bugün

son senelerdeki miss turkey yarışmalarına bakınca varılan sonuçtur. aralarından bir tane bile dünyada bizi temsil edecek güzellikte kız çıkmadı. yani ülkede seçilenler gayet normal, sokakta her 5 kadından 10u gibi bir şey. mesela 2019 güzeli Simay Rasimoğlu. hoş kız da abi dünyada nasıl temsil edecek yani biraz mantık ben buradan dereceye bile giremeyeceğimizi anlıyorum seçenler anlamıyor mu?
görsel
sokakta onlarca aynısından var.
gözleri bozuk insan tespitidir. evet.

görsel
Burada kimse güzellik uzmanı değil.
Ama burada kadının güzelliği hakkında pozitif-negatif (konu bu ülke olduğuna göre) görüş belirtenlere (erkeklere, özellikle kel göbekli olan) laf söylerken iki kere düşünmenizi rica edeceğim.
Neden mi?
Bu kel göbekli erkekler kadının güzelliğini biçimlendiriyor.
Aynı zaman da sübvanse ediyor.
Evet, babası dedesi kardeşi eşi sevgilisi olan erkekler kadında güzelliğin maddi ve manevi yükünü çekiyor.
Tuvalet masası veya gardrop da ya da sofranızda güzellik sağlık beslenme estetik giyim bakım vb olarak ne varsa %90 kısmı erkeklerin Eseri.

Bu kadar nankör olmayın, kendinize biraz çekidüzen verin.
Kendinize bakın, güzel olun deyince bu dünyada tek başınıza yaşamıyorsunuz ve yatağa tek başınıza da girmiyorsunuz.
Beni güzel bulmuyorsun dan başlayıp, beni artık sevmiyorsun dan çıkıp, gözü dışarıda, beni terk edecek aldatacak bırakacak noktasına varmayın.
bel hattının bile olmayışı hangi kriterlere göre seçiyorlar sorusunu getirdi akıllara.
Katılan güzel kız yok çünkü, gerçek güzeller kendini ıspatlama çabasına girmez, ha tabi para için girenler de oluyor ayrı.
bak aynı sorun işte "liyakat". iki meme iki bacak görecek insanlar, ona bile torpili bulaştırdılar ulan.

yoksa canım kardeşim, latin amerikalılara hasta oluyosunuz ya "melez" diye, melezliğin kralı türkiye'de var. 3 kıtanın kesişim yerindesin ulan, bir sürü millet yaşamış üstünde.

90 lardan beri, yapımcının yatağına giren, babası, dostu parayı bastıran yarışa giriyor, derece alıyor. çoğu bu sözlükte fotoğraf bile paylaşamaz normal şartlarda.
(img:#1912389)

Şunun olduğu dünyada hangi kız şanslı olabilir?
Bu konuyu neden aşamadı bu sözlük anlam veremiyorum.
1- Bu yarışma güzellik yarışması değil modellik yarışması fizik ve giyileni taşımak daha ön planda
2- Yarışmaya tüm türkiye katılmıyor.
Ben buna kesinlikle katılmıyorum. Kadın erkek farketmeksizin çirkin insan yoktur, bakımsız insan vardır felsefesindeyim. 27 yaşındayım, bizim kuşak ve bizden önceki kuşak gerçekten bakımsız ve paspaldı çoğunlukla. Yine bunu da kadın erkek farketmeksizin söylüyorum. Yalnız; özellikle şimdiki yeni üniversiteli gençler gerçekten hem çok güzeller hem de çok seksiler. Türk kadını kendine bakmayı öğrendi. Türk erkeği de onun yanına yakışmayı öğrendi. Bence şu anki genç kuşak(kaldı ki ben de gencim ama benden bir sonraki kuşaktan bahsediyorum.) gayet de bu güzellik ve bakım işinin üstesinden geliyorlar. Gözlerimiz bayram ediyor kardeşim.
Doru, o yüzden siz gidin ülkeden.
x : tr' de güzel kız yok, tamam.
y: gözünü sikim, tamam.