bugün

dikkat ettiyseniz ''türk insanının prezervatifle imtihanı'' demedim...

bu mereti alırken yaşanan gerginlik. küçük esnaftan da alsan, süpermarketten de alsan geriliyorsun ister istemez.

bazı şeyleri hala aşamamışız...
şifresi olmayan sınavdır.
izlemesi komik olandır. ama alemin utanmazı ben olduğum için herhalde, bim'den bile alır çıkarım yani.

ayrıca ilintili;

(bkz: akşama deprem var)
kasiyer ve ya eczacı ile göz teması kurmadan yapılan alışverişlerde yüksek notla geçilen imtihanlardır.
(bkz: başakşehir de marketten prezervatif almak)
mahalle bakkalından almak ilkokulda trigonametri sorusu gibiyse, süpermarketten almak ise sözel bölüm okunan bir fakültede edebiyat sınavı gibi bir şeydir. *
fenadır fena. karşındakinin hep şöyle şeyler düşündüğünü zannedersin.

"aha münafık, sevişicen mi zındık."
"vay goççum, akşama deprem var he mi?"
"oha tırtıklı aldı, işini de biliyo itoğluit."

gerçekten düşünür mü bilinmez.
16 yasındaydım ve sehirdeki bütün eczaneleri dolastım. hepsinde en az bir kız çalışıyordu. sonunda sadece erkeklerin çalıştığı bir eczaneye girdim ve içerideki müşterilerin gitmesini bekliyorum kenarda, usulca... adam beni farketti ve sordu:

-buyrun?
+(yaklaştım, sessizce) condom alıcaktım...
-(herif bağırarak) fatih arkadaşa condom verirmisin?
+(hay senin ses tellerine sokiiiim)

o günden beridir hep fatihten alırım...
ilk aldığım günü hatırlıyorum da kafam yerde gitmiştim kasaya. aldığım yer bi de bim di. ordaki türbanlı kadının kafam yerde olduğu halde bakışlarını gördüm valla. yiyecek gibi bakıyordu.
yas ilerledikce sekil degistiren imtihandir. * *
mahalle eczanesinden kücük mavi haplardan almaya gelen amcalar size ne istediklerini bir türlü söyleyemezler.

ihh ihhh diye garip sesler cikararak arkanizdaki ilac dolabini isaret ederler. ve sizin gözünüze ilk carpan soguk alginligi ilaclari olur hemen yani basindaki. kas göz yaparak bi yana kaymasini isaret eden amca, hah diyerek durumu sonuclandirir.

iki paket der önüne bakarak ve alarak cikar eczaneden.
dışarıdan bakılır, içeride erkek eczacı, hızlıca içeri girilir;
+şunlar ne kadar şunlar?
-14,99.
+iyi tamam aldım ben bunu, al bıraktım parayı buraya
-fakat beyefendi ödemeyi kasaya yapmanız gerek
*sıçtın mavisi, kasiyer kadındır.
+ııı şey şu vardı benimde
/ hemen yan tarafta yaşlı bir hanım teyzemiz vardır. cıkcıkcıklar sürekli
+ne var be ne var, seviyeli bi ilişkimiz var bizim, bilinçliyiz biz, farkındayız her şeyin.
markete gidip sadece prezervatif alıp çıkanı yokturi yanında illa başka şeylerde alacak ki prezarvatif dikkat çekmesin. helede o barkot okunamayınca kızın elinde evirip çevirmesi erkekte şu tepkiyi uyandırır.
- Tm dur al şu parayı üstü kalsın bacım.
prevervatif almaktaki kadar ezici olmasa da benzer bir durum, halk arasında orkid olarak bilinen, hijyenik ped alırken de yaşanabilmektedir. utansan da utanmasan da, elin mecbur bulduğun yerden alacaksın.
ayrıca ilintili;
(bkz: vah vah ortalığı kan götürüyor)
ilk önce tezgahtara dikkat edilir erkek mi yoksa bayan mı diye. Tabi bizim gibi gevşek olanlar özellikle bayan olan tezgahtardan almak isterler. Ama tabi bir de utangaç olanlar var onlar ortalığın sessiz ve sakin olmasını kollarlar ve en sessiz en sakin anda sanki ayıpmış gibi alıp giderler ama ne giderler utana sıkıla kapıdan çıkana kadar utanıp sıkılırlar. Ama iş kullanmaya gelince tabi orası malum.
ilk zamanlarda arkamdan dedikodu yapılıyormuş paranoyasına kapıldığım durum. berbat bir şeydi efendim.beyoğlu barlarındaki prezomatlarla idare ettim bir süre, sonra zaten alıştım duruma.
genellikle ilişkilerde kızlar tarafından çözülebilecek imtihandır.

şöyle söylemek istiyorum, bildiğiniz üzere çoğu eczacılar kadındır. mesela markete gidince ped alırken hiç bir kadın bana yadırgar gözle bakmadı.

eczanede de kadın olduğuna göre, erkek gider alırsa prezervatifi, kadınlar bi bıyık altından gülüyorlar. evet tanıdığım eczacıların çoğu bıyıklı.

ee hamile kalıp kalmamak bizim derdimiz, erkeğin öyle bir tasası derdi yok.

eğer hamile kalmak istemiyorsan eczaneye gidip o prezervatifi sen alacaksın. hemcinslerime sesleniyorum. hem istediğinizi de alabilirsiniz böylelikle. önünüze getirileni yemek zorunda kalmazsınız. *
yaş ilerledikçe bu alışverişi yaparken iyice rahatlarsınız hatta tezgahtara sorular sorarsınız. özellikle bayansa tezgahtar sizin ilk halleriniz gibi utanabilir.
çilekli var mı?
var beyefendi
nasıl ki bu iyi mi acaba?
?!?
Marketten alındığında önce sağa, sonra sola, sonra tekrar sağa bakma ihtiyacı doğuran sınavdır.
genellikle reyonu kasaya yakın yaparlar ki insanlar utanmadan alabilsin diye.

ma mafih, siz prezervatifi aldığınız sırada bomboş olan market 10 saniye içerisinde esrarengiz şekilde moulin rouge müzikaline dönüverir. rafların altında beni mi bekliyorlardı hissi uyandırır.
alıp, parasının ödenip dükkandan çıkılması gereken durum. kasmaya gerek yok.

Not: özellikle bayan kasiyerlerden alın. bazen öneride de bulunuyorlar.