bugün

görsel
Fransa'da ve şaraplık bağları ile ünlü tarım kenti.
fransa'nın güzel şehirlerinden biridir.
eğlenceli bir klibe sahip parçanın adı.

http://www.youtube.com/watch?v=KrVC5dm5fFc
Her duyduğumda aklıma tunus'u getiren şehir ismi,çocukken tunusluların hemşericilik esasıyla kurdukları bir fransız şehri sanardım bunu.
Şahsımca overrated olan bir elektronik müzik eseri. O geğirik* sesleriyle dolu parçanın nesini seviyorlar, anlamıyorum. Altyapısı çok basit ve çabuk bıktırıyor. Çeşitleme yok ayrıca hiç; majörler minörler hiç oynamıyorlar yerlerinden. Tam bir çırak* parçası. Ustalar için,

(bkz: david vendetta)
(bkz: tiesto)
(bkz: paul oakenfold)
(bkz: ian carey)
(bkz: axwell)
(bkz: sebastian ingrosso)

uzar gider...
(bkz: toulouse fc)
üniden arkadaşlarla aramızdaki bir geyiktir.

devlet yurdunda kalıyoruz e haliyle de kızlar erkekler karışık. neyse efendim biz 2. sınıfa geçmişiz, yurda yeni kızlar gelmiş. bazıları hazırlık vs. biz de eskiler olarak en güzellere göz koyuyoruz. bir gün yakın bir arkadaşım yemekhanede bir kız gördü. köylü güzeli temiz bir kıza benziyordu. çocuk dondu kaldı kıza bakıyor. bana kaş göz yapıyor kızı göstermek için. üçümüz de aynı 2 metre karelik yerdeyiz. bana bir şekilde kızdan bahsetmesi lazım. duvarın köşesine geçip gözüyle kızı işaret edip 'yav şu maç ne olur acaba hacker, toulouse nasıl takım ? alır mı sence ?' toulouse derken de kızdan bahsediyor. iddaa mevzusunu bahane edip kızı soruyor bana. ben de 'kanka fena takım değil, iş yapar. en azından bu maçı alır, senin kupon tutar' dedim. kız da anlar gibi oldu az. neyse gel gelelim kızın adı toulouse kaldı. kaç zaman geçti kızın adını öğrenemedik. zaten sevgilisi varmış diye de vazgeçmişti bizim eleman. yazık oldu be toulouse (tulus)
(bkz: Henri de Toulouse-Lautrec)
Fransa'nın güneybatısında bulunan bir şehirdir. Haute-Garonne departmani ve Midi-Pyrénées bölgesinin merkezidir. genç nüfusu ile dikkat çekmektedir.
andorra'ya gidecekken, fransızların bitmek bilmeyen grevlerinden dolayı ertelenen tren sebebiyle kendimizi bulduğumuz şehirdir. saint sernin, les jacobins ve nehir manzarası görülmeli. bu şehirde en azından bir gece geçirilmeli. köprülerden birinde yürümek, rengarenk manzaraya dalmak, küçük tuğlalardan oluşma kahverengi evleri görmek, les jacobins katedralindeki aynalı alanda fotoğraf çekilmeye çalışmak, dışarısı soğukken sıcak bir kafede onlarca çeşit arasından seçilen çaylardan içmek çok güzeldi.
bir gün denk gelir de, grevden dolayı kendinizi bu şehirde gezerken bulursanız, günün sonunda greve teşekkür edeceksiniz.
Fransa'nın güneybatısında bulunan bir şehirdir. Haute-Garonne ili ve Midi-Pyrénées bölgesinin merkezidir. Şehir, Fransa'nın üçüncü en yüksek gayri safi milli hasılasını üretmesi ile önem kazanmıştır. Avrupa havacılık sanayiinin önemli bir merkezidir. Airbus firmasının son montaj hatlarının büyük bir kısmı bu şehirdedir. Toulouse ayrıca üniversiteleri sayesinde genç nüfusu kendine çekmektedir.
fransa'nın, midi-pyrenees idari bölgesinde merkez departman.
Colin Kazım Richards ın yeni takımının şehri.
(bkz: to lose)
türkçe'de ''tulus'' diye telaffuz edilen fransız şehri.
nasıl okunduğunu bilemedeğim fransız şehri.
Avrupa havacılık sanayiinin merkezlerindendir. Airbus firmasının son montaj hatlarının büyük bir kısmı da bu şehirde imiş...
ayrıca fransa nın kişi başına ortalama düşen gelir sıralamasında da 3. sıradaymış...
tatil için tercih edilen bir şehirdir..
fransa da bir şehir.