bugün

kadın milletidir gayet normaldir. zira türbanlı diye cüzzamlı gözlüklerinizi çıkartınız.*
Dar pantalon giyip , sandalet giyenleri de mevcuttur. Ayaklarin gorunmesin guzel kizim gunah
(bkz: anlayışı küt olmak)
podyumda namaz kılınmasını anlayabilirseniz bunu da anlayabilirsiniz.

http://haber.gazetevatan....ede-namaz/386625/7/Manset
Türbanlı kız makyaj yapıyorsa o türbanı kendi istediği için takmadığını düşünüyorum.
türbanlı kızın makyaj yapamayacağı diye hukuki ve dini bir yasak olmaması nedeniyle bu durumu anlayamamış olmak anlaşılamamıştır.... tahmin edilir ki bu durum insanları kategorize etme neticesinde ortaya çıkan sahalarımızda görmek istemediğimiz türden hareketlerdir.
ayrıca, insanın saç rengini, modelini, kıyafetini, takılarını anlamak üzerine kafa yormanın gereksizliği idrak edildiğinde açılmayacak başlıktır.
louis vuitton türbanlarını, chanel güneş gözlüklerini ve range rover ciplerini anlayabilirsem anlayamadığımdan yakınacağım durum. herşeyin sırası var.
başını örtüyorsun hoş ne güzel, ama niye açıyorsun vücudunu be güzelim derler, türban takmanın amacı nedir diyede sorarlar insana.
cinsel arzuları ile dini inançları çatışan kız eylemidir. şöyle ki, çevresinde ilgi gören kızların makyaj yaptığını gören ve kendisi de ilgi isteyen kızımız, dini inançları ile başını kapatır. fakat başını kapatanların hepsinin de dini inançları için kapattığı söylenemez. siyasetin içine karışan dinin sonucu olarak bu türbanı takan kızlar da mevcuttur. dolayısı ile yırtmaçlı mini etek giyen türbanlı kız gibi sonuçlar da doğması yadırganmamalıdır.
zorla taktıysa türbanı anlayışla karşılanabilir.
türban ya da baş örtüsü, ne diyorlarsa artık, erkeklerin ilgisini çekmemek için(!) takılıyormuş. yalnız makyaj yapınca bi tezat oluşuyor. her ne kadar kendim için yapıyorum makyajı, başkalarına beğendirmek için değil, dense de inanasım gelmiyor. ayrıca başını kapatan bazı bayanların üzerlerine yapışan kot pantolon giymelerini yadırgıyorum. eğer din için bunu yaptığınızı söylüyorsanız, vücut hatlarınızı belli etmiceksiniz kardeşim. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
başımı kapatmam söylendi, kimse makyaj yapmamam gerektiğini söylemedi demelerindendir. kadının mahremiyetini göstermemesini anlamamışlardır.

buradaki düşünceleri aslında sanırım ""işi kitabına uydurmaktır.""
isteyen istediği yeri kapatır, istediği yeri açar. Yanlış buluyorsan yapmazsın ama başkasınada karışamazsın.
Tamam makyaj yapılır da abartmamak lazım. Türbanlılar için demiyorum diğerleri de dahil.
şeyhler terörist kılıklı makyajsız türbanlıları sikmiyor herhalde.
iğrençliklerini örtme çabası. bide türban takınca hepten tiksinç oluyorlar mecbur makyaja yükleniyorlar. mesela iran buna örnek verilebilir. orada islamofaşizm var ve kafanı örtmek zorundasın fakat suratlara bakarsan o da ne? kadınlar bildiğin boya badana yapmış.
çünkü kadının doğasına ters olan islam onların çekiciliğini yok etmek istiyor, oysa kadın doğası gereği çekici olmaya mahkumdur.
sonuçta bu kadar makyaj boşuna değil.

o yüzden yani.
erkeklere güzel görünmemek için.

yani kapanmaktaki amaç o ama...