bugün

akp yi erdoğan'ı bıraktım hadi herşeyden önce hakkında konuştuğun kişi bir başbakan ve sıradan bir devletin başbakanı değil gövdeleri parçalanarak bu devleti kurmuş,kurtarmış bir milletin devletin başında olan kişi ve "ulan" kelimesi. ancak ve ancak malum partiye yakışan sözler.
(bkz: pit10)
(bkz: tayyip uyan)
elbette ki makam, saygı duyulması gereken bir makam. ama belki ben insan olarak sevmiyorum. allah allah!

tanımoviç: hoş olmayan bir şekilde hitap etmektir.
dokundumu ulan şakirtler. bebek katiline sayın diyen adama az bile demiş.
türkiye cumhuriyeti başbakanı'nın apo'ya sayın, şehitlere kelle demesinden daha az yaralamıştır vicdanları.
anladığı dilden konuşulmuştur. kendisi de daha önce ulan lafını kullanmıştır.
öyle g*te böyle tarak durumu.
makamın insanı adam yapmayacağını akıllara sokan hitap...

bu ülke devleti yönetmeye çalışan çok "ulan" gördü!
böyle bir makama, şeref yoksunları gelebiliyorsa o makamın içine edeyim. her türlü hitap mübahtır.
iktidarın otorite olması için meşru olması gerekir. bu meşruluğunu da halkın rızasıyla yaparlar. halk için şu an mevcut iktidar meşru mudur? değildir. sivil itaatsizlik olsun, laik kemalist kesim olsun, solcular olsun hepsi mevcut iktidardan şikayetçidir. bunun içindir ki başbakana ulan demek, başbakanın halkına ananı da al git demesiyle aynı kapıya çıkar. he, olay makam ise ırakta asker başına çuval geçirirken neredeydi bu makam? neden gücünü kullanamadı? güldürmeyin yahu.
insanlar ilk kez karşılaştıkları kişiye kendilerine hitap edildiği biçimde hitap ederler. buda ona benzer..
vatandaşa lan demekten iyidir.

http://www.vidivodo.com/260876/anani-al-git
bekir bozdağ'ın cumhuriyet halt partisi'nin gafının(!) yanında çok da önemli olmayan sözdür.
insan sıfatını veya hitap şeklini kendisi belirler, rütbesi ne olursa olsun ülkesine yolunacak kaz muamelesi yapan, halkını da buna engel olarak gören bir lider* * ya isteyen istediğini söyleme özgürlüğüne sahiptir. kaldi ki bazı haddini bilmezler ulu önder mustafa kemal atatürk'e küfürler yağdırıyor, bırakın o'nun tırnağının zerresi olamayacak adama isteyen istediğini desin, başkalarını da germesin çünkü herkes kendinden mesuldür.
"lan deme lan" cevabı beklenen naif hitap şeklidir.
işin enteresan tarafı aynı cümle içinde ''hırsız'' dendi.

ama ulan'a alındı.
devlet ciddiyetine yakışmayan bir üsluptur.

(bkz: sikerler oğlum hepimizi sikerler)
chp ve zihniyetinin ne olduğunun ufak bir örneği.

bir de ülke yönetmekten bahsediyor bunlar.
Ulan dedi onu dedi bunu dedi diğerleri ana avrat küfür eder bildiğin bütün puştlukları yap der. Bunu kimse görmez. Peki başbakandan önce türkiye ne yapıyordu çok merak ediyorum. Uzaya mi çıkıyordu? Ne vaat etti sana neler yaptı. Gayet de iyi yönetiyor yani. Ya oraya çıkan birilerini rahatsız etcektir mutlaka. (bkz: yoksula ayda 600 tl maaş vermek)
(bkz: ulanı hak eden türkiye cumhuriyeti başbakanı)
herhangi bir insana dikkatini çekerim türk olması şart değil ulan demekle eşittir.
bunları okuyan bunu da okumalı,

(bkz: ulan polemiği)
eğlencelidir.
(bkz: faso aga)
vatandaşına hitabeti bilmeyen başbakana az bile.
güncel Önemli Başlıklar