entryleri üşenmedim hepsini okudum.

tespitim * herkes israilin teknolojik gücünden bahsetmiş. bugün dünyada teknolojik silah üretiminde en gizli iki ülke vardır biri iran biride rusya bu iki ülkeden teknolojik olarak korkacaksın çünkü adamın elinde nasıl bir silah var bilmiyorsun ve bilmediğin şeyden korkacaksın.

fakat israilde durumlar öyle değil israilin yapmış olduğu teknolojik silahların %99'u biliniyor ve bu silahların büyük bir kısmınıda sattığı için çoğu ülkede var(buna türkiyede dahil).

ben bu savaşı teknolojik yönden kaybedebileceğimizi düşünmüyorum fakat şunu gördüm ki adamlar şunu başarmış bizi psikolojik olarak bitirmişler önüne gelen " abi adamlarda bir teknoloji var ki deme bunlarla savaşa girilmez " işte bunu dediğiniz anda yenildiniz demektir.

unutmayın ki çanakkalede ki o inanç bir kaç top,bir kaç tüfekle o günün en müthiş teknolojisini yenmiştir.
(bkz: döner bıçaklarıyla dalalım abi)
2007 de hizbullah israil i nasıl dize getirdiyse aynen dize geleceklerdir.

önümüzde taze ve somut hizbullah örneği vardır.

ayrıca yahudiler canalarına çok düşkün olduklarından çok korkaktırlar. bu savaşı biz kazanırız.

buna da armegedon diyorlar zaten.
olur da bu savaş çıkar ve dünya savaşına dönüşürse; dünya üzerinde hali hazırda tüm dünyayı 5 kez yok edecek nükleer silah bulunması olayın vehametini gözler önüne sermek için yeterlidir.
einsten'in 3. dünya savaşı çıkarsa ne olur sorusuna:
''3. dünya savaşının sonucunu bilmem ama 4. dünya savaşını taş ve sopalarla yapar insanoğlu'' sözü sonuçları göstermeye yeterlidir.
zaten aramızda olan savaştır. israil pkk maşası aracılığıyla yıllardır bizimle savaş halindedir.

devlet katında bu zaten bilinen bir gerçekliktir.
yerlerde sürünen türkiye cumhuriyeti dış politikasını kim nasıl paklar? israil'le savaşarak mı? hiç sanmıyorum.
bu konu bu başlıkta sayfalarca irdelenmiş: (bkz: olası türkiye israil savaşı)
sadece israil'le değil tüm dünya ile savaşılacağı için maddi, manevi her türlü kayıp verilecektir.
üzüntürdür,acıdır,kandır,korkudur...
memleketteki yiğit şahbaz cengaver yobazlar önden gider . laikçiler olarak arkada bira içer popkorn yeriz.
(bkz: davos fatihi iş başında)

(bkz: oylar recep e) *
15 milyon nüfuslu istanbul bir osursa 7.5 milyon nüfuslu israil uçar. bu kadar basit.
muhtemelen en fazla 3 ay sonra tsk seferberlik ilan edip 18-40 yaş arasında ki bütün erkekleri asker yapar.
muhtemelen kendi eğittiği pilotlardan bomba yiyen ilk ülke oluruz.

bu israilli pilotlar hangi hükümet zamanında türkiye de eğitim almıştır zahmet edip açıp bakınız.

gazze' ye ateş yağdıranlar da bu pilotlardır.

one minute ama aa.!
israil ütopyasına yaklaşıyor ama yedirmezler .
israil'in gazze'de olduğu gibi güle oynaya savaşamayacağı gerçeğidir. türkiye yenilse bile -ki bu bence biraz zor, israil umduğundan çok fazla zorlanır ve güçten düşer. akabinde pusuya yatmış iran, israil'den kalan pisliği temizler zaten.
Böyle bir savaşın çıkmasına izin verileceğini zannetmiyorum,türkiye ne zaman posta koyar savaş hazırlıklarını başlatır,aniden avrupa ülkeleri ve amerika barış barış diye başımıza vurmaya ve insan haklarından dem vurmaya başlar.türkiye yine bu oyunlar içerisinde sabr etmeye devam edecektir.Bu baskıdan kurtulmak için meşhur hun imparatoru atillanın bir sözü vardır.

Atila derki sınırlarımız baskı altındaysa kesinlikle savaşırız. Ya ölürüz ya genişleriz.

bana kalırsa gelişen olaylar bu söz doğrultusunda ilerlemekte.
israil denizaltıları ve uçaklarına türk ordusu envanterlerindeki makinalar karşı koyamayacaktır. bu durumda savaşın ilk günleri tam bir hazimet olacak. savaşın ilerleyen günlerinde türk insanı gerekirse yüzerek akdeniz'i geçecek ve sayısal üstünlüğünü kullanarak israil'de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayacaktır.
türk aklı siyasete basmadığı için aynı lozan'daki gibi savaş sonda yine masada yenileceğiz maalesef.
turk milleti gerçeği görup ya istiklal ya ölum diyebilirse kazanma ihtimalimiz olduğunu duşunduğum savaş olacaktır.
israil muttefiki din kardeşi hatrına one minute bekleyecektir. sonra savaş başlar.

Not: karargah silivriye kurulursa kazanma ihtimali yukselir. zira dışarda komutan yok.
mavi marmara gemisinde sopayla mutfak bıçagıyla kendini korumaya çalışan sivil insanlar karşısında bile aciz duruma düşen askerlere sahip bir ülkeyle savaşmak için, tüfegini mevzide bırakıp giden tegmenlere sahip türk ordusu bile fazla iyi gelir, yani öle israil bahsedildigi gibi bir süper güç felan degil. çok kafası bozulur ve nükleer kullanırsada kendi kafasına da aynı bombayı yer ve 7 milyonluk nufusunun 5 milyonun kaybeder ve göt üstü oturur. ama şöylede bir durum var ki asıl süper güçler israille türkiyeyi savaştırmazlar bir orta yol bulurlar.
iran türkiye'ye bırakmaz.her türlü israil kaybeder.tabi amerika israil'e destek çıkmazsa.
eğer salt olarak türkiye-israil arasında cereyan ederse, ordu'dan tam faydalanmak mümkün olmayabilir çünkü doğu'daki belamız orospu çocukları fırsattan istifade ederek daha da fazla çalışacaklardır.

eğer başka ülkeler müdahil olmazsa, yukarıda bir yazarın yazdığı gibi türkiye'nin az da olsa daha avantajlı olduğunu düşünüyorum, biz ölümden korkmayız, fakat yahudilerse tam tersi, canları çok tatlıdır.
(bkz: kurtuluş savaşı)
(bkz: çanakkale savaşı)
(bkz: kıbrıs barış harekatı)

üstelik yenemesek bile 93-95 yıllarında pamukoğlu paşa en büyük zaiyatı verdirip terörü bitirme noktasına gelmiştir. haritada trakya kadar yer kaplamayan,nüfusu türkiye'nin kat kat altında olan bi devetle başa çıkabileceğimizi zannediyorum.

(bkz: ya istiklal ya ölüm)
bundan yaklaşık 100 sene önce de her türlü kaybedeceğimiz söylenen bir savaş vardı.

hatta sonucu da şöyle olacaktı;
görsel

biz dünya'yı şaşırtan nadir ülkelerden biri olmuşuzdur tarihin sayfalarında.
israil'in her türlü kazanacağı savaş olur. (bkz: doğruya doğru) uluslararası destek olmadan bu şartlarda kimse savaşa girmeye cesaret edemez. komşularla 0 sorun parolasıyla çıkan ak parti ve tayfaları,komşularla kanlı bıçaklı olmuştur.soruya gelirsek bu şartlarda bu koşullarda askerde olmam,savaşa da katılmam, ne için savaşacağız? ne kazanacağız (bkz: one minute) olayı gibi oylarına oy katacak bir partinin savaşında yokum arkadaş.! savaşa gidip şehit olanlara yine aynı klişe laflar vatan sağolsun,işin aslı öyle mi zihniyet hep oy gelsin akpye sikinde mi kaç şehit olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir.