bugün

görsel
közde olanı daha makbuldür.
Hergün bayıla bayıla içtiğim tek şey diyebilirim. Bulana teşekkür ediyorum.
Hergün bayıla bayıla içtiğim tek şey diyebilirim. Bulana teşekkür ediyorum.
gece tek başına içilebilecek en iyi içeceklerden birisidir. yalnızlık ve yalnızlığın verdiği huzurdur.
görsel
Osmanlı’da böyle kulpsuz içiliyormuş.

yasak merve Bebişimle katıldığımız bir workshopta Bir sürü bilgi vermişlerdi ama hafıza sıkıntılı bende, unuttum tabii.
iyiki var. Sağlığın şifası
Türk kahvesi, daha çok Türk kültüründe önemli yere sahip Osmanlı imparatorluğu'dan günümüze kadar gelmiş en eski kahve hazırlama ve pişirme metotlarındandır. Kendine has tadı, köpüğü, kokusu, sunuluş biçimiyle özgün bir kimliği ve geleneği vardır. Telvesi ile ikram edilen tek kahve türüdür.
Olsa da içsek.

Yok mu güzelinden bir orta kahve yapacak hanımefendi.
Lanet olası corona mapushanesinde, en keyif veren, vakti gelince heyecanlandıran, arım balım peteğim içeceğidir.

Şu sıralar boş gezenin boş kalfası olmamdan mütevellit, kendilerine bir seramoniler, bir güzellemeler, bir gül lokumları, efenime söyleyeyim bir el yapımı çikolatalarla şenlendiriyorum ki, sormayın gitsin..
Kalp kalp kalp...
Fal göndermek için içtiğim kahve, sütlüsü güzel oluyor.
En güzel kahvedir.
Çay ve kahve gibi içecekleri sohbet ile birleştirebilenlerin icat ettiği bir kahve pişirme yöntemi.
görsel
tadı abartıldığı kadar güzel olsaydı yanında su ile ikram edilmezdi.
Kurban olurum sana.
görsel
38 yaşında olduğum içinmi bilmiyorum ama gençlerin Türk kahvesi varken neden ismi ve tadı ucube kahveleri sevdiğini anlayamıyorum.
40 yıl hatırı olan içecek.
Soğutulmuş kaynak suyu ile bakır cezvede, ateş közünde yapılmalıdır.
en sevdiğim içecek hergün mutlaka içiyorum.
Daha köpüklüsü?
görsel
Tadı da kokusu kadar güzel olan tek içecek.
Her seninle ilgili başlığı görünce mest oluyorum, ellerim titriyor ve gidip kahve yapasım geliyor. Yine geldi.
Kokusu güzel.
Canımı çektirdiniz amk uyumaya çalışırken oldu mu şimdi bu laf bu :/
Çok ağır geliyor. Menengiç kahvesi daha güzel