bugün

türkiye'nin dünyadaki tek büyük firması.
yılın ilk altı ayındaki toplam zararı 1.120.000.000 TL.
Gelse alsada güney amerikanın en ücra köşesine atsa şimdi beni * )
cin tonik servisi yapmayı bilmeyen havayolu şirketi. tabii bunu zıkkım iç mantığıyla da yapıyor olabilirler. en adi barda bile bu kadar acı bir cin tonik yapılmaz. ben de inadına her seferinde cin tonik isteyip, bu olmamış diyorum. zorla öğreteceğim kendilerine.
bu hafta hisse değeri 15 bandını aşacağını düşündüğüm.
Gerçekten hostes kalitesi her geçen gün kötüye giden havayolu şirketi.

Hostesleri yolculara cevap veriyor oflayıp pufluyorlar terbiyesiz hosteslere yol vermesi şart!!
2019 yılında 13.2 milyar dolar gelir ve 788 milyon dolar net kar elde etmiş kurum.

https://www.hurriyet.com....se-tam-saha-pres-41463131
host ve hostes tayfası için birkaç eyyorlamam var ve kulisim olduğu kadar konuşacağım.

burada bu işi yapan birçok eski arkadaşım var. eski diyorum neden mi? 10.000 tl nin üstünde aylık geliri olan biri neredeyse yarısını alan biriyle tabi ki arkadaş olmaz.

hepsi için söylüyorum; işe girdikten sonra değiştiler, arayıp sormamaya başladılar, kendilerinden başka herkese bok gibi gelen ama kendilerine göre yok böyle bi şey yaa olan hikayelerle geldiler, en pahalısı ve en lüksünü kullandılar, icra ettikleri mesleği layıkıyla yapmamaya başladılar.

şimdi yıllık izni olan mecburi yıllık izin yapacak, olmayan da ücretsiz izne çıkacak. umarım bu süreçte burunlar biraz iner. eyyorlamam bu kadar. yeni dünya düzeni beraberinde çok şeyi değiştirecek anlaşılan.
12 nisan da uçuşlar açılıyor diye bilet satmaya başladı. 14 nisan da uçuş yasağı uzatıldı dedi ve milletin biletlerini iptal etti, parasına çöktü.
görsel

Böyle bir güzelliğe imza atmıştır. Tebrik ederim.
görsel
2020'nin ilk çeyreğinde 2 milyar 23 milyon TL’lik zarar etmiş şirket.
kobe byrant'ın ölümünün ardından kobe ile yaptığı reklam filmlerini youtube kanalından kaldırmış.
bunlar 100 milyonun üzerinde izlenen videolardı. hatta lionel messi ile kobe byrant'ın istanbul'da sonlanan selfi yarışı temalı reklam filmi o senenin youtube'da en çok izlenen videosu olmuştu. thy, helikopter kazasında ölen kobe byrant ile birlikte hatırlanmak istemiyor herhalde.
lokal ve globalde en iyi markalardan biridir.
türkiye'nin bayrak taşıyıcı şirketidir.
türkiye'ye ait ve büyük şirketlerden birisidir.

kendisi en büyük ilk 15 hava yolu içerisindedir.
görsel
türkiye'de iyi olan herhangi bir şeyden birisi.
bazı ülkelerde lüks veya kısmen bile lüks kabul edilmektedir.

küresel sıralamada
hizmet verilen ülke sayısına göre 1. *
filo büyüklüğü* olarak 12. *
hizmet verilen varış noktası sayısına göre ise 6. *

sırada olan hava yolu şirketidir.
yangında zarar görenlere ve kurtarma ekiplerine göndereceğiniz yardımları cargosales@thy.com adresine mail atarak ücretsiz ulaştırabildiğiniz firma.
ayrıca bölgeye destek ekiplerini göndererek halkla birebir iletişim halinde olduğunu ve fidan dikme kampanyasında da öncü rol üstlendiği belirtmek lazım.
1960, Ankara. Türk Hava Yolları hostesi.
görsel
hisse senedi son 1 haftada %4.39, son 1 ayda %19.19 son 1 yılda %243.94 oranında değer kazanmış şirket.
--spoiler--
Türk Hava Yolları ve Sırbistan'ın ulusal havayolu şirketi Air Serbia, yeni bir “Mutabakat Bildirisi” ile ticari iş birliklerini geliştirdiklerini duyurdu. Bildiri, iki şirketin CEO'ları Bilal Ekşi ve Jiří Marek tarafından 78. IATA Yıllık Genel Kurulu’nda, Doha'da resmi olarak imzalandı.
https://bit.ly/3nnLW4H
--spoiler--
görsel
''türk'' kelimesi ''türkiye'' ile değiştirilmiş. çok gereksiz bence.
Öyle bir değişim yok, bi tarafınızdan lale uydurmayın ya.
Türkiye’nin global yüzü.