bugün

neden turbanli oldugunu bilmeyen cahil kadinin soylemidir.
e bırak üniversiteye gitsin doktor avukat olarak hayatını idame ettirsin madem...

senin zorla taktığını sandığın şeyden kurtulmanın yolu yasaklamak mı?

yoksa senin yasakçılığını örtmek için kullandığın kelimeler mi türban?
"Türban'dan utanan insanlardan utanıyorum." diye düzeltilmesi gereken fitne.
Türbanını yeterince örtmemiştir, ondan utanır o.
bu hatun kişinin utanma sebebi şudur; malum, ülkemizde türban takan hatunların işleri, takmayanlara kıyasla daha rahat ilerliyor mamafih, bu hatun kızımız ise, türbanı kendi öz iradesi ile takıyor. kendi isteği ile takıyor olmasına karşın, insanların, "işi yürüsün diye takıyor" diyebilme ihtimalinden rahatsızlık duyuyor. bence de erdemli mantıklı bir empati.
ve şimdi, bu algının yanlış olduğunu, türbanlı hatunların işlerinin daha kolay çözüme ulaştığının büyük bir yalan olduğunu ileri süremezsiniz! öyle umuyorum ki..
Türbanı nasıl kullanacağınıza bağlı, eğer Allah için örtünürseniz o ayrı mesele, ama farklı emeller içinse o zaman türban fitne aracı olur.
toplum baskısından örtünmüş olan ve neden örtündüğüne dair manevi bir fikri yoktur büyük ihtimalle. Genelde bu insanlar toplum baskısı için örtünenler oluyor ve bence sözde kapanıp imanını yerine getirmeyenlerdense, açık olup gerektiğinde dinine de fikrine de sahip çıkabilen, laf üstünde kapanandan daha yerindedir.
(bkz: tangamdan utanıyorum)
türban taksam ben de utanırdım ne o öyle hintliler gibi. komik valla. gece gece güldüm.