bugün

hayattaki en büyük başarıları tv programlarına çıkmak olan insanlar.
Sabahtan akşama kadar test çözmüş, konu anlatımı çalışmış insanlardır. Normal insandırlar.
4 senede bir burun kemiğini düzeltemeyen ahmak doktorlardır. Ne düzeltiyor ne de bu işi yapabilecek birine bırakıyor. Burun kemiğini bacağı falan düzeltemem ama kumru öttürürüm, kedi, çocuk gösterir çıtırtı yaparım diyor. Mal mk nereden bulaştıysak bu salaklara.
hastalara üst perdeden bakmayıp karşısındaki insana ''siz'' diye hitap etmeleri kendilerine olan saygıyı arttıracaktır hiç şüphesiz.
Ulan yüksek bı puan al onca yıl oku didin bı sürü garip Latince terimler ezberle ve doktor ol bir medeni olmayan bedevi kılıklı tipitip gelsin saldırsın sana ağır yaptırımlar olmasın sonrada yok üst perdeden konuşmak yok vatanını sevmemek onların durumunu bilmeden atıp tutarsınız ancak sözlükten bu herşey için geçerli. sözlükte oohh öğretmenler yatıyor demiş Bir tipitip sende öğretmenlik okuyup kpss ile atansaydın o zaman aq.. işleri güçleri atıp tutmak..
ezik ve zavallı olanlar, hakeza kendisine saygısı olmayanlar elbet ki bir baltaya sap olamaz-dı!
donuzlamazsan hatrım kalır şekerim. git de doktorlar aşağılasın seni!
'sen' hitabını duyunca kaale alındım diye sevinin buarada.
sorun bizim doktorlarda değil çoğunlukla...3 kuruş vergi verip buna karşılık karşısındakini kendine hizmetkar zanneden cahil cesaretli tiplerde...özelde de doktor var git bakalım böyle ukalalık yapabiliyor musun yoksa 2. dk güvenlik kollarından tutup dışarı atıyor mu atmıyor mu görürsünüz...bizim insan genelde karşısındakine saygılı olmayı öğrenmeli.
aklı başında biri olsaydın izah etmeye, açıklamaya gerek duyardım.
ama kendini bir baltaya sap olamayan şey diye salakça adlandıran birine bu cahilliğimle laf anlatamam elbet.
kumunda oyna...
valla ben yağ felan çekmedim de, hacı veya hoca biri sizi üzmüş gibi anlaşılan.
alakalı alaksız her haltı hacıya hocaya bağlamaya çalıştığınıza göre yaranız olsa gerek!
neyse, uzatmaya gerek yok.
lafınızı yemeyin, donuzlayın bu, size yaranızı hatırlatan hacı hoca şeysini.
Hepsi olmasa da özel hastanede çalışanlarda problem var gibi. Bu kadar ilginç insanları ya özellikle seçiyorlar, yada bu özellikler özel hastaneleri tercih ediyor.
Şiddet olaylarına karşıyım evet.
Ama siz demeyi bi zahmet bazıları da öğrensin.

Bu memlekette bir tek doktorlar okumuyor yahu.
doktorlara, hemşirelere, avukatlara kendinize nasıl davranıyorsanız öyle davranın, ne zaman önlerine düşeceğinizi bilemezsiniz. sonra salya sümük ağlamak yok.