bugün

1. pilavı bardakla içen insandan daha ilginç olmayan insandır.
2. pilavı çatalla yemek görgü kuralıysa, o kuralı koyanın aklına edeyim diyen insandır.

düzenleme: başlığı üzerime atmışlar.
öğrenci evinde yaşayan insandır.
pilavı çatal ya da bıçakla yemeyen insandır.
eliyle yemek dururken kaşıkla yiyen hayvandır.
Ayranı çatalla içen insandan daha akıllı insandır.
bir seferde ağzını olabildiğince doldurmak isteyen insandır.
pilavi uzerine dokmek istemeyen insandir.
açtır lan adam!
ben ayrıca çatal sevmiyorum. ne öyle dil atar gibi ıyk.
çin'de herkesi hayretler içerisinde bırakacak insandır...
bıt bıt 2 gramlık yudumlar için çatalla uğraşmak istemeyen insandır. o ne be? yeni yeni icatlar.. bugüne kadar kimsenin kaşıkla pilav yediğim için bana kaba ya da görgüsüz dediğin zannetmiyorum. itiraf ediyorum makarnayı da kaşıkla yerim. hatta çok açsam ve marul salatası değilse salatayı da kaşıkla yerim. yemek yemeye bayılıyorum ve sırf sözde kibarlık kuralları yüzünden on dakikalık yemeği çatal ve bıçakla bıtbıtlanarak, yemeği ağlatarak yarım saatte yiyemem...
bizim köyde tahta kaşıkla yerdik, sanki farklı bir lezzet katardı. ama tam bir ayıymışız biz. kendimden nefret ediyorum.
doğruyu yapan insandır. alışageldiğimiz şekilde hazırlanan pilav türk yemeğidir. ye en başından beri saraydan, halka kadar herkes tarafından kaşıkla yenmektedir. daha sonra avrupalılar da pilavı tanıyınca çatalla yemeye başlamışlardır. bu durum daha sonra da kaçınılmaz olarak türklere de normal gelmeye başlamıştır. hala eski istanbul soylularının bir kısmı sofraya pilav geldiğinde kaşığa uzanmaktadırlar.

tanık olunmuş bir olay; asaletiyle ünlü, istanbulun en önemli türk-islam profesörlerinden biri öenmli bir toplantıda bu şekilde kaşıkla pilav yemiş ve soranlara bu hikayeyi anlatmıştır.

netice; kaşıkla yemek isteyen kaşıkla yer, çatalla yemek isteyen çatalla yer. kimse kimsenin keyfine karışamaz. haa biri bir diğerini aşağılama kalkışırsa hata yapmış olur.
+ ayy orhan $u adama bak, pilavı ka$ıkla yiyor.
= boşver hayatım, medeniyet görmemiş o(!)
+ ne diye beni getirirsin bu insanların içine, anlamam zaten.
= ama hayatım...
pilava çatal daldırmanın halk arasında evlenmeyi istemek anlamına geldiğini bilen, örflerine sıkısıkıya bağlı insandır. şimdi siz utanın pis abazanlar, sizi anca fahişe paklar!
(bkz: çorbayı çay kaşığıyla içen insan) ın olamayacağı kadar kaba olan insandır. *
(bkz: yok artık le bron james)
(bkz: pipetle ekmek arası döner yiyen adam)
Pilavı çatalla yemediği için bazılarına göre medeniyet görmemiş, uygar olmayan insandır.

Türklerin, kılıç, ok ve yayından başka yanından ayırmadığı bir şey de tahta kaşıklarıydı. Hatta herkes kendi kaşığını kendisi yapar ve süslerdi. Pilavı da kaşıkla yerlerdi. Lakin aynı Türkler tarihin ilk süper silahını (superweapon) - (Şahî) üretmiş, astronomi de denizcilikte bugün bile akıl sır ermeyen keşifler yapmış kişilerdi (Piri reis haritası)...
muhtemelen yanında kuru da vardır ki fazladan çatal kirletmemek için tek kaşıkla bir ondan bir bundan yiyen adamdır.
(bkz: sen devam et beni tanıdılar)
(bkz: neyle yiyeyim mahmut la mı yiyeyim)
*
(bkz: klozete oturmadan işeyen kız)
aslında pilav sürahiye konulup oradan da bardağa dökülmesi, öyle yenilmesi gereken bir besindir.
düşününce pilav aslında yenilmesi değil emilmesi gereken bir yemektir. buzlukta dondurulup emilmesi gerekir.
Pratik zekalı, üşengeç insandır. niye çatalla uğraşsın kaşıkla dolu dolu yemek varken?
biraz kafa yorarsak pilavın ağrılara iyi geldiğini ve masaj yoluyla vücuda sürülen bir madde olduğunu bile söyleyebiliriz.