bugün

Kriz yok krizin babası var.
inşaat sektöründeyim var olan faiz oranları ve döviz kuru nedeniyle iç piyasa bitmiş durumda. Kısaca kriz hafif kalır.
Sektör bazlı düşünürsek eved var. insaat,otomotiv sektörlerindeki daralmayı görmemek için kör olmak ilazım.

Peki bireyleri etkiliyor mu ? Etkileneni var etkilenmeyeni var. Örnegin bir arkadasim dükkan aldi. Bir diger arkadasim araba yeniledi.lakin baska arkadasim evinin yolunu bulamıyor.
Çok şükür ekmeği karneyle aldığımız dönem sona erdi de cehape zulmünde 18 lira olan biberi 8 liraya yiyoruz.
Yok canım ne krizi, salgın var salgın.
Tabii ki var. Geçen yıl -2017- askeri ücretle alınan temel ihtiyaçlara bak bu senenin -2018- bak anlarsın. Git gide fakirleşiyoruz.
görsel
Ülke ekonomisi güncel durumunu maaşına o kadar zam almadığı halde kullandığı tutarın bir o kadarı kadar daha ödediği vergilerden şikayet eden, her gün pazarın marketin el yaktığından yakınan, ayın sonunu getirmek için kredi kartlarına dayanan, kredi kartı borcunu da takas yöntemi ile başka bir kredi kartıyla ödeyen ekonomik refahı yerinde milletin genel görüşü belirliyorsa eğer, kriz yoktur.

Paradoksa gel.
türkiye'de kriz yok, krizler var diye cevaplanabilecek anlamsız sorudur.
özellikle dolar yükseldikten sonra sürekli gündeme gelendir.
ama etrafa şöyle bir bakınca hemen herkesin rahat rahat takıldığını görüyoruz. yani kriz yok.
eğer olsaydı venezuela gibi ekmek kuyruğunda beklerdik.
yok be olum ne krizi..Tasarruf yapıyoruz sadece(!)
patatesi ne kadar ince soyuyoruz, soğanı nasıl idareli kullanıyoruz testi.

yok be olum, ne krizi?
Türkiye'de kriz yok.
Az önce 17 lira verip (1 kg dan az geldi) kapya biber aldım.
https://www.migros.com.tr/biber-kirmizi-kg-p-1ac0e08

Olmonyo bozo koskonoyor.
kriz yok diyorsanız kerizler vardır diyorsunuzdur gibime geliyor..

bence yane..
kriz yok cimri. insanlar vardir.
görsel
cevabini sadece asgari ucretlinin bilebilecegi bir soru.
yazın başında en çok sorulan soruydu. şükür düzeldi sayılır.
dolar 5.60 tabi var mk yok diyenin aklını sikeyim...
Düzeldi mi nasıl düzeldi yaa. Herşeyin fiyatı yarıya düştü de benim mi haberim yok!!
bu soru sorulduğu an, hiç düşünmeden soruyu soranı kendi dükkanı önünde sert bir şekilde sikecek en az 30 esnaf tanıyorum. ekonominin nabzının tutulduğu tüm piyasada belgesel olacak şekilde kriz yaşanıyorken böyle bir soru sormak en basit şekilde hayattan vazgeçmişliktir.
çok basit bir kıyaslama buldum. buyrun. liranın değeri her gün azalmaya devam ediyor.
https://twitter.com/okadi...status/978289005069520896
alıp başını gitmiş olan enflasyona hiç değinmiyorum bile.
Sormanın bile ayıp hale geldiği, depreme hazır değiliz diye diye diye dilimizde tüy bittiği halde yine "depreme hazır mıyız"sorusunu sormaya fena halde benzeyen ya cahil ya da bihaber insanların sorusudur.
Kriz var ama öyle bir yandas medya var ki zannedersin ülke gulluk gulistanlik.
Vardı. Hala var ama fitch'e göre etkisi azalıyor yani ekonomi toparlanıyor. Bu olumlu hareketlilik devam ederse Türkiye'nin kredi notunu pozitif yönde değiştireceklerini açıkladılar.