bugün

(bkz: çapkın değilim yüksek mühendisim)
devrim arabaları projesine gereken önem verilseydi bugün mühendislerimizin neler yapabileceklerini herkes görebilirdi.
tcdd bakımhanesinde araba yap dersen mühendise sonuçlarına da katlanmak zorundasın.

bu bir örnekti tabi.
mühendiste değilim ayrıca.
ortada olandır. bir halt yedikleri yok. en iyi arabası anadol olan ülkeyiz lan.
Muhtemelen mühendislik fakültesi kapısından girmeyi çok istemiş ama güvenlik görevlileri tarafından kıçına tekmeyi yemiş kişi söylemi.
Gavat, lise mezunu, piç beyanı...
suyunuz akıyor, prizlerde elektrik var, namuslu müteahhitlerin yaptığı binalar depremde yıkılmadan dimdik ayakta kalıyor, ankarada bir türk firması yerli insansız hava aracını imal ediyor, yerli tank yapıyorlar... bak güzel kardeşim diyelim ki ben çok iyi bir cerrahım. hasta masada yatıyor. diyorum ki bana neşter verin, ışık verin, ameliyat malzemesi verin bu hastayı iyi edeyim. sen diyorsunki olmaz iyi edeceksen böyle iyi et. yok öyle yağma kardeş. araba, uçak, tren, gökdelen... bunların hepsi türk mühendislerce yapılabilir. kolayca yapılabilir. ama tesis lazım, teşvik lazım, yatırımcı lazım.
Saçmalık mühendis olmasa bişey olmaz bu ülkede şükredin onlara.
maalesef gerçek olandır. bir şey üretip bizi gururlandırdıklarını görmedik hep karı kız yok diye ağlasınlar. evet.
ancak fakültede karı kız yok diye ağlarlar. bir icraat yok. evet.
Kendi ulkesi ile beraber, kendi ogrencisini, emekcisini, mucidini hatta bir baskasinin evladini, kimi evlatlarin da babasini karalayan baslik.
acı bir gerçektir. evet.
oytun denen şahsın sözlükte vakit harcamayıp boeing uçaklarını imal ettiğini düşünürsek mühendisler hiçbir şey yapmıyor. evet.
Tüm teknolojik ürünleri ithal etmemizden anlaşılan gerçek.
Muhendislik cok buyuk bi havuz ama ne muhendisinden bahsediyosun.
türkiye de mühendise gerek yok. usta ve teknikerler zaten her şeyi biliyor.
Çok güzel şirket arabası kullanırlar. Niye öyle diyorsunuz ?
Diş tedavisinde kullanılan aletlerin hepsi yabancı ürünlermiş. Utanın. Bi de millet mühendise kızını siktirmeye çalışır.