bugün

HSYK tarafından istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı na atanan eski Başsavcı Vekili. kısacası, yeni ergenekon savcısı.
maraşlıdır kendisi, 54 doğumludur, soyadının hastasıyızdır. ergenekon davası'nı iyice renklendireceğine kuşku yoktur.
resmen çuvallamıştır. mahkeme kararına rağmen operasyon yapılmamasına cevap vermek yerine kaçarak uzaklaşmıştır. kahveye girip adalet nedir diye sorsan 15 kişiden 3ü falan ezbere hiç düşünmeden "geç gelen adalet adalet değidlir" der herhalde. 5 görevliyle dosyayı inceleyip gereğini yapacaklarmış. bu kadar tantana kopmuşken delilleri yok edemeyen yolsuzlar varsalar eğer zaten gelsin yarın teslim olsun diyecem ama emniyete alınmama ihtimalleri var. en iyisi cem uzan'a falan ulaşıp hakkındaki iddialara rağmen yurt dışında mutlu mesut nasıl yaşanır bi sorsunlar.

yürütülmekte olan türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk soruşturulması göz göre göre sekteye uğratıldı, başsavcı hala neresinden tutar düzeltirim derdinde. suçluluk psikolojisi midir nedir. gitti kariyer.
eğer bu adam başsavcı ise ülkenin savcılarına kimsenin tek kelam etme hakkı yoktur.

"bana haber vermeden soruşturma yürütülüyor" nasıl bir hukuk dilidir. yargı bağımsızlığı kendi aranızda nasıl bağımlı olur ey savcı.
bu adam savcıysa zall da marilyn monroe'dur.

edit: zall marilyn'miş. kafam karıştı.
itibarını zedelemiştir.

taraf olmuş görünmektedir.
Devam eden soruşturmada belgeleri basına sızdırıp suç işleyen savcıyı görevden alan başsavxıı
Ya ne olacağıdı? Kanun kural bu .
Ama yok hemen hain ilan edildi. Niye olmayan bişeyi olmuş gibi gösterenlere darbe vurdu diye ağlıyo millet adının altında.
Sonra niye avukatlik meslegini sevmiyorsun diyorlar... E bu tiplerle dolu etraf!
kendine görev uydurmuş başsavcı, kendini denetim amiri olarak görmekte. oysa böyle bir yetkisi değil, fikriyatı olması bile imkansız olmalı.

hsyk'nın işlerini de tek başına ben hallederim diye düşünüyor herhalde, komik...
anayasa suçu işleyen kişi. süren bir soruşturmaya baş savcı dahil hiç kimsenin müdahale etmemesi gerekirken, bunu yapıp ve üstüne bir de savcıyı suçlayan pişkin baş savcı.

yaptığı usulsüzlüğü görüşmemek için hsyk tatile ayrılmıştır. ya da zaten izne ayrılacaklardı, evet.
27 aralık 2013 adli kolluk genelgesinin iptalinden sonra hakkında hsyk tarafından anayasa'ya aykırı, iptal edilen bu maddeye dayanarak kanunsuz işlem yapmış olmakdan soruşturma açılması gereken "memur".

peki yaparlar mı?

siyasi baskıyı falan da geçtim. mesleki dayanışma adına kulaklarının üstüne yatacaklardır...

işte türkiye'de sistemin yürümeyip tıkanmasının nedeni burdadır.

yasa ve kurallar, feodal/şahsi ilişkiler karşısında gözardı edilmektedir.

en ağır ceza yasalarını da çıkarsanız, en kapsamlı yönetmelik ve görev tanımlarını da yazsanız bu kafayı geçemeyip duvara toslayacaksınız...

ülkeyi ileri çekmeye çalışan yüzde 20'lik bir kesim ve kasabalı siyasetçilerden güç alıp bu kesimin elindekilerin üstüne oturmak için siyaset, memuriyet, yandaşlık yapan hak, hukuk, adalet iplemeyen bir kitle var...

eğitim şart diyeni çok pis döverim. bu formasyonla giderilebilecek bir sıkıntı değil. iki grup arasında "tür" farkı var.

serçeyi eğitimle kartal yapabilir misiniz yada kargaya bir ömür bülbül dinletip onu ötücü kuş yapabilir misiniz?
istanbul Bölge Adliye mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na tayin edilmiş şahsiyet. 17 arlık operasyonunun devamı bunlar hep işte.