bugün

istihbarat , ingiltere'de ki gibi iç istihbarat ve dış istihbarat olarak ayrılacakmış.mit'te büyük değişikler olacakmış.

bunlar patlayan bombaları ne kadar engeller merak konusu.
amerika ve avrupa bile canli bombalari o kadar istihbaratla engelleyemiyorken turkiye nasil yapacak? istihbarati kolaylastirmak icin en basta sinir kontrolu yapacaksiniz 5 milyon orta doguluyu 5 yilda bu ulkeye getirmeyeceksiniz.
mit kendini kontrol edemiyor. her yanı böcek doluymuş. beceriksiz, eğitimsiz, fanatik insanları doldurup doğru iş bekleniyor.
istirahat olmasın o? istihbarat olsa yerinde duramazlardı.
Şimdiye kadar iç ve dış istihbarat yokmuymuş ki. illa ki revizyona giderler ama hükümetin her anlamda doğru kararlar alması lazım. Liyakat sistemine önem verme, eğitim sistemin oecd sıralamalarında nal toplasın, ekonomin yüzde 1.8 küçülsün, dolar alıp başını gitsin.. nasıl olacak yeni dönem, sadece kadro yenileyerek mi. Sanmıyorum. Eğitim sistemi düzelmeden hiçbir şey düzelmez.
Tam olarak Yazın dışarıda kamelyada kışın da içeride şömine başında okey tavla batak oynamaktır.
mit müsteşarını üzmüştür. oysa yıllardır toz kondurtmadık üstüne.
"enişte"nin müsteşar olarak atanacağı yeni oluşumdur. hangi enişte diye soranı döverim *
Daha yeni mi geldi herkesin aklına amına koyayım boşuna mı öldü o kadar insan?
Bence yeni bir istibdat dönemi başlıyor.
jurnalcilik geri gelecek, hatta aşırı yaygınlaşacak. Halihazırda örneklerini görüyoruz zaten.
içeriyi kontrol etsinler de şimdilik o bile yeter.

Bıktık artık patlayan bombalardan..
başından beri yapılması gereken CiA - FBi , mi 6 - mi 5 , mossad -sin bet , svr - gru , önde gelen tüm ülkeler böyle zaten .
kesinlikle desteklenmelidir.bizim gibi modern bir ülkeye darbeyi dededen öğrenmek yakışır, enişteden değil.