bugün

Siktiriniz gidiniz efendim.

(bkz: arog)

Edithane: yahşi batı dır o dedi dost. Arog olsa duramazmışım.
aktroll kardeşler için bir alternatif teşkil edebilir. ağlamayın lan. ahahaha.
aman gidin çok kalabalık oldu zaten ayakta kalıyoruz.
Git kardeşim git. Hatta gibtir git. Tutan yok, kal diye zırlayan yok bas git. Havalanıp havalanıp sözlükte atıp tutup yarın yine s*kik hayatına geri dönecek tükürdüğünü yalayacaksın adım gibi eminim. Ha gitmeyeceksen/ gidemiyorsanda boş konuşma.
Ben denizliden gitmek istiyom surekli deprem oluyor.
evet, şimdi seçim gecesi bu başlık coşacak diyen akgavatları görelim.
Umarım 2019 bitmeden yapacağım kaçak göçek bir şekil gideceğim. inş. Haberlere düşmem amınakoyim.
Hayalimdir. Bu ülke beni boğuyor. Sevdiğim kadınla evlenmekten daha doğal ne olabilir? Ama yasak işte bu lanet ülkede!
Yurtdışı çıkış yasağı olmayan herkesin yapabileceği bir eylem.
(bkz: green card)
(keşke: chicago)
çok istedim ama gidemedim engeller çıktı
daha da gidemem sanırım.
kim bilir kaçıncı kez kavafis'in aynı şiiri aktarıyorum:

'Bir başka ülkeye, bir başka denize giderim', dedin
'bundan daha iyi bir başka şehir bulunur elbet.
Her çabam kaderin olumsuz bir yargısıyla karşı karşıya;
-bir ceset gibi- gömülü kalbim.
Aklım daha ne kadar kalacak bu çorak ülkede?
Yüzümü nereye çevirsem, nereye baksam,
kara yıkıntılarını görüyorum ömrümün,
boşuna bunca yıl tükettiğim bu ülkede.'

Yeni bir ülke bulamazsın, başka bir deniz bulamazsın.
Bu şehir arkandan gelecektir.
Sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın,
aynı mahallede kocayacaksın;
aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
Dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin sonunda.
Başka bir şey umma-
Ömrünü nasıl tükettiysen burada, bu köşecikte,
öyle tükettin demektir bütün yeryüzünü de.

( Çeviren: Cevat Çapan )

Konstantinos Kavafis
Umarım 3 sayfa haberi olmadan yapacağım eylem. Yok yok koydum kafaya ben gideceğim arkadaş. Bir şekilde gideceğim valla bak mozambik bile olur ameke. Gidersem editleyeceğim.

Yahu sinir krizleri geçiriyorum abi karavan almak istiyorum 300 bin lira istediğim karavanlar kaba taslak düşünüyorum ömrüm yetmez. iyi bir bilgisayar alacağım 10 bin 15 bin ananın amı lan amına koyim bilgisayar lan bu içinde fanı olan işlemcisi olan plastik kaplama bi şey. Onu geçtim hadi şuraya gideyim yol parası uçak biletine param yetmiyor abi kusura bamayın devlet bize de bahmiy. Yani baksın da demiyorum da şu pençeyi bi alsın üstümden. Arkadaşın eniştesi mercedes araba almış geçen sene 15 bin yuro türkiye fiyatı 235 bin lira. Doktor olsan alım gücün avrupadaki asgari ücretliden daha yüksek değil. Uyan bi zahmet. Adamların 15 yaşında çocuğu 15 yaşına kadar 15 ülke geziyor neden parası kıymetli vatandaşı kıymetli adamların. Yaa sen ne yaşıyorsun 23 nisanı bağlayınca 4 gün kendimi kârda zannediyorum onda da cepte on lira var diye evden çıkamadım amına koyim ben böyle düzenin. Buzlukta pizza kalmadı. 4 gün pizza yedim dondurulmuş bim pizzası anasını sikeyim. O bile kalitesizin kalitesiZi.

Teyzem geçen sene mi önceki sene mi ne çay getirdi almanya dan bak dinle burayı dinle amına koyim çay türk markası tamam mı bak çayı aldım demleyeyim dedim aman dedi teyzem bir tatlı kaşığı atsan yeter emin misin teyze

evet evet dedi.

Neyse bi tatlı kaşığı Attım demledim baba o çay yaprakları oldu mu sana çarşaf gibi.

Kafamda deli sorular eeee madem bu türkiye den gidiyor ben niye bilmiyorum. Sonra öğrendim ki iç piyasaya 3. Veya 4. Kalite ürün sokuyorlarmış zaten niye biz orrrrrrrrrospu çocuğu muyuz. insan değil miyiz biz?

Neyse eczacı bir arkadaşım demişti abi bu antibiyotiklerde bile nesil meselesi mi ne varmış ki bize yine en geride kalan nesilleri veriyorlarmış.

1 sterlin 7.55 tl şöyle düşün adamların demir 5 tane parası senin değerli bir kağıt paran. Düşün lan düşün korkma akıl et hadi olmaz ama sen bi dene (2)aha(6)ajaj(7) sterlin maaşın var hey lan sen asgari ücretli sana diyorum ahaha gülmekten yazamadım.

Neyse ya gideceğim ben bu ülkeden valla ben gitmek istiyorum.

Var mı tanıdık insan taciri falan mülteci kaçakçılığı yapan biri ahaajaj geçen hafta yemekteyiz öğle yemeği fabrikadayken oluyor bu olay

Taşeron firma yemeğe geldi genç pasaklı üç çocuk farklı dil konuşuyor. Dedim bunlar nereli falan derken konu açıldı.

O 3 çocuk afgan en fazla 23 yaşındalar oldukları yerde savaş var iş yok iran üzerinden kaçarak türkiye ye girmişler biri hatta türkiye ye geldiğinde yaralıymış yolda yaralanmış iran sınırları çok tehlikeli dediler. Vuruyorlarmış. Düşündüm bu genç adamlar kendi hayatlarını kazanmak için hayatlarını riske atıyorlar. Yaşamak da bu zaten. Çocuklardan sonra çok düşündüm. Ben de gideceğim onlar buraya gelerek tatmin olmuşlar ben de avrupayı aşacağım. Ya da yolda bi ecnebi mermisine kafa atacağım. Gerçi fark etmez yaşıyorum sayılmaz zaten biraz heyecandan zarar gelmez. En fazla ölürüm amına koyim. Ölmek için yaşamış olmak gerek.. Bunu editleyeceğim. Yola çıkınca.

Edit: çok uzun yazmışım amınakoyim ben görsem böyle uzun bi entry i okumam. Siz de öyle yapın.
inan gideceğin yer buradan pek farklı bir yer değil.
görsel
Amen, kalıcı olarak.
1 yıla yapacağım şey. ola ki yapmasam dahi 2 diploma ve 15 senelik tecrübem ile boş boş takılırım, takılıyorum. nasılsa hayat boyu idare edecek varlığım var, bana yeter. kalan beyinsiz akpliler de 10 liraya soğan yiyerek sel sefil yaşarlar. o mallıkla bir iş beceremedikleri ortada.
Imkani olan yapsin iyilik ve güzellik bu topraklari terk etti.
mesele türkiye'de değildir, sendedir.
Siktir olup giden biri olarak diyeceklerim var.

Ben almanya' ya geldim ve çok zorlanıyorum. Geri de dönemiyorum. Ama alışamıyorum da.

ilk 5 sene götü toparlamaya çalışmakla geçecek. Bir de toparlayamama gibi bir ihtimal var, onu da hesaba katın.
Hiç bir yere gitmiyorum. Gitmem. Burası benim memleketim gitcek birisi varsa o da menfaati uğruna bu milletin her türlü zayıf yönünü kullanan ikiyüzlü diktatörlerdir.
intihardan sonra Şöyle şartları düşününce son zamanlar epeyce cazip gelen fikirler arasında.
Bu ülkede kalitesiz, vasat altı, yoz, bağnaz bir kitle var ve siktir olup gitmesi gereken kesim bu.
küfür kötü bir alışkanlıktır, küfür kullananlar beyefendi değildir.

bunun dışında bireysel bir öneri ve bireysel bir isteğim olacak.

öneri: gidin. şaka yapmıyorum ya da öfke duygusuyla konuşmuyorum. gidin, eğitim alın, kültür alın, eş alın, alabileceğiniz ne varsa alın.

istek: gelin. kesin dönüş yapmanıza gerek yok, keskin olmayan bir biçimde de gelebilirsiniz. kazandığınız binlerce dolarla (binlerce dolar kazanan birinin sözlükte işi ne! diyebilirsiniz ancak kazın ayağı öyle olmayabiliyor) aselsandan hisse almanız bile bir geliştir. akademisyen isen gelip burada bir üniversitede ders vermen bir geliş. iş insanı oldun, burada bir projeye destek vermen bir geliş.

yerli kardeşler örneğin, türkiye için çıkarttıkları oyunlardan birini (crysis serisi) türkçe dublajlı olarak yayınladılar ve bunun parasını kendi ceplerinden ödediler. bu bir geliştir.
Gitmek isteyene havaalanları açık kimseyi zorla tutmuyoruz ülkede sanki gittiğiniz ülkedeki insanlar size istediğiniz her şeyi sunacak gibi davranmanız bilgisiz ve cahil olduğunuzun göstergesi. Ülkeden siktir olup gidiceğim diyen bir insanım beyni çalışmıyorsa gidip orda başka ülkelerin bi taraflarını yalayacaktır. Gideceğiz ülkelerde ikinci sınıf hatta üçüncü sınıf insan olmak istiyorsanız siktirin gidin bu sizin kalitenizi gösteriyor demektir zaten.

Ancak ben şunu savunan insanlara gıpta ile bakıyorum. Beyni çalışıyor ve fikri çok insanların bu ülke adına bi taş koyabilir miyim çabası yada ya bu ülkede bir şeyleri ben veya biz değiştirebiliriz çabasını gösteren insana çok büyük saygım ve sevgim var. inanın bu ülke için kendi elini taşın altına koymaktan korkan ve kaçak zihinlere lanet olsun ve siktirin gidin diyorum tekrardan. Gerek yok sizin gibi çürümüş yobaz beyinlere, gerek yok sizin gibi gamsız itlere. Biz türkler olarak burada kalacağız bu vatan bizim bu bayrak bizim bu ülke bizim savaşırız demokrasi içinde adalet içinde bi karış toprak içinde. Daha önce savaştık dedelerim şehit oldu şimdiki nesiller olarak da yine şehit oluruz yine vuruluruz. Ali ismail korkmaz gibi, uğur mumcu gibi veyahut hakkaride şehit olan o şanlı türk askerleri gibi bizde vuruluruz ama kaçtı gitti dedirtmeyiz.

Daha söyleyecek çok şey var ama anlayana bu bile fazla anlamayana ise zaten ne yazsan boş.