bugün

ayvalı civarında şiddetlenmiş fakat kar tanelerinin hala ufacık olduğu kar yağışıdır.
çankayada yeni yeni hissedilmiştir.
cebeci semalarında kendini ilk kez göstererek tüm cazibesiyle ortamlarda salınan bir gelin edasıyla ağaçları süslemektedir.
(bkz: Yeni mi görüyorsun)
4 yıldır ankara'da bulunan şahsımın bi türlü gerçek manasıyla göremediği kar yağışıdır. yine şahsımın kısa süreliğine ankara'dan ayrılmasına mütakip yağmaya başlamış, üzmüştür.
dikmen taraflarında hızlanmasını beklediğimiz yağıştır. (ki dikmen bizi bu konuda hayal kırıklığına uğratmadı hiç) * yağsın da gözümüz kar görsün hasret kaldık lan!
yenimahalle tarafında tipiye çevirmiş fakat; bi gece önceden yağan yağmurla ıslanan yerler yüzünden tutmamakta ısrar eden yağıştır. arkadaş, dışarı çıksan ağzına burnuna kar giriyor, çok şiddetli ve hızlı yağıyor ama yerlerde tık yok. düşen kar tanesi eriyor.
yağıyor görünmesine rağmen tutmayacak gibi görünen ve poşetle bile olsa kayarım hayallerini gercekleştiremeyecek kadar az olan yağıştır.
aslında tam olarak kar yağısı diyerek anlatmak ne kadar dogru bılmıyorum ama kötü hava koşulları da diyebilir. an itibarı ile kırklareli de kar yağışı başlamıstır saglam bir rüzgar eşliğinde. hava da insanın sümüğünü donduracak cinsten soguk bakalım kaç gün böyle devam edecek.

tanım ; marmara bölgesinde ve tabiki istanbulda hayatı felç edecek kar yağışıdır.

edit; başlığa 2010 eklerse modlar sevinebilirim. *
olabildiğince evden çıkmamak tavsiye edilir.
hayatı felç edeceğe benzemektedir.

haha. sırf tanım olsun diye yazdım ha. çorlu'da sabahın ilk ışıklarıyla başlamıştır ve aralıksız devam etmektedir. sekiz saat oluyor.

çok eğlenceli lan!
balkanlar'a daha yakın olan kırklareli, edirne ve tekirdağ'da 22 ocak'ta başlamıştır ve halen devam etmektedir.

sıcak evimde, yanan karşı apartmanı izliyorum. elektrik tellerini ısrarla geren komik adamlara gülüyorum. bu ilçede kışın halâ gergin elektrik teli var. daha da gerileceğini bile bile...

(bkz: ya neyse lan ben bi şey demiyorum)

edit: cool adam başlığı açıp kaçtı lan. sıcak villasında izlediğini falan söylüyordu.
an itibari ile anadolu yakasında şiddetli bir şekilde yağmaya devam eden ancak sanılanın aksine akşam 6'dan sonra etkisini kaybedecek, yarın ve pazartesi günü daha da hafifleyecek olan yağıştır. nerden mi biliyorum? meteoroloji güzel site hazırlamış vesselam!
3 gün boyunca aralıklarla devam edecek kar yağışı.
hadi hayırlısı...
küçükçekmece başakşehir ve çevresinde göz gözü görmemekte, çılgınlar gibi yağmakta olan kar.
Sabahtan beri yağmakta olan ve nilüfer bölgesinde 35 cm ye uluşmış kardır. hala devam etmektedir.
geçtiğimz yılı türlü cenabetliklerle geçirmiş olacak ki görükle'de iki parmak kalınlığında son derece bereketsizdir kar.
örtü teşkil edecek olan kar yağışıdır.
22 ocak'ta lüleburgaz'da bir adet bile bulunmayan fakat 23 ocak'ta sultangazi'nde bol bol görülebilen olaydır.

biliyorum, lüleburgaz istanbul değil ama o trakya'nın ortasında, orda daha çok olması gerekmiyor muydu?
Balkanların yeni bir sprizidir.O kadar ki bir arada güzel hatun gelsin hep soğuk geliyor die isyan ettiren meşhur balkanlar.
tatilin girmesiyle başlamış olan kar yağışıdır. bütün tatilde evde olmama sebebiyet vericektir.
tipi şeklinde yağan tozu dumana katan bir kardır.
her zamanki gibi bu yağıştan en çok dijiyürk sahipleri etkilenmiştir.
2010 başkenti istanbul'da saatlerce kesik elektrikler, ulaşımdaki büyük sorunlar v.s.. tebrik ediyorum hala kar koşullarına uygun bir başkent olamadığımız için yetkilileri.
herşeyi abartmakta üstümüze olmadığını gösteren yağış. ulan ne kar mış yahu 2 cm yağdı. tam 45 dakikadır haber bülteni konusu kar. ne ergenekon haberi oldu ne balyoz harekatı kaldı. valinin elinde patladı kar haberi zira 20 cm olacak demişti. ama 2 cm yağdı geri kalan 18 de önce meterolijinin sonra topbaş ın sonra valinin elinde patladı.