bugün

misafir veya çoluk çocuk gelir umuduyla şekerini almış ancak kimsenin gelmemesiyle sıkıntıdan şekerleri birer birer tüketmiş olan iyi niyetli insandır.
(bkz: passionate)

Potansiyel var da hiç yapmadim. Bi gün yaparim ama.
Hayır. Tüm bayram şekerlerini dayanamayıp bayrama 1 gün kala bitiren insandır.
(bkz: pangaea)

hep yaptım hep yapacağım. misafirlikten aldığım dandik şekerleri de misafirlere kakalayacağım. *
annem kesin burada yazar ve beni anlatıyor diyenler olmuştur.
ikinci gün tekrar şeker çikolata almaya gerektirebilir.
yıllar önceyi hatırlatmıştır. ben küçükken bayramlarda şekeri hep ben tutardım. kolonyayı da.

bayramın 2. günü sabahı annem bir bakıyo şekerler çikolatalar bitmiş. ben her şeker tuttuğumda 1 avuç da alıp cebime atıyormuşum. neyseki gelen hediyeliklerden açmış annem de rezil olmamışız.

o yüzden hala balık etliyim. balık baştan kokarmış. hala çikolata görünce dayanamıyorum.

bu da böyle bir anımdır. yazarken çok eğlendim. *
ikram edecek kimsesi olmayan, misafiri gelmemiş ev sahibidir. çok acıdır, acıtır.
candır bu ev sahibi.oldukça yalnızdır kapısını çalan olmamıştır. içinden dua bile etmiştir belki biri gelse diye ama nafiledir. bu arada bu ev sahibi gençtir de eğer yaşlı olsa o şekerleri yalnız geçireceği ama kapısının çalmasını umutla bekleyeceği diğer bayramlara saklardı.
dayanamıyordur gidip gelip atıyordur ağzına bir tane...
Çocuklar kapıya şeker için geldiğindede kapıyı açmayıp evde kimse yok havası yaratır .
evdeki çikolatalar ülker ece ise her evde karşımıza çıkabilecek durumdur.
tadı güzelse yapılacak bir şey yoktur. *
öğrenci evine bir bayram şekeri olan öğrenci değildir. O kadar geleneklerine saygılı ki kimsenin gelmeyeceğini bile bile bayram şekerlerini alır. Canı sıkıldıkça yer. Şaka lan şaka bayramda şekerler ucuz oluyor amk. Arada evde atıştırmalık çikolata niyetine alırdık.*
çocukken, dilediği kadar yiyemediği * şeker ve çikolataların acısını tatlı tatlı çıkaran ev sahibidir. artık ev sahibi odur, dilediği kadar yiyebilir.