bugün

kültür ile libidoyu birbirine karıştırdığı için cevabı verilebilecek olan sorudur.
ancak unutulmamalıdır ki "at bile sahibine göre kişner."
üzüm üzüme baka baka karardığından.
hatta, körle yatan, şaşı kalktığından da...
tek bildikleri futbol ve sigaradır.
kendilerini geliştirmezler, bir kere kitap okumaktan bihaberler, özeleştiri yapamazlar... vs. bu onların gerilemesini sağlar. durumları vahim...
tıvaylayt okumadıkları için. çünkü tıvaylayt okuyunca çok kültürlü olunuyor.

ayy edvırd yaaaa...
türk erkekleri neden bu kadar falanlar filanlar... bir bitmediniz, bir bitiremedik sizleri güzel kardeşlerim! "ay maç muhabbetlerinizden bıktım, ay sizin şu sürekli gidip arkadaşlarınızla kaybolmalarınıza anlam veremiyorum, ayy ayy ayy..." gibi yakarışlarınızdan da biz bıktık! tamam, evet hepinizi çok seviyoruz. evet hepinize bazen çok ölüyoruz, gerçekten bazen çok da öküz olabiliyoruz ama şu ülke sınırları içerisinde bir genellemeye gidecek olursak, hele hele lider olarak yetiştirilmeye çalışılan klasik türk erkeğinin 'kültürsüz' olarak yaftalanmasına sadece kahkaha atarım.

ha! burada kadınlara uygulanan toplumsal baskı vs. vs. şeyleri de katabilirsiniz. çok haklısınız. ama acı gerçek budur. ben bir erkek olarak söylüyorum şunu kayıtlara geçsin lütfen. bir kadının, bir erkeğin bildiği bir konu hakkında söyleyebileceği şeyler 5 ya da 6 cümleden ibaret: "benceeee..... tayyipçi olmak çok saçma bi kere tamam mıııı?" evet, saçma bence de katılıyorum ama sende saçmasın.

gece gece cinsiyet ayrımcılığına gittiğim için de kendimi çok ayrı bir yerde, çok ayrı yerin dibine sokuyorum.
çünkü eşşeğin z.kinden dolayı çokafedersiniz.
cahilliğe vuruyorlar istemedikleri şeyleri.
kadınlarının kültürel beklentilerinin yüksek olmayışından ileri gelse gerek. arz-talep meselesi.
Niye olacak.
Türk kizlari kültüre ,egitime degil, mala mülke, boya posa baktiklari icin.
kişinin etrafındaki insanı yine aynı kişinin kalitesi belirler canlarım . etrafınızdaki erkekler kültürsüzse dönüp bir kendinize bakmanızı öneriyorum .
Kendilerini savunmaya çalışan Türk erkeklerinin yakarışı, öyledir ki suçu onları doğuran annelerine bile attıkları görülmüştür, acizliktir.
kültürün genetik olduğunu sanan zekanın ürünü önermedir.
elestirenlerin nobel nobelden oscadan oscara kostugunu, best sellerde kitaplarinin oldugunu, bruklinde ve istanbul sehir tiyatrolarinda oyunlarinin oynandigi rivayet edilmektedir.
sevişemediği içindir bana göre.

25-30 yıllık bakirliklerine bir son verebilseler en başta tayyip'e oy vermeyi bırakacaklar zaten. sonra gerisi gelecek.
karı merakından vakit bulamıyordur.
babasına sinirlenip başlık açan kız.
kültürlüsüne bakmayan, apaci hayranı kız beyanatı.
aileden gelen bir durumdur. Anne baba kultursuz olunca dogal olarak cocuklari da kultursuz oluyor. Yapacak birsey yok.
doğrudur. lakin türk kadınları da kültürsüzdür. burdan ne sonuç çıkıyor sizce!
haklidir efendim.. ben cevrsi cok genis bir insanim. soyleki facebook actigimda 1 saat icinde 750 istek gelmisti var o kadar dusun iste neyse bunun bi onemi yok zira...

bu kadar insan taniyorum ama aralarnda adam akilli inandigi dini tuttugu partiyi takimi ya da yaptigi birseyi aciklayamayan o kadar cok insan varki.. yani adama sor iphone 5 in ozelligini hepsini soyler. ama sor kanka peki bu odtu deki yol tartismasi ne ayak? sen atayissin bu niye boyle ? vs vs vs diye adam 2 kelimeyi bir araya getiremiyor..

gundemden haberin deger yargilarindan habern yoksa quantum bilsen ne amk...

he not: kizlar malesef daha beter...
genelleme yapılamayacak derecede hassas olan bir mevzunun sorusudur.

sonuçta bir klişedir, her yerin ve herkesin içinden iyi-kötü çıkar diye.
o yüzden şu türk kızı kültürsüz, bu türk erkeği çok kültürlü diye tek tek ayrım yapılamayacağına göre boş yere karalama yapmanın lüzumu olmadığı kanısındayım.

özellikle son zamanlarda bilgiye ulaşmanın kolaylığı, ulaşımın ve dünyayla olan haberleşmenin kolaylığı gibi etkenlerle dişi- erkek pek çok kişi - ve nesil- kendini aşarak kültür konusunda yol katetmekte.

kalkıp türk erkeğini alakasız bir başka milletini erkeği ile kıyaslarsan kültürsüz gelebilir, normaldir.
nihayetinde göçebe bir toplumdan gelmekte, duygu ile değil mücadele ile gelmiş bugünlere türk erkeği.
kendini geliştirebilme oranına bakmak lazım.
sonuçta toplum bir bütün gibi görünüyor olsa da, unutmamak gerek, herkes tek. *
çevrenizde çok okumuş 1 insan varsa bu onu kültürlü yapar, sizi cahil. 1 cahil varsa geri kalan okumuşsa, o okumuşlara kültürlü denmez. toplum aç olduğu şeye imrenir.
diyeceğim o ki; çevrenizde kıstas alacak kimse yoksa 'türk erkekleri kültürsüz' diyerek önce kendinize bok atın.
Böyle kadınlara ancak böyle erkek! Fazlasını bekleme hakkına sahip değilsiniz kanaatimce.
kültürlü olanları yalnız bıraktığınız için cevaplı sorudur. belki sizin karaktersizliğinize bakıp kültürlü olan erkekler sizden uzak duruyorlardır kuzum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar