bugün

Ne yazık ki gerçek bu. Çoğunluğunun aklı 5 karış havada vampirli dizilerle, can yamanlarla boş beleş hayat yaşıyor.

Sanatla, edebiyatla ilgili çok az tanıdığım var. Onlar baştacıdır. Genelleme yapıyoruz.
Şş iletişim kurmak icin zaaflarını soylemememiz gerekiyor uyandirmayin.
Canımıza tak etti artık. Allah aşkına gidin biraz kültürlenin.
Akan saatlerden ve çıplak kadın vücudundan öte sürrealizm tanımı yapamayan, belgesel jeneriklerinden klasik müzik takip eden, pos bıyıklı bir felsefeciden okuduğu iki satır aforizma ile nihilist tespitler kasan bir takım türk erkeği başlıkları.

Hişt!!! rahatsız etmeyelim hepsi rossini oratoryosu dinliyor cumartesi kahvaltılarında çünkü.
ilgi duyup, Değer verdikleri şeylerin önemsiz olmasıyla alakalı olan durum.

Siktiredin. Kafaya takmayın sinir hastası olursunuz.
doğal bir durumdur bence her alanda özgürlükleri kısıtlanması,aile ve en önemlisi elalem baskısını her daim yaşamaları bunlarla mücadele etmeleri kültürlü bir birey olmalarına da engeldir. istediği herşeyi yapabilen bir erkeğin kültürsüzlüğü başka bir dünya hiç birşey öğrenmedin.
Burada bıyıklı, terli, mantarlı, kültürsüz, şöyle pis, böyle iğrenç diye dedikodusunu yaptığı kızların karşısına geçtiğinde iki çift lafı bir araya getiremeyen komiklerin sanrısı.
dm den yazdığın türk kızı, burada erkek kolpalığı yapıyorsun ama. bu kız bulamayan, bulamamasının sebebini ise kızların cahilliğine boklayan insan modelidir.
turk erkekleri amsalak oldugu icin kulturlu olmaya ihtiyaclari yoktur.
Mevzu sadece Türk kızlarının veya erkeklerinin değil koca bir halkın kültürsüzlüğü ile alakalı ancak son jenerasyonda özellikle göze çarpıyor.
En basit örnekle kütüphanelerde kitap okumaktan ziyade ders çalışan güruh...
Bu onların suçu değil elbette, sistemin, aile ve toplumun dayattığı meslek, okul, yaşam şartları, maaş vesaire...
Gençleri hatta çocukları kitap okumayan ama kafası soru bankasından kalkmayan bir hale getirmekte.
Ben buna: '' soru çözebilen ancak sorun çözemeyenler'' diyorum.
Nitekim yansımaları sırf bu sebeple olmamakla birlikte sorunların çözümünde şiddet kullanmak, antidepresan tüketiminin artışı, intihara olan yönelimin artışı gibi sorunları doğurmanın bir parçası olmakta.
Bir kitap bile okumadan onlarca soru bankası bitiren bireyler; yaratıcılıktan, analitik düşünceden, farklı bakış açıları ile dünyayı kavramaktan uzak oluyorlar. Başarılı olmayı, ahlaklı olmaktan daha fazla önemseyen bir nesil var artık.
Her defasında Müzik konusunda sohbet ederken fark ettiğim gerçek.
Yine mi olmadı? Yine mi eline mahkum oldun? Tüh. Üzülme be oğlum seni seven de bulunur elbet.
kendini açık olarak belli etmektedir. işi gücü avm ye gidip alışveriş yapmak olan boş varlıklar.
ne yazık ki doğrudur. türk kızları ile oturup bir kere şöyle adam akıllı, ciddi bir konu hakkında konuştuğumu hatırlamıyorum.
sikemediğiniz karıya bok atın amk ezikleri.
Bu konuda ailenin kız çocuklarına tutumu gerçekten önemli.
13 14 yaşlarının basında içimde bitmek bilmeyen bi öğrenme hevesi vardı
söyleyemesem de gitar öğrenmek istiyordum.
Tekvando öğrenip kendimi savunabilmeyi istiyordum.
Resim yapmaktan aşırı zevk aldıgım için kendimi geliştirmek istiyordum.
Peki bunları aileme söyleyince noldu??
Okulunu okudun da bi onlar eksikti.
rousseau veya schopenhauer kadınların sanat ve estetiği kavrayacak genişlikte akılları olmadığını savunurlar. Buna rağmen avrupa'daki kadın sanatçıların sayı ve becerileri malumdur.
bizimkiler ise tam leş. sanat yok, kültür yok. ancak kahraman tazeoğlu gibi şiirsel arabesk kitapları ve çay edebiyatı. bunun dışında bomboş diziler, filmler, dedikodu, entrika...
ailelerinden mirastır.

onu okumasın orospu olur, bunu okumasın bilmem ne olur diye kızın okuduğu her kitaba, izlediği her kanala karışmanın sonucudur.
genel olarak erkeklerden daha fazla okuyorlar ama okuduklarını hayatlarına taşıyamıyorlar şeklinde kaba bir değerlendirme yapabilirim.
Çok kültürlü olmaya gerek yok. Türk filmi dışında film izleyebilsin ben ona da fitim. Hani NBC falan değil Türk romantik komedi izleyicisi.
türk erkekleri kültür abidesimi sanki diyerek çürütülecek tez.
kültürlü olanları da vardır ama arayıp bulmak gerekiyor haliyle. genel nüfusa oranlarına baktığımızda ise kültürsüzlerin oranı daha yüksek tabii... namusun saçını kapatmana bağlı söylemine sorgusuz sualsiz kanmış milyonlar var, daha ötesi var mı? Medeni bir avrupa ülkesinde sıkıysa kandır böyle bir söylemle kızı, imkanı ihtimali yok...
Türk erkeklerinin zihni farklı yerlere çalışırsa Tabiki kültürsüz kızlarla gezmeye mahkumdur.
Türk erkeklerinin türk kızlarıyla boy ölçüşebileceği ender niteliklerden biridir.
her erkeğin görebileceği kültürsüzlüktür.