bugün

"kadın kısmısı okula gitmemeli, ahlakı bozulur" diyenlerin bu konuda nabzını ölçmek lazım.
bence de yapmalı, kadın bireysel olarak kendini koruyabilecek konuma getirilmelidir. en erken müdahale yine kendi müdahalesi olduğundan ilk müdahale önemlidir.

taciz ve tecavüz olaylarında kadının o anki durumu da önemli bence. ( güçsüz diye olayı haklı çıkarmıyorum yanlış şey yapılmasın)

sadece o an verebileceği tepkinin gücünün bu tür olayları anında engellemesi için işe yarar olduğunu söylüyorum. kadın geri toplumlarda fiziksel olarak eğitilmeli ve korunma yöntemlerini bilmelidir.

askerlik bu yüzden bence bu konunda eğitim olabilir.
asla katılmadığım başlıktır. Biz kadınlarımızı ateşe atarak neyi başarmayı planlıyoruz? Erkekler ölebilir, sonuçta bir ülke için bir erkeğin ölmesi, bir kadının ölmesi ile aynı etkiyi yaratmaz.
Askerlik meslek olmalı.

Harici de evet her vatandaş da savaş sanatlarını öğrenmelidir ancak kimsenin ömründen bir, bir buçuk sene de çalma hakkınız yok.

Ama üzüldüm şu anC Türk demiş ben türk değilim yazık bana. Ne mıtlı diğil miyim ben...
katılmadığım önermedir. böyle bir şey olursa askerde disiplin denen bir şey kalmaz. düşünsenize komutan kadınlara '' hazır ol '' diye bağırıyor.

kadınlar ne cevap verir?

'' ihihi komutanım bizim hazır olmamız 2 saat sürer ''

delirir la komutanlar bu kadınlarla.
türkiye onun yerine nükleer santral yapmalı. NATO'dan borç alsa bile Rusya'nın saldırısını önlemek için füze kalkanı ve nükleer füzeye ihtiyacı var
Düşmana trip atıp canından bezdirir. Böyle bir özelliğin silah olarak kullanılması fikri tek kelimeyle dahiyane.
Kadın erkek eşittir. Muhtemelen kadınlarımız bu yüzden evet diyecektir.
bastım imzamı canım kardeşim.
Tankçı er selia ulupuan
Emret komutanım.
Tabi lan manyak mısındır.
Bana uyar.
hoppidi hoppidi zıplayan memeler göreceksek neden olmasın.
Askerlik neyse de en azından bir iki aylık temel eğitim verilip silah kullanmak her Türk gencine öğretilmeli, çünkü yaşadığımız coğrafyada yarın başımıza bir şey gelmeyeceğinin hiç bir garantisi yok.
Olur. en azından askerde tiktok çekmezler amk.
1 aylik temel egitim silah bilgisi ve en azindan silahlar ateşlediğinde sese alışıp korkmamalari gerek merminin sadece ileriye gittiğini anlasınlar. Acemide g3 ler ateşlenince kaçan erler biliyorum. Korkuyorum komutanım dedi eleman.
Şimdikiler bedelli askerlik yaparak simdiden ülkeyi nasıl savundukları ortada.