bugün

hatanın en büyüğünü yapan ve troll'ün ekmeğine yağ süren yazar eylemidir efendim bu.. bu troll denilen zımbırtıların tek derdi tipik bir asalak gibi bulunduğu yerde çok etki bırakmak, tepki çekmek ve olumsuzda olsa ilgi odağı olmaktır.. hem bunları bilip hem de o yazarın açtığı başlığa entry ile cevap vermek mantıksızdır! bunu bile bile yapmak ise ahmaklıktır!

bizim sözlüğümüzde bu troll denilen asalaklar oldukça kalitesiz bir şekilde yaşamaktalar ve bu kalitesizliklerine rağmen birçok yazar tarafından deli gibi takip edilip, her açılan başlığının altına entryler girilmekte, nick altına entryler girilmektedir.. yapmayın bunu canlar! yazıktır günahtır! şuraya ciddi ciddi emek verip bir şeyler paylaşmaya çalışan, bilgi kırıntısı ile sözlüğü besleyip büyüten birkaç güzide insanın emeğine saygısızlıktır bu.. yapmayın!

peki ne yapmalı? bu troll'lere tepki olarak dahi entry girmemek, onlar yazmaya başladığı vakit ölü takliti yapmak hiçbir şekilde ne nickleri ne de açtıkları başlıklar altında (bkz: bi siktir git), (bkz: şaka mısın), (bkz: troll lan bu), (bkz: ya lan ben neyse) gibisinde aptal bakınızlarla bile tepki vermemek gerekiyor.. bu bile onların grurunu okşayan bir durumken siz onlarla ilgili başlıklara uzun uza entryler giriyor, açtıkları başlıklara cevaplar veriyor, nicklerini içeren bir ton başlık açıyorsunuz ve bunların hepsini "ayar" niyetiyle yaptığınızı düşünüyorsunuz ki işte en büyük yanılgı buradadır efendim.. onlar "ayar etkilemezgiller"den.. adamların amacı zaten ayar gibi bir zaaftan faydalanarak kendi çöplüklerini oluşturmaktır..

bu troll'ler bizim sözlükte az öncede dedğim gibi oldukça kalitesizlerdir.. ve siz bu kalitesizliklerine prim vererek içinde bulunduğunuz oluşumun kalitesini düşürmüş oluyorsunuz! hani şu her yerde kaliteli olması için fikirlerinizi paylaştığınız sözlüğünüzün..

ayrıca bu troll olayına yönetiminde bir şeyler yapması gerekiyor her şeyi bizim yapamayacağımız aşikar.. madem bu troll gerçeğinden hiçbir sözlük kurtulamıyor o zaman kaliteli olması içi bir şeyler yapılmalı.. kalitesiz olanları şutlayarak bu işe başlanabilir tabii ki siz yöneticilerin hala sözlük kaygıları devam ediyorsa bu iş oldukça zor..

yani gençler bu troll işi çok basit bir şekilde kurtulunabilecek bir iştir.. yeter ki siz ne yaptığınızı bilin.. "ayar" sevdalısı bir şekilde açtıkları her başlığa entry girmeye kalkarsanız ve ciddi bir şekilde o kişilerin sözlük içinde bir yerlere oturtmaya çalışırsanız sözlük şu an ki kalitesinden bir adım ileriye gitmez.. çünkü sözlüğü buraya getirenlerin neredeyse yarısından fazlası şimdi yok ve gelenlerin de tek derdi ortalığa sıçıp sıvamak..
gerçekten karşı koyulması zor bir olaydır, insan kendini tutamaz ve tutamadım.
örnek çoğaltmak açısından; nick altına ya da açtığı başlığa bu >>> (bkz: yine mi sen), (bkz: boş teneke çok ses çıkartır), (bkz: kedidir kedi), (bkz: hadi yavrum hadi), (bkz: 31 olsan çekilmezsin) gibi bakınızlar ya da komiklikler, şakalar içeren entryler girilerekte amaçlarına ulaşılar..

az önce gördüm bunları da ekleyim; (bkz: zavallı troll başlıkları), (bkz: gel pisi pisi)
sol frame'den düşmemesi, herkesin okuması gereken başlık. *
son zamanların bir numaralı modası.* insanlar, trolle ayar verince* eline bir şey geçiyor sanırım.**
Troll olacak adamın ekmeğine yağ sürmektir. Adamın tek amacı zaten popüler olmak, gerçek hayatta bulamadığı ilgiyi burada edinmek olduğundan ona cevap vermek onun amacına hizmet etmek demektir. Ama herkes hata yapar zira damara basıldığında kendini tutmak zor olabilir.
karşı koyulması çok zor olandır. zira cevap verilmekle kalınmaz, hemen başlık sahibi troll'ün nick altı sayfasına gidilir ve oraya da birşeyler yazılır, yine tatmin olunmaz bir de üzerine mesaj atılır anca rahatlanır.
bu sözlükte çok rastladığım bir durum. adamın başlıklarının sol frameden hiç düşmemesine yol açan, onu ünlü yapmaktan başka bir işe yaramayan bir şey. böyle başlıkların ilk entrysini eksileyip geçmek en mantıklısı bence.
(bkz: troll başlıklarını ciddiye alıp ayar veren yazar)
(bkz: don t feed the troll)
zor iştir, her yerden patlak hortuma benzer bir yeri kapatırsın, diğer yerden akar.
nereden baksan çılgınlık.
Entry gir'e tıklayınca "Bir troll yazarın başlığına yazmak istediğinize emin misiniz?" sorusu sorulmadıkça azalmayacak eylemdir.
sen vermicen , ben vermicem , o vermicek , yönetim susucak eee ne kaldı ? Bazen bir tokat bin nusibeti uzak tutar. Bana dokunmayan troll bin yaşasın mantığıyla cool görünmeye çalışmakta nedir ? Aslan yattığı yerden belli olur denir.Pislik içinde yaşamaya alışmak , akışına bırakmak denilen aldatmacada çamura bulanmak neden ?
troll başlığı diye bi çeşit mi var başlık bir konunun kısa özetidir.
(bkz: troll le troll olmak).
(bkz: aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık)
bir troll'e karşı yapılabilecek en büyük hatadır. arkadaşlar troll dediğimiz yaratık zaten sevilmek ve olumlu eleştiriler almak için yazmaz. tek derdi ilgi çekmek ve becerebildiği kadar insanları tahrik etmektir. şimdi siz kalkıp http://www.uludagsozluk.com/e/25123940/ bu tarz bir başlığın altına onlarca yorum yazarsanız bu adam bir benzerini de yarın açar. lütfen şu adamların ekmeğine yağ sürmeyin.
Çaylak olmaya bir adım daha yaklaşan ergen eylemi.

(bkz: herkes kendini kurtarır olan yine sana olur oğlum)