bugün

http://www.milliyet.com.t....2011/1341374/default.htm

türkiye, avrupa çapında en az içki içen ülke olarak çıkmış araştırmada.
içki faydalı bir şey değil; onun yerine meyve suyu içelim.
ne övünülecek ne yerilecek bişeydir.
Cennetlik olduğumuzun göstergesidir. Eğer almazlarsa bu begeleri sunar zorla gireriz cennete.
ne güzek işte! haramdan uzakdurabiliyoruz demektir.
herşeyde olduğu gibi bunda da en geri sıralardayız. çok çalışmamız lazım. (bkz: 29 ocak akp ye içiyoruz etkinliği)
bir adanalıya ayar verene laf: nerisi lan bunun ayar?
birinci olduğumuz bir listelerden biridir.
bir diğeri için: (bkz: benzin)
araştırma orjinal ürünlerin satışına göre yapıldığına göre bu araştırma geçersizdir.ülkemizde sahte içkilerin satışının tavan yaptığını düşünürsek eğer.
neden hala içkinin yasaklanmaya çalışılmasının anlaşılamamasıdır.
doğru ifadesi türkiye'nin en az alkol tüketen ülke olması gereken durum. zira içkilerin içerisindeki alkol oranına göre yapılan bir hesaplamaya dayanıyor bu istatistik.
gayet olağandır.adamlar kişibaşına hesaplamışlar.bizde içenler sağlam içiciler.yani senin benim herkesin yerine içiyolar.gerçi ben de içiyorum.ama ne oluyor durum ailemde 2 kişi içmediğinden babamla benim içtiğim miktar dörde bölünüyor kişibaşı muhabbetinden.demek istediğim onlarda içen sayısı çok bizde içen sayısını düşünürsek miktar hiç de fena değil.
doğrusu, "türkiye'nin avrupa'da en az alkol tüketen ülke olması" olmalıdır. zira araştırma avrupa çapında satılan içkilerin alkol oranları da dikkate alınarak yapılmıştır.