bugün

Başlarda milletçi insanların yer aldığı, halkevleri adını aldıktan sonra da nasıl oldu da solcu yuvası oldu merak edilen mekanlar.
Terörist, özgür suriye ordusuna yardım edeceğini belirttikten sonra gözümüzde bitmiştir. Biz Türkçüler olarak bu ocağı da tanımıyoruz.

Atatürk olsaydı şu an o kendini muhalif ilan eden orospu evlatlarına kimyasal silahlar ile saldırıyordu. ikinci kürt devleti ayağı için uğraşan muhalifleri destekleyin siz.
zamanında fethullah gülen'e ödül vererek güzel ismine ihanet etmiş ocak.
fetö nün hakim olduğu örgüttü. seneler önce toplantılarına gittim birkere . resmen arapçı fetöcüler zaptetmiş. inşallah kurtulur.
milliyetçi gençlerin yer aldığı oluşumlar arasında, bana göre araları en aklı başında olan grup. zira türk ocakları, ocak olarak herhangi bir partiye bağlı olarak aktif siyasette bulunmamaktadırlar. bünyesinde yer alan kişiler kendini iyi yetiştirmiş kimselerdir ve katılımcılarda da bu durumu çok rahat gözlemleyebilirsiniz. ittihat ve terakki cemiyetinin, toplum ile kaynaşma, bütünleşme ve halkı aydınlatma çalışmaları sonucu oluşmuştur. kurucu ve üyeleri arasında yusuf akçura, ziya gökalp, hamdullah suphi tanrıöver gibi isimler yer alır. iş saatlerim uygun olsaydı istanbul şubesinin seminerlerine katılmak isterdim.
Tüm ocaklar kardeşimiz, ancak Türk ocakları daha entellektüel muhabbetin döndüğü bir zümre diyebiliriz.
bugün 106. kuruluş yıldönümü olan koca çınar.

--spoiler--
"Türk Ocağı, Türk’ün has ocağı, varlık ve birlik ocağı, yüksek alevlerle tütsün, muhitine nurlar saçsın; yaşasın ve yaşatsın. Türk Ocağı, Türklük güneşinin ocağıdır. Asırlarca bunu söndürmek için çalıştılar. Bu ocak hepimizi aydınlattı."
--spoiler--

görsel
Ocağın amacı, "Akvam-ı islamiyenin bir rükn-i mühimmi olan Türklerin milli terbiye ve ilmi, içtimai, iktisadi seviyelerinin terakki ve i'lasıyla Türk ırk ve dilinin kemaline çalışmak"

türk ocaklarında ırk bilinci yok kardeşim ! hala kardeşlik naraları atıyorlar. ülkü ocaklarından beterler. en azından ordu türk ocağı bu şekilde. türkçü ve ırkçı arkadaşlara sesleniyorum. gitmeyin böyle yerlere . zamanınızı boşa harcamayın...
Kültür Milliyetçiliği etrafında "fikir" birliğine dayanan ve daha çok eğitimli kişilerin buluştuğu çatıdır.
1912 de Kurulmuş bir Osmanlı imparatorluğu kurumu.
“Türk Ocakları yönetiminin milliyetçilik konusunda hiç kimseden ders almaya ihtiyacı yoktur.”

“Bizi yöneten siyasilere hatırlatırız ki; biz parti siyasetinin tarafı veya hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Bizim tek kaygımız Türk Milletinin birliği ve Türk Devletinin bekasıdır.”

Tek derdi ve kaygısı hükümete hizmet etmek olan siyasetçilerin, türk ocaklarına laf söylemeye hakkı yoktur.
Nerde eski türk ocaklari nerede bu tarikat destekçisi milliyetçi adı altında gezen reziller. Utanıyorum.