bugün

gezi olaylarından dolayı gözlerinde kötü bir intiba oluştuğu için.
bunu bana gösteren komiteye, siz bir daha gelmeyin derdim:
http://d.spor3.com/2020-i...piyat-projesi-3217-1g.jpg *
su an olan olaylar ufak bi kesitidir.
Spor; barışı, dostluğu, kardeşliği ifade eder. Bence gayet açıklayıcı.
spor yapmayı sadece kilo almak veya vermek olarak algılayan bir millet olduğumuz için .
ana neden fair play ruhuna aykırı politikalar.

sen demokratik özgürlükleri kısıtlayacaksın, ardından olimpiyat isteyeceksin ? mantık sahibi bir insan bunun olmayacağını bilir. tesisler zaman içerisinde yapılır, çözümü para ama olimpiyat ruhunu anlamak ve bu kültüre ayak uydurmak için çok zamana ihtiyacın var, futbol basketbol dışında hangi spor branşında seyirci doluluk oranını sağlayacaksın, millet disk atarken çekiç atarken stadda 3 bin seyirciyle hangi atmosferi sağlayacaksın ? gerçi ak gençlik ve belediye çalışanları stadyumda mesai yapar ama yinede sıkıntılı durum.

sporcularının alayı dopingli çıkıyor, nerede fair play ? seçimlerde bu kadar fark yememizin nedenlerinden biride iki yüzlü oluşumuz olabilir, tanıtım filminde bir tane türbanlı kardeşe yer verilmezken iç politikada bu propaganda aracı hergün kullanılmıyor mu ? el oğlu geri zekalımı bunu bilmeyecek ? bu topraklar olimpiyat görür ama biz görürmüyüz bu şartlarda orası muamma.
dış basına göre suriye deki karışıklık , doping skandalları ve taksimdeki politik olaylar.

ama ortada 36 ya 60 gibi büyük bir fark var sen bunun içine Öldürülen ABD'li Fotoğrafçı Sarai Sierra yı bile koyabilirsin.
bizim yapacak çok daha önemli işlerimiz olduğu için kıyamamışlar. biz daha birbirimizi yiyeceğiz, ben Müslümanım sen değilsin kavgası vereceğiz, başka ülkeler için savaşacağız. biz çok meşgul bir ülkeyiz. öyle olimpiyatla falan uğraşacak hiç vaktimiz yok.
istanbul'daki yüksek bina sayısı 50,
tokya'daki yüksek bina sayısı 83216487324723641873; işte bu yüzden.
dış politikadan tutun da dopingli sporcularımıza kadar o kadar çok neden var ki.
herşey bir kenara karşında tokyo gibi bir şehir var,alsak şaşırmalıydık asıl.
Müslüman olması.
hak etmemiş olmamasıdır. komitenin iradesinin basit algılara indirgenecek seviyede olmaması.
2022 dünya kupası katar'a verildiğinden dolayı, 2020 olimpiyatlarını da müslüman bi ülkeye vermek istemediklerinden dolayıdır. tahminlerime göre 2028 olimpiyatları Türkiye'de düzenlenebilir.
Eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor. Olimpiyat demek spor demek, yani bir çok spor branşında eşit şartlarda mücadele demek. Uluslararası Atletizm Federasyonu doping ve şike konusunda çok titizdir ve bunun da zaten böyle olması gerekir. Milli sporumuz dediğimiz güreş, daha da özele indirgeyecek olursak meşhur kırkpınar güreşlerinde bile doping skandalıyla sarsıldık. Futbol desen allaha emanet gidiyor, avrupadan men cezaları, içine ettiler futbolun.

Akdeniz olimpiyatları henüz çok eski değil haziran 2013 den bahsediyorum, 3 ay öncesi, sadece şunu okuyun;

"...Dünya ve Avrupa şampiyonalarında podyuma çıkmış 8 halterci ile 8 rekortmen atletimiz dopingli çıktı. 16 sporcu Akdeniz Oyunları kadrosundan da çıkarıldı."

ben bu haberi okurken utanıyorum, yerin dibine giriyorum.

Bu spordur, bunun siyaseti olmaz, spora kimsenin siyaset bulaştırmaya hakkı yoktur. çok açık ve net söylüyorum, biz hak edecek ne yaptık, şikeden burnumuzu çıkaramadık, boka batmış durumdayız, en iyi sporcularımız dopingli, ırkçılık suçlamasından dolayı bir çok sporcumuz mahkemeye çıkarıldı ve daha niceleri...

biz hala devam edelim, biz müslümanız ondan bize vermediler diye... biraz gerçekçi olmak lazım.
yani herkesin bi alma kapasitesi vardır.demekki kapasitemiz az geldi alamadık.ya bi siktirin gidin ne alması ne vermesi ya Savaşın eşiğindeki ülkede olimpiyatmı verirler la hadi onu geçtim avrupa spor otoriteleri Türk lehine oy verir mi ? Hadi onuda at ya bırak hadi U20 yi bize verdiler kendi milli takımımız boş tribüne oynadı güldürmeyin oğlum adamı futbola gitmeyen adam çekiç atmayamı gitçek anca bayan voleybol izlenirdi onunda sebebi ortada .
altyapımızın olmayışıdır kısaca. ne gezi eylemleri, ne suriye ne de başka bi sikimdir afedersin. Biz kendimize fazla gelirken bu istanbul nasıl kaldırsın o kadar insanı ve alan ihtiyacını. Siz refah seviyesi yüksek bi ülkede yaşadığınızı mı sanıyorsunuz ? (bkz: şimdi siktirin gidin burdan)
yan gelmiştir. o kadar.
suriye ile aramızda savaş çanları çaldığı için.
gezi olayları, avrupanın türkiyeye antiseptizanlığı, kadına şiddet olması, türkiyenin yeterli derecede ilerlemiş olmaması, türkiyedeki atletlerin doping suçu.
çünkü nasip değildi.
alt yapı eksikliği.
tokyo lobisinin buenos aires de delegue avına çıkıp her gördüklerine saldırması ve akıllarını çelmeye çalışmasıdır. öyle ki delegeler çekik gözlü görünce kaçmaya başlıyordu.
ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Arjantin'de dün yapılan ve Tokyo'nun kazandığı oylamanın ardından bir haber analiz yayınladı. "2020 Olimpiyatları için IOC güvenli seçenek olarak görülen Tokyo'yu tercih etti" başlıklı analizde istanbul'un, Türkiye'deki siyasi ortamın istikrarsızlığı ve Erdoğan'ın "kimilerine göre otokratik" yönetim anlayışı nedeniyle yarışı kaybettiği ifade edildi.
türk devleti olduğu içindir.

ne gezi parkı , ne akp , ne chp ne vs.
bunların hiç bir önemi yok.
geçmiş dönemlerde oy verenlerin hepsiyle savaşmışız ,ortalıkta haçlı falan kalmamış.

sevmezler bizi , sevmesinlerde hiç önemli değil.

sokarım olimpiyatına.
tanıtımı yapan hasan arat nerdeyse banka batırarak iki kere batmış bir türk tekstilcisidir..hükümete yakın durup nemalanayım bir iki delege tavlar hallederiz abi tavrınından ancak bu sonuç çıkar..tanıtımın buysa..