bugün

farklı olmaya çalışan insan türüdür.

not: celtic'liyim. *
galatasaraylıdır.
avrupalıdır.
mesela ispanyol biri neden türk takımı tutsun değil mi barcelona, real madrid varken.
benim takımlarıda tutar o zaman.
öyle sen pek meraklandın herhal. *swh~ ~ (#9658621) saygılar insan bey.
türk takımı karın doyurmuyor.
(bkz: şampiyonlar ligi)
(bkz: premier lig)
futbolseverdir. faşist değildir ırkçı değildir eğlenir eğlencesinin peşindedir. hasılı aklı başında adamdır.
adam belki avrupalıdır. türk değil.
türksün diye türk takımı tutma zorunluluğunun olmadığının farkına varmış insan da olabilir.
türkiye'de futbol doğru düzgün oynanmadığından, zevk vermediğindendir belki.
alternatif liglerdende takım tutarak ligleri ayrı bi keyifle izlemeye çalışan insandır.yoksa bize ne alaman liginden.
la ligada barcelona,
premier ligde chelsea,
bundesligada b.dortmund favorilerimdir belirteyim.
(bkz: antimadridista)
bir takımı desteklemekle taraftarı olmak farklı şeylerdir. tutup da kilometrelerce uzaktaki bir takıma sempati duyarsın eyvallah da taraftarıyım diye takılmanı anlamak zor. nike' ın hazırladığı t-shirtlerle, polarlarla taraftar olduğunu mu sanıyosun? kaç kere harçlık biriktirip old trafford'a gittin? bak ben çok kere harçlık biriktirip saracoğlu'na gittim. bunun entellikle, dantellikle, farklı olmaya çalışmakla bi alakası yok. düpedüz kişilik kaybıdır.
(bkz: paoktaş)
muhtemelen türk takımı da tutan insandır. futbolu sever, heyecanı doyasıya yaşamak ister, hayatı her zaman seri penaltıların heyecanıyla yaşar.

ps: göteborgluyum, werder bremenliyim, galatasaraylıyım, bandırmasporluyum, zenit st. petersburgluyum, cardiffliyim. bu takımların ezeli rakiplerini desteklemediğim sürece de, yaptığımın garip olmadığını düşünüyorum. galatasaraylıyken fenerbahçeli olan bir yetişkin hakkında iyi şeyler düşünülmeyebilir ama onlarca takım tutan, bunları takip eden insan sadece bir futbolseverdir.

marjinallik peşinde koşan sikkolar herkesi kendileri gibi zanneder tabi, ne yapacaksın.