bugün

entry'ler (363)

ben sizin babanızım

altında belki bir mesaj yatıyordur diye evire çevire dinlediğim ama sonuç olarak hiç bir şey çıkmadığında hayal kırıklığına uğradığım parça.
ulan absürd dediysek böyle değil ki canım!

hasan cihat örter

güzel çalışmalarına rağmen bizi gereksiz hal ve hareketleri ile üzen şahıs...
görsel

the algorithm

bir adet bateri, bir adet dj ve bir adet gitarist'ten oluşan farklı iki tarzı harmanlamış bilmem ne grubu. ritimler genel olarak aksak ve değişken ve biraz teknik parçalar yapıyorlar

phil emmanuel

tommy emmanuel'in biladeri ve çılgın fusion'cı.

izmirli erco

izmirli taylan havasında bir abimiz. oynak şarkılarıyla sizi sizden alabilir *
(bkz: ot koydum)

tales of kidd funkadelic

bir funkadelic albümü. gelmiş geçmiş en sychedelic funkadelic albümü diyebiliriz.

tumblr nasıl okunuyor sorunsalı

(bkz: ambulur)

dave mustaine

bir an önce ölmesi gereken kişi. zira yaşlanmak hiç yakışmıyor...

johnny winter

sağlam blues çalan beyazlardan...

guitar slinger

çok baba bir johnny winter albümü. 1984 yapımı...

kaplan parcasi

bir dostum. can dostum.
kızma bana zor durumdayım...

spastic ink

şüphesiz dünyanın en progressive grubudur. dinlenilebilirliği tartışılır o ayrı...

reflections

bir progressive oluşumdur efendim. bu oluşumdaki iki genç arkadaş hayvanlar gibi gitar çalar.

sükut

her dinleyişte daha da çökerten serdar öztop parçası. bugün 12den beri aralıksız dinliyorum. sanırım az sonra inithar edeceğim.

vulfpeck

mükemmel ötesi, iyi ve kaliteli düzeyde groove ritimlerle jazz yapan topluluk. tadından yenmez.

yeşil kusmak

zehirlendiğinize delalettir. kusabildiğiniz kadar kusup miğdenizi yıkatmalısınız...

pırıltılar

şu ana kadar dinlediğim en iyi perdesiz gitar'lı parça diyebilirim. hasan cihat örter kedi olalı bir fare tutmuş kesinlikle...

american folk blues festival

1962 yılında başlayıp 10 sene boyunca yapılmış. muddy waters ve howlin wolf gibi blues üstadlarının sahne aldığı festival.

haig yazdjian

uzmanlaştığı enstrüman ud olan kompozitör... 20 yıl kadar yunanistanda yaşamıştır...

how can you mend a broken heart

ilk olarak the book of eli'ın bir sahnesinde keşfettiğim yakarıştanda öte sözler içeren bir parça. al green versiyonu makbuldür...