1. ?.
  türk siyasetine damga vuran liderden ziyade türk siyasetine damga vuran ve hiç göz önünde olmayan bürokratlar vardır. çünkü o liderleri de yönlendiren bürokratlarıdır.

  edit: (bkz: mehmet eymür)
  2 ... esprimakinasi
 2. ?.
  büyük eylem adamları dediğimiz kişilerin, birtakım riskli işlere atılıp başarıyı aramaları, acaba başkalarını, bir topluluğu bir toplumu içtenlikle kurtarmayı düşündüklerinden midir, yoksa bu yoldan şerefe, üne kavuşma tutkularından mı, kolayca içinden çıkılamaz. isterseniz söyleyeyim kuşkumu, ben gerçekten başkalarını, toplumunu düşünüp de, yalnızca bu amaçla kendini riskli işlere atanlar bulunduğuna inanamam. o çeşit kişilerde hırs bulunmasının doğal olduğunu bundan ötürü söylemiyorlar mı? peki, ben bencil bir ahlaktan başka türlüsü olamayacağını mı söylemek istiyorum? o da değil. ya nedir? durun bakalım, belki çıkarım işin içinden. yalnız burada hemen söylemem gerekiyor ki, başkaları uğruna kendilerini riskli işlere atanları, düpedüz bencillikle nitelememiz yanlış olur. çünkü kişi risklerden kaçar, rahata, huzura yönelir. doğaya uygun olanı da budur ve bütün eski ahlakçılar, yaşamın doğaya uygun olması öğüdünü vermişlerdir. buna karşın kendilerini riskli işlere atanlar, demek ki, o işlerden kişisel mutluluk duyanlardır.
  2 ... vernon sullivan
 3. ?.
  siyasete vurulan bir damga varda en kralını kenan evren vurmuştur .
  2 -1 ... cabbar
 4. ?.
  turk siyaset tarihi pek ilerici olamadigi icin turk siyasetine balta vuran lider olmasi daha ideal olacak baslik.
  2 ... vainamoinen
 5. ?.
  adnan menderes ve turgut özal türkiye'nin acı kayıpları derken bülent ecevit ve tansu çillerde siyasete damgasını vurmuş, milletin anasını ağlatmış kişiliklerdir. *
  (bkz: her işsize 350ytl maaş diyen kişilik damgasını ne zaman vuracak)
  1 -2 ... egoinman
 6. ?.
  (bkz: zubuk)
  2 -1 ... mulayim
 7. ?.
  (bkz: evlenmeden olmaz diyen erkek)
  1 -2 ... bl
 8. ?.
  sadece türk siyasetine değil dünyaya damgasını vurmuş liderdir kendisi.

  (bkz: atatürk)
  1 -1 ... yanliz cowboy
 9. ?.
  (bkz: kahtalı mıcı)
  -1 ... mulayim
 10. 1.
  yanlışları da olsa türkiye'yi getirdiği yeri inkar edemeyeceğimiz turgut özal.
  -2 ... kemalin askeri