bugün

maalesef gerçek olan bi durum, ülkede yemin ederim güzel pizza yok ve fiyatlar oldukça pahalı.

edit:eksileyen arkadaşımız güzel pizzayı nerde yemiş mesajla aydınlatsın beni.
bence pizza konusunda yerel yemek mağazaları açılıp bu özellikle pizza hamburger(fast food) türü şeylerin daha ucuzlatılıp piyasada rekabet sağlayarak ucuzlatmamız lazım yoksa bu şirketler hem bizi ayakta sikip hemde kalitesiz yemekler yedirmeye devam edecek.
italya'da yediklerim kadar kötü pizza hiçbir yerde yemediğimden haksızlık olduğunu düşündüğüm saptamadır.
bizim damak zevkimize chicago pizzası daha uygun olduğundan italyan pizzası pek bulunmuyor. iyi ki de bulunmuyor.
iyi pizza göreceli bir kavramdır. Kimine göre bol malzemeli içinde her türlü et ürününün olduğu pizza iyi pizzayken, kimine göre de hamuru ince, kaşarlı ve mantarlı pizza en iyisidir. Önemli olan kimin ne istediğiyken, çok çeşit sunabilen firmaların pizzaları en iyidir.
Yapan vardı. Alanya da olanlar bilir buranın efsane pizzacısı flipper pizzaydı bi jumbo boyu vardı oturur iki kişi yerdik büyük boyu tek başıma yerdim o derece güzel. O da kapatıp zincir olan deli kasap bayiliği açtı o günden beri pizza yemiyorum.
iyi pizza alacak param yok demiyorsun da oyo pozzo yopon yor yok.
pizzayı mahalledeki selo'nun yeri'nde yemeye kalkan yazar iddiasıdır.
Olm italya italya diyorsunuz da adamların pizzası güzel değil ki. Bizim damak zevkimize uygun değil.
Oturduğum eve bütün zincir pizza restoranları beş yüz metre uzaklıkta ve hepsini defalarca denemiş biri olarak söyleyebilirim ki en kötüsü hatta berbat olanı tabi ki dominos ve kesinlikle en iyisi little ceasars gerek lezzet gerekse fiyat olarak hepsinden daha iyi.