çoğu zaman elinde bi mecmua ile girilen tuvalette asıl işini unutup okumaya dalan insana içerden birinin seslenmesi ve ya kapıyı zorlamasıyla birlikte söylenen söz.
(bkz: sen bırak o düşer)
her anneannemle tam disariya cikacagimiz zaman ananemin tuvalete girmesiyle birlikte benim ananeme yine mi dememle olusan ve sonradan da ananemin bana cevap veris seklidir *
iki sene önce teyzemin yazlığında bir gün kaldığımda gideceğim sabah anneannemin tuvalete girdiğimi farketmeden bana seslenerek bütün siteyi inletmesi sorasında sarfettiğim cümledir. daha sora tuvaletten çıktığımda teyzeme sıçarken bile mi rahat yok die bi serzenişte bulunmuştum da kadın yarılmıştı.
-tak tak tak
+ne var lan tuvalette bile rahat yok be
-abi yarım saatir osuruyorsun yer gök inliyor ya
+zarttttt çırçır olmuşum necmi çırçır
-bellli abi belli
+zorttt
-bu git demek oluyor galiba
+zırtttt
-peki abi
Tuvalette, gözlerden ırak bir ortamda balık tutan kişinin, biri kapıyı çalıp çıkmasını istediğinde vereceği cevaptır.
gazete,cep teli ve de nescafe uclusuyle içeri giren insana bir saat limitini açmasından dolayı seslenilmesi uzerine sarfedilen * cümle..tuvaleti bir dinlenme mekanı olarak goren bu sahsiyetler turk'un aklı bir kacarken bir de sıçarken'in ornekleri olabilirler..sahsı muhterem tanıdıklarım cok enterasan fikirler ileri surmuşlerdir kısa ama etkili tuvalet maceralarından sonra..takıldıgınız sorularda cozumler orda saklı..
-tak tak tak sultanim?
-ne var lan
-gemileri denizden geciremedik
-karadan gecirin lan o zaman tuvalette bile rahat yok be
tam konsantre olmuşsunuz duruma ferahlama anına az kalmış kapının çalması ve sizi o mutlu andan çekip koparması.bir daha konsantre olmak da zaman istiyor.kapıdakininde beklemeye niyeti yok.çok kötü bir durum...
hayır sanki orada rahat olunması şartmış gibi söylenen söz. *