bugün

çoğunlukla migroslarda (mmmigros ise tadından yenmez) rastlanan insan çeşidi. genelde sarışındır. önünüzde yüzmilyonlar tutarında alışveriş yapmış, kasaya aldıklarını yığmış bir müşteri vardır. kasiyer yavaş yavaş barkodları okutur ve uzun süren maratondan işini bitirir. işi biten mutlu vatandaş poşetlerle savaşırken sıra sizdedir.kasiyer size bakar. elinizde bir cips ve bir kola vardır. "biz ne müşteriler gördük hadi okutayım baride yıkıl karşımdan ezik" tarzında bakış atar.dünya başınıza yıkılır.2.5 TL tutarındaki fişi yüzünüze bakmadan elinize iliştirerek yada önünüze koyarak sıradaki müşteriyle ilgilenir. kuyruk kısılır, elinizde en küçük boy migros poşeti ve eğik bir başla dışarı çıkılır. hayata devam edilir.
YÖNETMENE verip aktris olacakken yanlışlıkla bakkala verip kasiyer olan kasiyerdir.
maxi tansaşlarda da karşınıza çıkabiliyor.
yüksek dağları ben yarattım havasında olan, kendini bilmez insan tiplemesi.
MÜŞTERiLERi SEVGiLiSi FALAN ZANNEDiP SURAT YAPAN KASiYERDiR.
özel zamanlarından birini yaşıyor olması muhtemel. Ha öyle değilse , bildiğin *
Bu tür kızları hesabı öderken göt etmek gerekir.

Adam: pardon? pardon...
Kasiyer: buyrun.
Adam: sence?
Kasiyer: borcunuz 70 TL
Adam: al 100 TL artanı ile kaşlarını aldırırsın.
evet agzının üstüne 2/3 tane çakınca şekilden şekile giren kasiyer bayan olarak işine devam edecek olan kişi.
(bkz: yazarların ezikliklerini başlık yapması)
- migros kartınız var mı?
- yok.
nasıl yok lan ezik bakışı atarak
- bu şarap da mı sizin? {mına koyayım sanki şarap içemem ben}
- evet!
- bu karides? {sende karides yiyecek ağız mı var lan bakışı}
- evet
- alışverişinizde her 50 tl'yi geçen fatura için 10 tl hediye çeki kazandınız. bu parayla ne almak istersiniz?
- şey ben bi de şey alacaktım bi sn. {kasanın hemen orda duran prezervatiften alınır}
- yalnız aldığınız ürün kampanyaya dahil değil.
- neden?
- öyle beyefendi. alacagınız ürünün gıda olması gerekiyor.
- alla alla belki yedirecem?
bu kasiyerler genellikle öğrencilere trip yaparlar.genelde 10 tl altı alışverişler yapılır ve kasaya gelip ''maximum iş'te üniversiteliyiz'' adındaki kredi kartı kasiyere uzatılınca kasiyerin hıhhh dercesine bir bakış atması beyninizde karıncalanmalara neden olur.
defolu çıkmış bir kasiyerdir değiştirilmesi gerekir.
550 tl maaşla günde 10 saat çalışanan birinden alabileceğin hizmet bu kadar olur sanırım.
sıra size gelir
-şunları okuturmusunuz
yüze bakmadan küçümseyici bakışlarla işine koyulur.
-torba varmıydı acaba?
+şurda(artist bir tavırla)(e bi uzatsaydın mına koyim).
para üstünü alma zamanı gelmiştir.el kasiyerin elinin altında tutularak alınsa yere düşer korkusu elinden alsan el ele değecek korkusu.en sonunda elinden alınır.kasiyer tacize uğramış küçümser bir starbucks kızı edasıyla bakar.fiş almadan marketten çıkılır.
bim'de bulamıyoruz bu modellerden. onlar halk çocuğu. *
27 liranın tamamını madeni para şeklinde verince her kasiyerde görülen durumdur. bim, tansaş, migros farketmez.
öyle mahsundur ki bu abla her an biri gelsinde kısa film çeksin beni oynatsın başrolde diye bekler.