1. 1.
  o zamanlar dünyanın kültür ve bilim merkezi oralardı. ve etkin olanlar samilerdi. hz. muhammed de oralara yaptığı seyahatlerde aynı türden hikayeleri çok dinledi herhalde. çok benziyor çünkü. neticede efsaneler, hikayeler, yaşamdan kesitler ve günlük yaşama dair emirler içeren metinler.
  4 -10 ... siyuu
  #2784755 :)
 2. 2.
  aslında başlık biraz hatalıdır. ""bilinen bütün peygamberlerin sami ırkına gönderilmesi" olmalıdır. ayrıca "peygamberler arasında hiç kadın peygamber olmaması" da bu şekilde düzeltilmelidir. nedeni ise; bu düşünceyi ortaya atan kişinin duruma şüpheci ve bilimsel yaklaşması gerekliliğidir. çünkü bu kişi bu gibi önermelere değiştirilemez gözüyle bakmaz. araştırır ve sorar. bu bakımdan takdir edilmesi ve desteklenmesi gerekir. ama ne yazık ki, ülkemizde ve diğer dinin yoğun yaşanıldığı ülkelerde olduğu gibi bastırılacaktır. maalesef ki, saygı çoğunluğun kontrolündedir
  5 -1 ... kisa sureli bellek kaybi
  #2784811 :)
 3. 3.
  demek ki en çok yoldan çıkan sami ırkıymış tespitinde bulunduran hadise...
  2 ... irishstorm
  #2784874 :)
 4. 4.
  evet çok güzel tespittir. o zaman kandırıldık inanmayalım. tanrım ne zeki insanlar var çözdüler şakkadanak olayı. amann tanrım dedim, safımya ondan. bize gönderilmedi ki peygamberler ben türküm türk peygamber var mı, yok. ee o zaman sapıtabilirim istedigim kadar.

  biz inananlar kandırılmayı seviyoruz, umrumuzda değil, safız, yalanı seviyoruz elimizde değil. buyrun siz zeki olun, size göre tabi.
  3 -2 ... tatlı su levregi
  #2785067 :)
 5. 5.
  peygambersiz kavim olmamıştır fakat diğer kavimlerin hiç biri kur'anda isimleri geçecek kadar azmamıştır.

  belge, peygamber ismi diye höykürenler için edit: karşı çıkanların çoğuyla daha önce de tartışmışlığım vardır. iflah olmaz söz dinlemez insanlar olduğu için boşu boşuna kendimi yormayacağım. iflah olmaz ateistler için; (bkz: öbür tarafta görüşürüz canım)

  edit 2: (bkz: ateist/#2184486), (bkz: zeki insanlarin ateist olmasi/#2590143) (cuk oturmuştur.)
  3 -1 ... ankarakarakedisi
  #2785070 :)
 6. 6.
  muhtemelen sami ırkında bir sorun olduğu ve bu ırkın insanlarının bir türlü akıllanmak bilmeyen, kafaları basmayan, tarihten ve geçmişten ders almayan, topu birden ezik üçüncü sınıf kişiler olmasından dolayı olmuş olabilecek bir durum.
  3 ... sauron
  #2785091 :)
 7. 7.
  tamamen çarpıtma. evet, büyük peygamberlerin çoğu o topraklara gönderilmiştir.ama her giden peygamber toplumunda devrim etkisi yapmış ve eski düzeni yıkmak için çalışmıştır.

  şimdi hangi beyinsiz, arapların veya yahudilerin siyasi amaç elde etmek için peygamber uydurduğunu iddia edebilir.olamaz çünkü, her peygamber toplumlarının hali hazırdaki adetlerini ve yöneten kadrolarını devirmiştir. yenilik getirmiş eski adetleri ve kadroları değiştirmiştir.

  peygamberlik makamı uydurma değildir. böyle bir şey uydurmaktan hiç bir kimsenin, hiç bir dünyevi çıkarı olamaz.her ırka her vakit, son peygamber muhammed aleyhisselam'a kadar peygamber gönderilmiştir.kuran-ı kerim'de kıssaları verilenler vardır verilmeyenler vardır.
  3 -2 ... baskomiser
  #2785096 :)
 8. 8.
  - sami, sana da peygamber geldi mi lan?
  + bana öyle bir peygamber gelmedi.
  - ben de gönderdiğimi hatırlamıyorum
  + olan olmuş, tamam oluruna bırak abi...
  2 -1 ... ask
  #2785119 :)
 9. 9.
  biraz belaltı vuran önermedir. 124.000 peygamber falan diyecem soy kütüklerini isteyecekler.

  inanış odur ki; bu sami ırkın erkelerinin en çok eleştirilen noktası 4 hanım vs. konusudur. birilerinin bu erkeklerden yana anneleri adına dertlenmeleri sonra da bu tarz vuruşları olsa gerek aslında mevzu.

  hem sen islam'a inanma, allah yok, peygamber masalcı kuran da masal kitabı de, sonra gel kuran'dan alıntı sami peygamberler inancını düşüncene temel tut. o bina yıkılır be koçlar... sami erkeklere olan hıncınızı anlamak mümkün. bende de böyle bir şüphe olsa, ben de ossururdum, çıkan sesi de sözlüğe yazmaya çalışırdım.

  not: buradan hareketle ilk cümlede kullanılan "önerme" kelimesi kafaları karıştırmış gibi görünmekte. silme nedeni olarak, "bu bir önerme değil. önerme yargı şeklinde olur." şeklinde bir veri ile bilgilendirildim. bu başlıkta bahsedilen mantık bana göre bir önermedir. aslında subjektif de değil zira biraz türkçe biraz da mantık ilmi yeterli bunun önerme olduğunu anlamak için. ben tüm peygamberlerin sami kavimlere gönderildiğini düşünmemekteyim. böyle bir hakkım yok mudur? vardır. 124.000 peygamberin adları bilinenlerin sami ırktan olması benim bu düşüncemi de değillemez. benim gibi düşünen herkes bunun bir gerçek değil kişisel bir önerme/hezeyan olduğunu düşünür. bu noktada birden fazla sayıda kişiye göre bu başlık önermedir. zira bana göre doğru değildir. önerme de zaten doğru veya yanlış olduğu iddia edilebilen düşüncedir. öneriden az daha kesindir o kadar sadece.

  bu entrye bulunabilen yegane silme gerekçesi "bu bir önerme değil, önerme yargı şeklinde" olur ise; ben derim ki; sen şuna "entry bana uymadı silecek gerekçe de bulamadım ondan sildim de", bana sizin dürüstlüğünüz kalsın. bu entrye bakanların ve silenlerin başlığın ilk entrysinde tanım bulabilmiş olmaları da ayrıca takdir-e şayandır.

  (bkz: önerme)
  1 -4 ... moooooon
  #2785870 :)
 10. 10.
  gönderilen peygamber sayısının 124.000 olduğu ve bunlardan sadece 28'inin ismini bildiğimiz ve bazısının kimlere gönderildiğini bildiğimiz düşünülürse kanıtlanması çok zor bir iddiadır. hatta doğrudan yanlış bir iddia olduğunu da söyleyebiliriz ki nitekim kur'an-ı kerim'de peygamber efendimizin belli bir ırka değil, alemlere peygamber olarak gönderildiği bizlere bildirilmiştir.
  2 -2 ... fuzuli
  #2803990 :)