bugün

Özellikle belirtiyorum devlet hastanesindeki kadın doğumculardan uzak durulmalıdır. Doğum yapan kadının karnına yumruk atan doktor gördü bu gözler. iş yükünün fazla olmasından dolayı stres altındalar evet ama bu kadarına pes.
Fazlaca eleştiriye mazur kalıyorlar. Ama hakkaten doktor olmak için olmayın lan. Ben olursam eğer bu kadar uğraştan sonra eleştiriye fırsat vermem heralde yok öyleymişler, böyleymişler.
hastalarıyla genelde iletişim bozukluğu olan doktorlardır.
nefret ettiğim mesleklerden bir kaçı
kendilerini bir nane zannederler burun hep yukarıdadır ucu bir türlü inmek bilmez aşağıya "özellikle asistan doktorlar" acıyorum onlara hocalarına iyi görünmek iyi puan almak için yalakalık yapıyorlar ayaklarını yalıyorlar hastalara karşı soru sorarsın cevap vermez hastalığın nedenini bilmez tedavisini bilmez ulan neye okudun o zaman altı seneyi o kadar salak doktorlar var ki insan nasıl tıp kazanıp okuduğuna hayret ediyor gerçekten.
Başım ağrıyor diyenden MR isteyen , kolum ağrıyor diyeni anjiyo ya sokan , 30 yaşın altında sağlıklı çiftlere tüp bebek önerenlerdir.
kusura bakmayın eğitiminize mesleğinize saygımız sonsuz ama vatandaşın gözünde genel çoğunluk olarak ilaç firmalarının medikal sektörün memurları gibisiniz.
Dayak yemeyi hak ediyor çoğu bakma sen.
Sıkıntılı insanlardır. Zaten normal olsalar doktor olmazlardı.

Aile hekimimden bahsedeyim mesela. Adam şizofren sanırım. Korkuyorum gitmeye. Her an saldıracak gibi bakıyor. Öyle sıradan bir saldırma da değil, baya bildiğin ağzımı burnumu kıracak gibi. Hasta olduğuma bin pişman olacakmışım gibi. Diyeceğim o ki doktorlar zekiler allah için de o zekayı taşıyamıyorlar herhalde. Bir yerden sonra perte çıkıyorlar.
Sol bacak ameliyat edilecekken sağ bacağı yanlışıkla açıp hasta yakınlarına da kontrol amaçlı açtık derken vicdanı rahat olan ona rağmen de 11 bin maaş alan insan topluluğudur. Tabi iyileri de bulunmaktadır.
(bkz: Olay gerçektir)
Neden herkesi ,her şeyi yeriyosunuz .nerden geliyo bu çoğu şeyi beğenmeme huyu .inanın bu kadar kötümser olmak en başta kendinize zarar .doktora can emanet edilir ,hak edene gereken saygı gösterilmeli .
dayak yemeyi hak ediyolar diyip de hala türk doktorlara gidenlerin onursuz şerefsiz köpek olduğu bir gerçektir.
çok iyisidir vardır çok kötüsü de . ama kötüsüyle karşılaşmanız daha muhtemel.
şimdi rahmetli olan sağlıkçı bir tanıdığa göre yüzde 98i para için çalışan kişilerdir. yüzde 2lik adam gibi doktorlara denk gelirseniz tedavi olma şansınız vardır. biraz aklınız varsa doktorların sizi insan olarak değil para olarak gördüğünü ve ona göre davrandığını unutmazsınız. zaten senin benim gibi normal insan olsalar o kadar hastaya üzülüp dertlerinden ölürlerdi.
Mustafa kemal atatürk: beni türk hekimlerine emanet ediniz.

Çoğu doktor atatürk ün söylemiş olduğu bu söz sayesinde işlerine daha çok bağlanıyor, en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar.
Tamamı devlet soymaya, vatandaşı duduklemeye meraklı paragöz insanlardır. Öyle böyle değil.
adam içeride kalp krizi geçirirken ayakkabıyı çıkarmaya uğraşacaklar tabi

evinize ambulans gelmediyse daha önce anlayamazsınız o hissiyatı , allah düşmanımın başına vermesin zaten böyle bir şeyi de.
Yazıları dünyanın en zor okunan yazılarıdır. Orhun yazıtlarını bile çözebilirsiniz ama bunlarınkini asla.
Daha ne istiyon kardeş bi de kaşısın mi asfgjk.
On numara doktorlardir. Tam türk milletine layık.
Az bulunduklarından çoğunda ego tavandır.
hepsi değil ama çoğu; salt kibirden, kendini beğenmişlikten, döner sermayeden pay almaktan, ezbere ilaç reçete edip hasta postalamaktan, çalıntı içerikler üzerinden doçent vs olmaktan başka bir nane bilmeyen beş para etmez ve kendini geliştirmeyen kişilerdir.

ekranlara çıkıp ilkokuldaki şiir okuma yarışmalarındaki gibi ezbere metin okumakla olmuyor bu işler.

iyileri yok mu ? elbette var. ama çoğunluğunu özeller zaten kapmış bunların. devletteki durum daha da vahim.

bunlar koruyucu hekimlikten felan anlamazlar. ingiltere'deki en vasat doktorun yanına yaklaşamazlar bilimsel açıdan kendini geliştirme ve yeni vizyonlar açma açısından.

son 3 yıldır kaybettiğimiz türk ünlülerin önemli bir kısmı, piyasada 5 liraya satılan ve 50 yıldır bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan basit bir ilaçla bile kurtarılabilir, aramızda olabilirlerdi.

birileri bu mallara ''testi kırılmadan'' sözünü hatırlatsın.
dünyanın saygın doktarları arasına girmiş doktorlardır.

haberleri görünce gururlandığım kişilerdir.

(bkz: milli gurur)
Beni türk doktorlarına emanet edin.
Misal:
görsel

Basarılı doktorlardır.
Ehliyet için gereken raporu bile yanlış yazmayı başaran üyeleri olan insan grubu.
işlerini iyi bilirler, fakat yapmaktan acizdirler..
Bazılarının maşallahları vardır...

Arkadaşlar biriniz beni bıçaklayabilir mi? Çapa'ya yatış yapmam gerekiyor...
görsel
istirahat raporu konusunda çok cimridirler sanırsın bir yerleri eksiliyor. Öksürükten ateşten geberiyorum adam istirahat vermiyor anasını satayım, ben o halimle nasıl çalışayım ibne. Kavga dövüş iki günü zor yazdırdım daha bu sabah. Millet keyfine göre rapor alır benim doktor da hastalıktan götümün kapağı kaymış olduğu halde vermiyor anasını satayım.