bugün

babalarının yanında alkol tüketirler. çok büyük bir saygısızlıktır anadolu topraklarında. ama trakyalılar daha çok rum macar makedon olduklarından türk davranışlarını değilde daha çok gevur insanlar gibi davranmaktadırlar!!

edit: imlâ dememe gerek yok?
trakyada birkaç töre cinayeti, ensest ilişki olayı ve terör yanlısı birkaç kanı bozuk yaratık yeterdi aslında trakyalıların saygılı olması için. anadoluyu feyzalacaksak ben bundan başkasını göremiyorum çünkü orada.
aile büyüklerinin yanında alkol tüketilmesinin saygıyla bir alakası olmadığı bilindiği için çok yanlış bi önermedir.
efendim bunun genişlikle ya da saygısızlıkla ne alakası olabilir diye düşündürür.
Ne derseniz deyin sıcakkanlıdırlar ve doğaldırlar. Babasının yanında içki içen Avrupalı olsa modern oluyor ya.
hayatında hiç trakyaya gelmemiş, trakyalı insan tanımamış birinin beyanı. (bkz: götümle gülüyorum)
en sevmediğim insanlardır dilleri kabadır.
belli ki trakyalı insanları tanımamış,onlarla aynı havayı solumamış kişi görüşüdür.

kendi ülkesinin vatandaşını bölge bölge kayırma alçaklığına gitmek nedir?
saygının anlamını bilmeyen yazarın düşüncesi. (bkz: saçmalamanın böylesi)
şöyle bir sevimliliğin nesi saygısızlıktır sorarım size ey iddia sahipleri! "assiktir ordan beyaa, kim dedi sana ööle beya adi ordan beyaa. bi rakı koyayım sana da kendine gel, saçmalamışın beyaa sen iice. e senden ötürü, senden ötürü böle konuşuyom".
(bkz: mal beyanı).
bir genellemedir. insanına göre doğru veya yanlış olabilir . mavi gözleriyle türkçülük yapıp *, kastamonu ve iç anadolu da dahil ankara'nın ötesini kürt sanan ve kürtlüğü bir aşağılama ifadesi olarak kullanan insanları çok gördüm. ha bunlar kastamonulular'dan veya iç anadolu insanından ne kadar türktür? işte o tartışılır.
babalarının yanında alkol tüketmeleri değildir sorun olan, kimi dişi olanları bile babalarının yanında ayaklarını uzatır. aha bu yakısıksızdır.
götüyle değil ağzıyla içer trakyalılar. içtikten sonra gidip ona buna asılıp saldırmazlar. medeniyet görmüş, kültürlü insanlardır. alkolü günah, içeni zındık gören örümcek zihniyetliler tarafından sevilmezler. trakyalılar da onları da sevmez zaten. çok da zikimizde.

edit: unutmuşum, kiminin alkol diye tükettiğini biz göz damlası olarak kullanırız. evet evet büyük marifet, zındığız biz zındık.
yedi göbek istanbul'da oturanların da çok terbiyeli olmadığını bildiğimiz şu yıllarda trakyalıların saygısız olmasının hiç göze batmaması gerektiğini düşünmekteyim. ayrıca ek olarak bu başlığı açan yazarın saygısızlıktan haberi olmadığını da düşünmekteyim.
belki birkaç istisna haricinde gülüp geçilebilecek iddiadır. Tanıdığım en kibar ve en terbiyeli insanlar ya trakyalıdır ya da hayatının bir döneminde trakya'da yaşamıştır.

Not: trakyalı değilim.
trakyalıların %30 nerdeyse alkolik veya kötü ama diğer kalan kısım mükemmel insanlardır. bu başlığı açan yazar terbiyesizdir.
not: trakyalıyım
bundan yaklaşık 10-15 sene önce kırklareli'nin lüleburgaz ilçesinde yaşanılan bi' olay, daha çok durumu paylaşmak isterim.

oradaki sokullu cami nin üst tarafında birden çok meyhane vardır bilen bilir. yani cemaat ve içki içen insanlar sürekli yüz yüze gelir. işin ilginç tarafı camiden çıkan insanlar ''iyi akşamlar, afiyet olsun''der, diğerleri de ''namazınız kabul olsun, hayırlı geceler'' der önlerine bakardı. hiçbir şekilde sataşma, alay veya herhangi bir şey yoktu.

ha şimdi durum pek böyle değil. yeni nesil ve hiçbir şeyden hazetmeyen yobazlar yüzünden biraz daha değişti.

kısaca demek istediğim, özellikle trakya bölgesinde insanların birbirine saygısı vardı(r).
bir trakyalı sana saygısızlık yapmışsa sebebini araştır muhakkak bir sey çıkacaktır altından

eğer sen trakyadaki insanların babalarının yanında içki içiyor diye rum macar olarak görmüşsen zaten saygısızlın kitabını yamısın demektir ne yanı trakyada bulgaristan yunanistan sınırı var dıye rum bulgar macarmı olduk ????? böle bi mantıkta ergeni kim takarki arkadas he dicen geççen

böle ergen insanlara bakıcak olursanız tek türkler anadoludadır onlara göre

trakyalılar : rum bulgar macar
karadenizliler : rus gürcü
egeliler akdenizliler: rumdur
kürtler: araptır

sadece anadoluda yaşayan insanlar türktür diğerleri bulgar macar rus senin beynini ben neyse.

Not : Dibine kadar lüleburgazlıyım Türküm lan.
trakyalılar candır can.. kurban olun trakyaya yobaz g.tlekler.. içeçen şarabı s.kecen arabı.
(bkz: asiktir ordan)
(bkz: abe aç da kendi gütüne saygısız de)
başlığı açan personalin trakyalılara karşı ne gibi bir kuyruk acısı olduğunu merak ettiren (çok) anlamsız önerme.
(bkz: assiktir ordan beyaaa).
canım biz trakyalılar... nasıl desem *
TRAKYA'DAYKeN HiSSEDECEĞiN GÜVENi KÖYÜNDE BiLE BULMAYACAĞIN EMiN OL.