş sakal olacakmış.
türkiye'nin gelişimini değil de batışını göremeyen örümcek kafalılar vardır. kalkınma ve gelişim; gerçek demokrasi, ağır sanayi,ekınomik kalkınma, sosyal adalet, işsizliğin önlenmesi ile sağlanır. bütün bunlar mevcut değil. keşke gelişim olsa da görülemese...
evet bir gelişim var ama geriye doğru bir gelişim var. asıl bunu göremeyen örümcek kafalıların olması üzüntü verici.