bugün

her eurovision sonunda aklıma gelen tek cümledir.
akılsızca bir şeyi milyonlarca kişi söylese de o şey yine de akılsızcadır. - bertrand russel -
ırkçı iğrenç bir sözdür. ergenlikten yeni çıkmış ülkücü tiplerin dilinden düşmez.
Doğruya doğru arkadaşlar , bana türk dostu ırkları dizeleyin.bunu lafı söyleyenlere göre türk; türkmen kürt laz çerkez vb.... hepsi türk dür.yani bu sözde vurgulanmak istenen başka milletlerin sadece kendi çıkarları doğrultusunda türk dostu olabilecekleridir.
Bir antitez olarak (bkz: türkün türkten başka düşmanı yoktur)
insanlarla ilişki kurmasını bilen, kendini iyi eğitmiş ve söyleyecek sözü olan türkler için yanlış olan bir sözdür.
ticaret yapan, insanlara özellikle yabancılarla iş yapanlara sorun, yabancılarla iş yaparken bir sorun olmaz ancak büyük ihtimalle bir türkle iş yaptığında canı yanmıştır. aynı şey şirket çalışanları için de geçerlidir. bir türk şirketinde eşşek gibi ezilirsiniz ancak eğer kökeni yabancı olan bir şirkette çalışıyorsanız hakkınızı her zaman verirler. özet olarak bu söz ilkokul seviyesine hitap etmektedir. insan her yerde insandır. üstad gandhi'nin * sözünü tekrar hatırlamakta yarar var.

"There is only one race; human race"
sonuna kadar doğrudur. bu tespitin "ırkçılık" olduğunu kim neresinden uyduruyor yazsa da öğrensek. bilinen türk tarihi incelendiğinde bu gerçeklik apaçık ortaya çıkıyor. karşı çıkanlar somut örneklerle gelsinler bilelim.
mesela osmanlının harp ettiği devletlere bir baksınlar. olmadı aponun yakalanınca söylediği "beni 140 ülke destekliyor." sözüne baksınlar. fazla söze hacet var mı.
sığ beyinlilerin anlayamadığı gerçektir. o da şudur ki: burada türkten kast edilen tek bir birey olan kişi değildir. atasözünde demek istenen türk devletidir. türk dilidir. türk kültürüdür. yani topyekün türk varlığıdır.
faydacı ve bireysel yetişen gençliğin bunu anlamaması normaldir. mesela benim bir ermeni arkadaşım olabilir, dost kavramını açıklayabilirsek dostum da olabilir. ama bu ermenilerin türk düşmanı oldukları gerçeğini değiştirmez. benim de ermeniler hakkındaki genel görüşüm değişmez ermeni dostuma rağmen. aynısını diğer götü kalkmış tüm halklara uygulayabilirsiniz. işte anlaşılamayan veya anlaşılmak istenmeyen durum budur. tarih en akıllı öğretmendir. şaşmaz.
bu söze itiraz eden kişi bir türk soylu ise; kendi soyunu, tarihini bilmiyordur. veya çok saftır, barış kardeşlik masalına inanıyordur. veya rahat bir komumdadır, keyfibi bozmak istemiyordur.
sözü ırkçılık olarak niteleyen kişi aynada kendisini gören asıl ırkçıdır. kişi kendisi nasılsa karşıdakini de öyle gördüğünden böyle düşünür. asıl sebep için başlığa bakınız, o her şeyi açıklar zaten.
(bkz: benim sadık yarim kara topraktır)
"ohooo anlayalim yav" olayidir. cunku ne de olsa dost ayagi got ayagidir.
bu söyleme ırkçı, faşizanlık diyenlere götümle gülüyorum.
devlet nezdinde doğru olabilir ama millet olarak ayrı. bir bakıma da türkün türkten başka düşmanı yok. seven sikermiş. bizde birbirimizle uğraşıp duruyoruz. 16 taneyi biz yıktık başkası değil, 17.yi de biz kurduk kimse değil.
açın bakın dünya haritasına. öyle bir jeopolitik merkezde olan bir ülkeye kim dost gözüyle bakabilir ki.
bunun faşizmle ilgisi yok. tabi uluslararası politika olarak bakarsak.

ninem söylerdi eskiden:
"köpek derisinden post gavurdan* dost olmaz"
Bilimsel olarak kanıtlanmış bir söz. Bizde yalan yok.
kısaca ırkını sevmektir.

pardon zararı nedir?
yurtdışına henüz çıkmamış bi insan olarak kafa yoramayacağım bi eylemdir.
ama şunu biliyorumki, okuldaki ingiliz ve alman talebelerin bizle dost olma zorunluluğu vardır.
çünkü ne zaman kütüphaneye gitsem, 2 ecnebinin yabancı dil bilmeyen danışmanlarla anlaşmaya çalıştıklarını ve kendilerini paraladıklarını görüyorum. yazık diyerek yardımlarına koştum, amma velakin ilerde bi gün aynı şey başıma gelirse elin gavur memleketinde, ve yardım etmezlerse, kendi yurdumda ömür billah tek bi gavura yardım etmem.
'I'm dying' dese, pervasızca 'sktr gt pzvnk' derim, hem de 2 damla türkçesini de p.ç etmiş olurum.*
inanılmaz çağ dışı bir söylem. "yabancıda senle dost olmayı çok istiyodu" denilesi.
türk türk' e her zaman dost mudur diye sorulası.*
o eskidendi dedirtir.
artık bir türk ün kendisinden başka dostu kalmamıştır.
türk ü türk e düşman eden düşmanlarımız artık bu kavgada pasif taraf olmayı seçiyorlar ve tükenişimizin güncesini rahat koltuklarında tutuyorlar.
türk türkü gurbette düdüklermiş.
senelerdir millete empoze edilen faşist söylem.
doğru bir sözdür, ancak tam olarak doğru diyemeyiz çünkü tarihi incelediğimizde yabancılardan çok biz bize zarar vermişizdir, buda türkün türkten başka düşmanı yoktur sonucunu doğurur. o halde türkün dostuda düşmanıda kendisidir ama kendinden başkada dostu yoktur.
mantıklı ve doğru cümle... tarihe bakıldığında daha iyi anlaşılacaktır.
ruslarda ispanyollarda ..... çoğu milletin dediği gibi.
dogrudur. sebebi de bizim, yani türklerin kimseyi sevmemeleri.
amerikalilar sevilmez emperyalist tavirlarindan dolayi
ermenistan sevilmez soykirim muhabbetinden dolayi
yunanistan sevilmez yakin zamanda olan savaslardan, ki asil sebep istanbuldan dolayi
araplar sevilmez türk kültürünün icine sictiklarindan dolayi
ruslar sevilmez ac ve fahise olduklarindan dolayi
fransizlar sevilmez soykirima destek verdiklerinden dolayi
ingilizler sevilmez soguk olduklarindan, domuz suratli olduklarindan dolayi
almanlar sevilmez , gurbetcilerimizi üzdüklerinden dolayi
bizim bi ispanyollarimiz, bi de italyanlarimiz var. onlar da parlementoda destekliyorlar bizi zaten.