1. 1.
  yaşar büyükanıtın da bu kadroda oluşunu görünce memleket yine karışacak dediğim olaydır. bu zat gelecek yıl genelkurmay başkanı olacaktır çünkü. şayet böyleyse önü kesilmelidir. güven erkaya denilen rahmetliğin batı çalışma grubu hatıralardan silinmemiştir hala.
  -5 ... palta
 2. 2.
  (bkz: ayağı yanık it gibi saldırmak)
  -1 ... panstar
 3. 3.
  solculugu imansizlik olarak bilincli bir sekilde asilamaya, boylece halki bu insanlardan ve solculuk kavramindan sogutmaya calisan iddia. bazi bunyelerin cok isine geldigi belli.
  2 ... dramtatatam
 4. 4.
  (bkz: her halk hak ettiği şekilde yönetilir)
  (bkz: recep tayyip erdoğan)
  1 ... kemalettin şentürk
 5. 5.
  biraz toptanci bir bakisla incelenen olaydir. simid efenim var mi boyle bir kadrolasma? bu soruyu cevaplamak icin once sabetayci nedir buna bakmamiz lazim.. efenim sabetayci bu adamlarin ailevi kokenlerine gore verilmis bir sifattir. simdi bu adamlarin kadrolasmasinin sebebini yada amacini aciklayan bir sey degil sabetayci olmalari.. yani bir kismi yabanci sirketlerle isbirligi yaparak ekonomiyi zayiflatiyor olabilecegi gibi, kimi de turk kimliginin oturmasi icin caba sarfediyor olabilir. bazisi, ailesini disislerinde etkin hale getirmeye calistigi gibi, belki de birkaci israille iliskileri gelistirmeye cabaliyor..
  bu verdigim ornekler, gercekci olabilir belki, ama tamamen ornek olsun diye sallanmislardir, bunu belirteyim once.. vurgulamak istedigim nokta ise madem var boyle bi kadrolasma.. dogru duzgun tartisilsin.. motive edici sebebleri sunlardir, sonuclari sunlardir, amaclari sunlardir.. diye yazilsin.. ardindan iyidir, kotudur; yada destekliyoruz kostekliyoruz diye tartisalim.. eyvallah. ama dogru yerde tartisalim..
  ... child
 6. 6.
  çılgın profesör ve tayfası sayesinde haberimiz olan kadrolaşmadır.

  burada çok ufak bir kısmı açıklanmış, daha çok araştırırsak bir şekilde ünlü(başarılı) olan herkesin sabetayist oldugunu, sabetayci olmayan kadro kalmadığını görürüz.

  yaptıgım uzun araştırmalar, zorlu çalışmalar sonucunda artık ben de, (çılgın profesörümüz kadar olmasa da) bir insanın; isimden soy agacını, soyadından kökenini, göz renginden dönme olup olmadıgını, sabaharı kaçta uyandığından hangi yabancı devlet için çalıştıgını, çayına kaç şeker attıgından cinsel tercihini bulabiliyorum.

  kıskandığım, sevmediğim, vs. herkes için bu tip bir araştırma yaptım. sonuç beni dehşete düşürdü, hepsi sabetayist çıktı.
  bütün bu araştırmalarım çok gizli yerlerde uygun zamanı bekliyor. emin olun bir gün hepsi kamuoyu ile paylaşılacak.

  eğer sizinde içinizde bir merak var ise kendinizle ilgili bilgileri verin (adınız, soyadınız, nereli oldugunuz, annenizin kızlık soyadı, vs.) ben de sizin sabetayist olduğunuzu kanıtlayayım.

  tabii bu gerçekle yüzleşecek cesaretiniz varsa!

  (bkz: sozlukteki sabetayist kadrolasma)
  2 ... halit ayarcı
 7. 7.
  yalçın küçük'ün başımıza bela ettiğidir.
  iskender-aleksandır
  ismail-samuel
  yusuf-josef
  mikail-michael vs. vs. gibi işin boku çıkartılır. anti-semitizmle aynı güzergahı izler bu teori ve bu nedenle de hep ıskalar. komplo teorilerine değme malzeme çıkar. ne işe yarar peki? bir iki üretme kabızına 'tarihi roman' payı düşer burdan. başka da bi pok olmaz.
  2 ... zibende
 8. 8.
  (bkz: hanım kos sozluğu sabetaycılar basmış)
  ... piandahalf
 9. 9.
  (bkz: sozlukteki sabetayist kadrolasma)
  ... halit ayarcı
 10. 10.
  (bkz: bok atmak)
  (bkz: bçık açık liste vererek hedef göstermek)
  (bkz: vakit gazetesi)
  ... hyperion