bugün

trump'ın dünden beri yaptığı saçma sapan açıklamalar karşısında cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın takındığı tavırdır.

-trump türkiye'nin ekonomisini yok etmekle tehdit etti, erdoğan hiçbir şey söylemedi.

-trump papaz brunson'u şöyle aldım, böyle aldım dedi, erdoğan hiçbir şey söylemedi.

-trump kürtler ve türkler doğal düşman, yüzyıllardır savaşıyor dedi, erdoğan hiçbir şey söylemedi...

neden?
suskunluğu asaletinden mi, yoksa devlet terbiyesinden(!) mi sayın erdoğan'ın?
yoksa çekiniyor mu?

çıkıp konuşsana sayın genel başkan.
şu an türk milleti son zamanlarda hiç olmadığı kadar birleşmişken, trump gerizekalısı sana bu fırsatı sunmuşken, neden çıkıp posta koymuyorsun?

şu elin güçlü olduğu zamanda dahi posta koyamayacak kadar neden çekiniyorsun acaba?
Cevap vermesine gerek yok operasyonu baslatsin yeter her dakika zaman kaybi

türk cevabi böyle verir!
Trump, Erdoğan için twit atmıyor, Erdoğan'a bir şey demiyor ki...

Bunu diyen birini duydum.
Mevzu yarın CHP’ye patlar, dur sen...
Uluslararası ilişkilerde ske takmama diye bir şey olmaz iq suz kardeş, ha bunun varlığına ancak düşük iq lular inanır. Uluslararası ilişkiler misilleme üzerine kuruludur. Sen ülkene karşı bu tip bir beyana cevap vermiyorsan ya çok okkalı bir cevap için hazırlanıyorsundur ya da sukut halin söylenenleri kabul ettiğin ikrar hali olarak yorumlanır.

Birkaç güne göreceğiz.

Cb 14 kasımda abd ye gidecek...
erdoğan, dünyanın en "sike takılacak" makamında oturan abd başkanının türkiye'ye ettiği hakaretlere gıkını çıkaramayınca aslında "sikime konuş daşşağıma konuşma seni sikine takan yok" demiş oluyormuş. abd başkanından korktuğundan değil, onu muhatap dahi kabul etmediğinden yapıyormuş bunu.

ama aynı erdoğan 70 küsür yaşında emekli komedyenleri muhatap alıp polemiğe de giriyor, tehdit de ediyor, hedef de gösteriyor.

neyin kafası oluyor bu?

görsel