bugün

türk yazarlarının monşer olduğunu gösteren bir meraktır.

neden türk ismi kullanmaz? türk ismi kullanmanın nesi yanlıştır?

kimse bana platon gibi fikirleri yüzünden suçlanmaması için demesin, kahkaha atarım.

türk ismi kullanınca sanki karizmatik olmuyormuş gibi kulağa geldiğinden batı isimlerini kullanmayı tercih etmişlerdir zannımca. saygı duyarım ama bana kalırsa monşerliktir.

tutunamayanlar - olric

işeyen atmaca - judith

maria - sabahattin ali

not : bilgisayara format attım hazırladığım listede gitmiş. emeklerim de gitti yani. listeyi güncelleyeceğim.

Edit: Nickime laf gelmiş ama benim Türk olmadığımı bilmeyenlerin gözleri yaşlı. Yazık, Türklerde klasiktir bir şey ortaya koyamaz da hep b*k atar. Sizden daha türkçüyüm aq Türk olmamama rağmen. Yazık Atatürk’e üzülüyorum.
Hikaye kayseri de geçiyorsa mürteza olması doğru olacaktır ama ben yinede derdini zikim butonu bırakmak istiyorum.

Izninizle.

(bkz: derdini sikeyim)
atilla ilhan da üçüncü şahsın şiirinde şiirde alfabenin her harfini kullanacağım diye jezabel ismini uydurmuş, jale aklına gelmemiştir. belki de gelmiştir gıcıklığına kullanmamıştır.
Bizde olmayan meraktır. Hem sonra Yazarın ismi türkçe olsa da fikri ingiliz olduktan sonra neye yarar ki. Zaten türk Edebiyat çevresi de mahlas sever ve kullanır.