her diktatörlük gibi elbet rte'nin de sonu gelecek. fakat asıl soru şu. bugün saddam, kaddafi gibi adamlar için "ırak saddam'ı mumla arıyor" veya "libya kaddafi'yi arar oldu" gibi düşünceler ortaya çıkmaya başladı. peki ya biz? biz de gün geldiğinde erdoğan'ı mumla arayacak mıyız?

hele bir gitsin de düşünürüz.
"Telefonla mı?" dediğim sorunsaldır.
şahsen ben bu fani yaşamımda yalnızca bir kişiyi arıyorum..

"Ben seni hiç görmeden sevdim
Sesini hiç duymadan hissettim
Yokluğun belki de ilk hüznümdü
Atam sana kavuşmadan özledim.

Varlığın dağ taş deniz ülkemde
Seninle yürürüz geleceğe
Çoktan göklere yükselsen de
Senin yerin kalbimizde.

Unutulmaz bir destansın dillerde
Sönmeyen ışıksın sen ülkemde
Çoktan göklere yükselsen de
Senin yerin kalbimizde..."
Şuan bir çok kesimin. Cennet mekan, Abdülhamid han için dediklerini düşünüyorum.
RTE bi abdülhamid han olamaz. Bizim aradığımız kişi cennet mekan sultan abdülhamid handır.

Ek olarak söylediğimi doğrulayacak bir çok kaynak mevcuttur, abdülhamid hanı tahtından edenler, hanedanı osmanlı dağıldıktan ve memleketimiz işgal edildiğinde, rahmetliye çok şiirler ve mektuplar yazılmıştır.

Çok şükürki, türkün devlet kurma hırsı varki. Ulu önder gazi mustafa kemal atatürk cumhuriyetimizi kurdu.

ey dostlar eldekinin kıymeti hep gidince anlaşılırmış. Kıymetini bilin, lideriniz bu memlekette doğmuş bu memleketin bir evladı ise. Diktatör de olsa, gidip avrupa birliğine mektuplar yazarak şikayet etmeyin. Memleketi onlar yönetmiyor, memleketimiz de daha iyi önder olacak bir kişiyi arayın. Bizi bizdan başkası yönetemez.
hayır cevabına sahip sorudur. yalnız o gittikten sonra arkada kalacak olan enkaz en az 50 senede temizlenir. en basitinden bugün kraldan çok kralcı takılan ve her türlü hırsızlığa yolsuzluğa yalana dolana ses çıkartmayıp üstüne bu iğrençliklerden nemalanmak için sırada bekleyen güruhun ateşlerinin sönmesi en az 30 yıl..
Reis gözünü seveyim (bkz: git kendini çok sevdirmeden)
cep telefonunu bilsem gerçekten arayacağım ama numarası yok bende.