bugün

vatan millet sakarya ayağına 20 günlük erlerin, gencecik çocuklarin teröristin kucağına atıldığı, komutanların ayak işlerine koşturulduğu hiçbir anlamı olmayan bu askerlik yapısının sorgulanmasının gerekliliğidir.

herif 6 ay patates soyuyor sonra diyor ki vatan borcu ödedim.
hasktir lan.
Çok rambo filmii izleyen birisinin söylemi. dünyadaki orduların çoğunda askerler patates soymayı bile beceremez. sen herkesi rambo mu zannettin. Herkes çalışır, üretir, vergisini ve elektrik parasını öderse tam bir profesyonel orduya geçilebilir elbet. Sanki ordu gerizekalı, profesyonel askerlerin daha muvaffak olacağını bilemiyor. Ayrıca türk milleti askerliği sever, gururla yapar. Onları da düşünmek gerek, siz beyefendilerin yüksek müsadesiyle tabi.

Ben, kısa dönem de olsa gururla yaptım. Bir gün oğlum olursa, o da yapacak. Bir türk gibi ve her türk gibi.
bence türkiye'deki askerlik sistemi baştan aşağıya değişmelidir. al sorguladım panpa, nasıl iyi olmuş mu?

şaka bir tarafa; ben askere gitmedim, haliyle de gitmem mümkün değil. ama gidenlerin de amerikan filmlerindeki askerler gibi olduklarını sanmıyorum. 20 yaşına gelen her türk erkeğinin, mesleği ne olursa olsun silah altına alınması evet bence de sorgulanmalıdır. adam sigortacı, ama halata tırmanıyor, doğu'ya gidip mayınlı arazide kontrol yapıyor. adam aşçı, elinde silahla terörist kovalıyor. adam network uzmanı ama paşa karısı gezdiriyor devletin arabasıyla.

sadece güvenlik için askere alınsa bence 20 yaşındaki delikanlılar daha isabetli olacak. diğer işleri de siviller yapsın mesela.

yalnız, amerikan filmlerindeki gibi bir ordu da olamayız herhalde. neyse, fazla film izlemeyin. hele hele kara şahin düştü tarzı filmlerden uzak durun oğlum. bak sonra askerde patates soyanlar komplekse giriyor.
(bkz: profesyonel ordu)
Amerikayla aynı olmalıdır yoksa fırsatını bulan şerefsiz darbe yapıyor.