bugün

gerici, dinci, yobazdır. çatal bıçak yoksa yenmemeli o tost.
elini götüne sokup öyle yemelidir. zira başka türlü yenmez o tost.
(bkz: ya yuru git yine mi sen)
(bkz: fast food)
kafasının üstünde dönerken yemelidir.
aşmıştır.
çatalla yemekten iyidir.
hatta eliyle lokmalık parçalar koparıp ağzına atan insandır.
tost adı verilen besin değeri yüksek, kilolara davet çıkaran, affedersiniz, ayvalık ve benzeri yerlerde bol kaşarlının ısrarla sevildiği, yöreden yöreye adlar almakla beraber, izmir'de yengen adlı hızlı tüketmeliğe de çok benzeyen atıştırmalığı çatal bıçak dururken eliyle yiyen insandır.

bu zekasızlar akabinde yağlı elleriyle sözlüğe entry girmezler mi, orası acı işte.
(bkz: tostumu elimle yedim bekliyorum)
ayakları varken niye bir insan elleriyle tost yer ki?
*
en asil duygunun türküdür.
(bkz: başlıktan yazar tahmini yapmak)

en normal işi yapan insanlardan biridir.

bluevelve iyi bazı noktalarda ancak şu 'yemek yeme şekilleri' konusunda biraz takıntılı gördüm kendisini. ilginç.
başlığı açanda dahil olmak üzere tüm insanlar. *
tost el ile tutulup, agzı ile yiyeceğini bilen insandır.
nt:başka bir tarafıyla yiyen varmıdır?
suyun ve sabunun varlığından haberdardır. üşenmeyip elini yıkayacağından eminim.
kaşık kaşık tost yemek gayet hoş olduğundan hatalı bir şey yapmakta olan insandır.
Tostu bir peçeteyle sarıp yiyebilen ve bunu, tostu çatal ve bıçakla yiyerek kendini Fransız kont veya konteslerinden sanan etrafındaki şahısların garip bakışları altında büyük bir zevkle yapan şahsiyettir.
tostundan bana da ikram etmediği sürece bir problem yok.
efenim olacak bir iş değildir tostu elle yemek. hangi asırda yaşıyoruz dimi ama ? bırakın tostu, ekmek arası yerken bile çatal bıçak kullanmak lazımdır. yoksa nasıl çağdaş uygar kibar bir toplum olabiliriz. bi s*ktir git ya çatal bıçakmış. *
evrim geçirmiş insandır. biz daha ağzımızla yiyelim millet ele geçmiş.
elini kaybetmemiş normal insandır.
o elle yemenin keyfi başkadır,başka. tost-ızgara-pide vs alet edevatla yenilir mi? elini kullanmadan yiyene akıllı, mantıklı, hayatın keyfini süren biri denilebilir mi?
tostunu eliyle yemeyen otuzbirini koltuk altı kılıyla çeker.

(bkz: teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır)
dötüyle yememesi gerektiğinin farkında olan insandır. *
pilavı kaşıkla yiyen insanla aynı kültürdedirler. oysa ki asıl tost kaşıkla yenir!!