bugün

Turkiyedeki çocuk yetiştirme anlayışıyla çok kolay anlaşılan gerçektir.

Her kadın anne olmasın.
Anne olma testinden gecsin kızlar.
Anneleriniz gavur mu diye sordurur insana.
önüne gelen anne olmasındır.
kızlar önce bi dişlerinizi fırçalamayı öğrenin.
uluslar arası annelik patent merkezi müdürünün beyanıdır.
şimdi hiç hııı sen türk kızına kurban ol pis bamya, vermediler dimi demeyeceğim.

kutsal annelik görevinin yakışmayacağı nice kadın var elbette.

ama sizler bu kadınları eleştirecek karakterde düzgün adamlar mısınız yoksa her çiçekten bal almak adına yapmadığı şaklabanlık kalmayan adamlar mısınız onu bilmiyorum.

ve yine genelleme yapmışsınız, yapmayın arkadaş.

ben kendimden çok cici bir anne olacağını düşünüyorum, allah allah.swh
Haksız değil adam, bakıyorum da hemen çemkirmişsiniz.
Her kızdan anne, her erkekten baba olmaz diye düzeltme yapmak istediğim başlık.
Anne ya da baba olmanın, dinle, dille, milliyetle ilgisi yoktur...
Yürek işidir...
geleneksel türk kızından anne olmaz şeklinde değiştirilmesi gereken önerme. çocukları doğur kardeşinin, komşunun, kuzeninin yaşıt çocuklarıyla kıyasla, onlarla yarıştır. veli toplantılarında çocuğun başarılıysa kendini diğer velilerden üstün gör. çocuk takdir aldımı aha ayşenin oğlundan iyi çünkü o gerzek çocuk teşekkür almış diye havalara uç. onun fakir arkadaşlarıyla mikrop bulaşır diye oynamasını engelle. ( gerçekten böyledir bu iş. ) aynı şekilde sokaktaki kediciklerle köpekciklerle oynamasını engelle, toprakla oynamasını engelle. zira bizimkilerin anneliği bu kadardır. bide karın doyururlar. onun haricinde ne çocuk eğitiminden ne psikolojisinden bir sikim anlamazlar. bizim çocuklara dikkat edin mikrofon uzatıldığına 2 kelime edemez utanır geri çekilir yada dediklerinden bi bok anlaşılmaz. ama bakıyorum denk gelen yabancı benzer videolara çocuklar şakır şakır döktürüyor kendilerini ifade edebiliyor.

onun haricinde türk anneleri çocuklarına olan sevgilerini de diğer batılı toplumların annelerine göre dramatize ederek abartırlar.

gerçekten bi çocuğum olmasını isteseydim annesinin avrupalı ve ya kendini geliştirmiş bir abd li kadın olmasını isterdim. tabi onlarda benim çocuklarının babası olmamı beklemiyor. bu sadece benim olsa iyi olurdu şeklinde düşüncem.
yanlış önermedir.

annenin kralı türk kızı'ndan olur ama eşin kralı türk kızı'ndan mı olur, onu bilmiyorum.
Böyle bir önermeyi yapan tüp bebek olabilir o zaman, hatta belki de piknik tüpünden doğmuş olabilir gerçeği.
peki ya annen?
annen aslında amcan mıydı?
annenin bıyığı mı vardı?
annenin pipisi mi vardı?

her neyse.. Herkes anne/baba olmasın. Mesela bakamayacak durumda olan insanlar, zeka geriliği olanlar, insanlıktan yoksun olanlar kısırlaştırılsın ve gelecek nesillere genleri aktarılmasın. Ebeveyn zaten olamıyorlar, gerçekten biyolojik olarakta olmasın.
Türk kizindan anne olmaz diye başlik acabilen kisi ağaç kavugundan mi cikmistir? Kendisi eminim rus dan mi cocuk yapsam almandanmi diye dusunuyodur.
neden olmasındır ki; bıyıklarını kesseler tamamdır.
sözlükte değişmeyen tek durumdur. Gittim geldim yine kız hesaplarını ifşa etme yöntemler bi bitmediniz hıammmmınaaaa
Olmaması gereken genellemedir. Dünyanın her yerinde anne olmayı haketmeyen insanlar ve tabii ki çok iyi anne olabilecek insanlar da vardır.
Türk erkeğinden de baba Olmaz
Yanlış önermedir, türk kızından anne olmassa dünyadaki diğer ırklardan hiç ama hiç olmaz.
Yazar kardes anne tarafından fransızsa zaar.

Yersiz önerme!
(bkz: Türk erkeğinden baba olmaz)
Türk kızından olmazsa çocuğuna tasma takan alman kızı, bilemedin çocuğunu birkaç aylıkken soğuk suya atan rus kızı anne olur herhalde. Ya da çocuğu 18 olunca ağır sorumluluklar yükleyen amerikalı kız da olabilir. Saçmalamayın aq, evladına gözü gibi bakan başka kim var?
bana göre kesinlikle yanlış bir deyimdir. mesela ben olsam evleneceğim kişide kesinlikle türk-gayritürk ayrımı yapmam.
Sanki her Türk erkeğinden baba olurmuş gibi.
Bence milletler içinde gerçekten en çok anneligi hak edendir. Kişisel olarak gozlemim konuşurken bile gözleri parlayanlari gordum. Hatun kişilere de desteğim tamdır sarjim bitene kadar. *
pardon gençler, etrafınızda kaç sorunlu anne ve kaç sorunlu baba var bunu bi gözlemleyin de öyle başlık açın. ha eğer, çocuğu anne yetiştirir, sorunlu baba da anne icadıdır diyorsanız helal olsun. çocuğu bakmak sadece annenin görevi mantığıyla hareket eden insancıklara denilecek laf yok. *
acı gerçek.

yani neredeyse hiç bi kızla konusmadim ama durum biraz öyle sanki.